Porady A&J Partners

05 lutego 2019 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich Forumowiczów 
 
chciałam tylko poinformować, że dziś jest DZIEŃ NUTELLI.
Ten smakołyk ma wielu zwolenników, wiadomo... czekolada poprawia humor 
 
Przedstawiam Wam przepis na zdrowszę wersję kremu czekoladowego, aniżeli ten dostępny w sklepach, a dla mnie nawet jeszcze smaczniejszy. Jak go pierwszy raz spróbowałam- przepadłam. 
 
Potrzebne będą:
1 miękkie awokado
1 dojrzały banan
1/2 łyżki prawdziwego kakao 
1/2 łyżki miodu 
 
Wszystkie składniki trzeba ze sobą zblendować na gładki, puszysty krem. Gotowe.
Prawda, że szybki przepis? A jaki dobry- spróbujcie i dajcie znać, czy zamienicie sklepowy krem czekoladowy na własnoręcznie robiony?
Uwielbiam go jeść z naleśnikami albo wyjadać go solo łyżeczką...
 
Miłego świętowania, dzisiaj małe grzeszki z kremem czekoladowym będą odpuszczone  
 
Miłego dnia dla wszystkich Opiekunów, Opiekunek 
 
05 lutego 2019 13:24 / 1 osobie podoba się ten post
Koniecznie wypróbuję
05 lutego 2019 17:43 / 2 osobom podoba się ten post
Też wypróbuje jutro na zakupy pójdę ale i tak za mną kiełbaska chodzi z rusztu ,głogowska , mniam ,pachnie super a jak smakuje .Nie wiem co mi się dzisiaj stało.
07 lutego 2019 10:17
Dzień dobry,
 
za 7 dni wypadają Walentynki   czyli święto zakochanych. Z tej okazji przygotowaliśmy KONKURS, w którym mogą wziąć udział wszyscy- również osoby, które z nami nie współpracują. Wystarczy, że pod postem wpiszecie z kim spędzisz tegoroczne walentynki i dlaczego to właśnie TY  powinnaś wygrać.
Do wygrania jest voucher na kolację dla dwóch osób który można zrealizować do końca marca 2019r. Kolacja odbędzie się w okolicy miasta Zwyciężczyni/Zwycięzcy... zapraszam do zabawy, bo każdy ma szansę wygrać. 
Czekamy na romantyczne odpowiedzi. Bawcie się z A&J Partners 
 
https://www.facebook.com/ajpartnersopiekunki/photos/a.139119669770855/822479621434853/?type=3&theater&notif_t=page_post_reaction&notif_id=1549529823057709
 
11 lutego 2019 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
Czy wiecie, że....
 
dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. 
Jest to szczególny dzień dla wszystkich chorych a także Opiekunek i Opiekunów 
Chcieliśmy życzyć wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla waszych podopiecznych i podziękować Wam za wspaniałą i troskliwą opiekę nad nimi 
Przesyłamy pozdrowienia od całego zespołu AJ Partners
11 lutego 2019 12:04 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

Witam wszystkich Forumowiczów :aniolki:
 
chciałam tylko poinformować, że dziś jest DZIEŃ NUTELLI.
Ten smakołyk ma wielu zwolenników, wiadomo... czekolada poprawia humor :skacze2:
 
Przedstawiam Wam przepis na zdrowszę wersję kremu czekoladowego, aniżeli ten dostępny w sklepach, a dla mnie nawet jeszcze smaczniejszy. Jak go pierwszy raz spróbowałam- przepadłam. 
 
Potrzebne będą:
1 miękkie awokado
1 dojrzały banan
1/2 łyżki prawdziwego kakao 
1/2 łyżki miodu 
 
Wszystkie składniki trzeba ze sobą zblendować na gładki, puszysty krem. Gotowe.
Prawda, że szybki przepis? A jaki dobry- spróbujcie i dajcie znać, czy zamienicie sklepowy krem czekoladowy na własnoręcznie robiony?
Uwielbiam go jeść z naleśnikami albo wyjadać go solo łyżeczką...
 
Miłego świętowania, dzisiaj małe grzeszki z kremem czekoladowym będą odpuszczone:modlmy sie: :serce: 
 
Miłego dnia dla wszystkich Opiekunów, Opiekunek :zakochany1:
 

Wy się lepiej do roboty weźcie(odbierać tel.)koleżanka się dodzwonić nie może tylko ja poczta łapie!!!
11 lutego 2019 12:18 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Wy się lepiej do roboty weźcie(odbierać tel.)koleżanka się dodzwonić nie może tylko ja poczta łapie!!!

Bardzo proszę o zachowanie kultury słowa. Niech Pani będzie osobą z klasą. Nie potrzeba tylu wykrzykników i takich negatywnych emocji.
 
Ocenianie, czy ktoś ma się wziąć do roboty, czy też nie- nie należy do Pani obowiązków.  Gwarantuję, że mamy co robić- być może stąd problem z kontaktem z nami.  Pani koleżanka może napisać prywatną wiadomość na Fb, skontaktować się z opiekunem kontaktu, napisać maila napewno to przyspieszy kontakt, aniżeli wyręczać się Pani cennym czasem. 
 
11 lutego 2019 16:23
ajpartners

Bardzo proszę o zachowanie kultury słowa. Niech Pani będzie osobą z klasą. Nie potrzeba tylu wykrzykników i takich negatywnych emocji.
 
Ocenianie, czy ktoś ma się wziąć do roboty, czy też nie- nie należy do Pani obowiązków.  Gwarantuję, że mamy co robić- być może stąd problem z kontaktem z nami.  Pani koleżanka może napisać prywatną wiadomość na Fb, skontaktować się z opiekunem kontaktu, napisać maila napewno to przyspieszy kontakt, aniżeli wyręczać się Pani cennym czasem. 
 

Excusemła
27 lutego 2019 15:07
Dzień dobry,
już jutro mamy tłusty czwartek- dzień w którym kalorie sie nie liczą 
Ciekawi mnie, czy macie swoje ulubione smaki???  Osobiście preferuję klasykę- czyli pączki z nadzieniem różanym, ale widziałam, że w cukierniach pojawiło się wiele wariacji, np. z makiem, z wypełnieniem migdałowym, marcepanem. Coraz oryginalniejsze smaki oferują nam cukiernie  
 
A już jutro z okazji tego słodkiego święta, zapraszamy każdego, kto ma ochotę na pączka od firmy A&J Partners w rejony ulicy Dworcowej w Bytomiu, Rynku Kleparskiego w Krakowie oraz do biura w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 31. Będziemy częstować pączkami każdego...bo pamiętajcie w tłusty czwartek kalorie się nie liczą!
 

 
Słodkiego dnia dla Was wszystkich!
 
 
 
21 marca 2019 08:59 / 1 osobie podoba się ten post
Dzień dobry po dłuższej przerwie,

mamy to! Wreszcie... 1 Dzień Wiosny! Od teraz będzie już tylko lepiej, cieplej, słoneczniej, pozytywniej. Kiedyś słyszałam cytat, że "jedną z tajemnic szczęśliwego życia, są nieustanne maleńkie uczty". Pamiętajmy to tym i szukajmy drobnych powodów do uśmiechu każdego dnia. Mnie dzisiaj pozytywnie nastraja myśl, że zima już za nami, nawet mimo tego, iż pogoda nie dopisuje. W Bytomiu pochmurne niebo, temperatura oscyluje koło 4 C, nie widać ani promyka słońca.
Właśnie, jak możecie, napiszcie w jakim mieście jesteście i czy u Was za oknem są oznaki 1 Dnia Wiosny?

19 kwietnia 2019 14:23
Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzymy wszystkim naszym obecnym, byłym i przyszłym Opiekunkom i Opiekunom wszystkiego najlepszego
26 kwietnia 2019 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Witam,

dzisiaj parę zdań na temat łuszczycy, którą możecie czasem spotkać u swoich Podopiecznych.
Łuszczyca jest chorobą o podłożu immunologicznym, genetycznym. Niestety do tej pory nie odnaleziono metody zupełnego jej wyleczenia. Nie jest choroba zakaźną, nie można jej nabyć przez kontakt fizyczny z osobą chorą, czy jej przedmiotami. Objawem łuszczycy są wypukłe grudki o kolorze od czerwonego do brunatnego (odstające od powierzchni skóry), pokryte jakby srebrną, rybią łuską. Po zadrapaniu grudek łuszczycowych na ich powierzchni pojawiają się kropelki krwi (tzw. objaw Auspitz). Pierwsze zmiany grudkowe zazwyczaj mają niewielką powierzchnię, dopiero z czasem mogą się przekształcać w tzw. blaszki lub placki łuszczycowe. Typowe dla łuszczycy jest świąd, zmiany najczęściej obejmują skórę łokci, kolan, głowy. U zdrowego człowieka komórki naskórka złuszczają się w ciągu 26-28 dni (keratynizacja), u osób dotkniętych łuszczycą proces keratynizacji może trwać nawet 4 dni. Jak to wygląda? Nowe komórki są już dojrzałe, gdy stare jeszcze nie zdążyły się złuszczyć, stąd zgubienie skóry (namnożone warstwy naskórka). Łuszczyca może obejmować nie tylko powierzchnię skóry, ale również paznokcie (najczęściej występuje w parze). Na paznokciach pojawiają się drobne wgłębienia, punkciki, żółte przebarwienia, płytka paznokcia jest bardzo wysuszona, może odchodzić od łożyska. Leczenie łuszczycy jest trudne- stosuje się leki doustne, maści, promienie słoneczne zmniejszają objawy. Osoby chore na łuszczycę często czują się odrzucone przez społeczeństwo, napiętnowane. Ludzie patrzą na zmiany skórne, boją się zakażenia, a jest to niemożliwe, dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy w tym temacie.

Jestem ciekawa, czy spotkaliście się kiedyś z tą dermatozą? Być może u Podopiecznego bądź w rodzinie?

26 kwietnia 2019 12:14 / 2 osobom podoba się ten post
Znam osobę z tym problemem, faktycznie choroba nie jest zarażliwa, tylko brzydko wygląda. Nasilenie objawów powoduje również stres, a nawet przemęczenie. Trzeba uważać na kosmetyki, perfumy i chemię gospodarczą, stosować szampony do takiej skóry odpowiednie np. Pirolam + pozostałe z tej serii. Z resztą teraz jest wiele możliwości i świadomość wśród ludzi większa. Całe szczęście, bo szczególnie dla kobiet to nic przyjemnego chodzić ciągle w golfie i chować ręce, oraz nerwowo spoglądać czekając na pytania, albo co gorsza współczucie.
14 czerwca 2019 10:42
Dzień dobry,

upały nie odpuszczają i dają się we znaki. Temperatury tropikalnie nie zachęcają do sytego, ciężkiego jedzenia. Proponujemy coś zimnego, zdrowego i dobrego- chłodnik z botwinki
Potrzebne będą:
pęczek botwinki
pęczek rzodkiewki
pęczek koperku
pęczek szczypiorku
4 jajka ugotowane na twardo
4 młode ziemniaki
4 ogórki gruntowe
1 cytryna
500 ml. kefiru
500 ml. maślanki
sól, pieprz, cukier, chrzan do smaku.
Jak już macie gotową listę zakupów, zaczynamy
Botwinkę umyć dokładnie, pokroić w drobną kostkę (łodygi też, można również pokroić w paseczki część liści). Zalać wodą tylko do przykrycia i gotować w osolonej i odrobinę osłodzonej wodzie- ok. 15 minut. Schłodzić, nie wylewać wody w której gotowała się botwinka. Rzodkiewkę pokroić w drobną kostkę, ogórki obrać, usunąć nasiona i zetrzeć na tarce. Maślankę wymieszać z kefirem, dodać to tego rzodkiewkę, ogórki, wychłodzoną botwinkę razem z wywarem. Zamieszać do połączenia się składników. Doprawić sokiem z połowy cytryny, solą, pieprzem, ewentualnie chrzanem. Podawać z jajkiem ugotowanym na twardo, młodymi ziemniaczkami, posypane sporą ilością kopru i szczypiorku. Jeść schłodzone- najlepiej odstawić do lodówki na min. 2 godziny.

Jest kolorowo, pysznie, zdrowo orzeźwiająco. Zachęcam do spróbowania, a sama jestem ciekawa Waszych wersji tej chłodnej, letniej zupy...

Może ktoś się podzieli? I pamiętajcie moi Drodzy o wodzie w te upały, nie kawa, nie soczki ze sklepu, ale najzwyklejsza woda, z miętą, plastrem cytryny, pomarańczy, co kto lubi
17 czerwca 2020 13:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim Opiekunkom 
Wiele osób uważa, że niemiecka wymowa jest ,,twarda”. Jednak warto pamiętać, że brzmienie języka zależy od poprawnej wymowy poszczególnych słów. Z tego powodu poniżej przedstawiamy ogólne zasady dotyczące niemieckiej wymowy. Zapraszam do przeczytania naszych porad.
„Jak to poprawnie wymówić, czyli kilka słów o zasadach niemieckiej wymowy” 
https://tiny.pl/7w86t