Ranking firm rekrutujących Opiekunki oraz Opiekunów do pracy w N

10 stycznia 2019 17:46 / 6 osobom podoba się ten post
Helen13

To że sama ustalam sobie cenę , omijam kłamstwa dotyczaące skladek ZUS które Agentury Polskie placą, przey samodzielnej pracy rodzina niemiecka cie szanuje wiedzą jakimi wyzyskiwaczami sa polskie Agentury i tylko dlatego ze nie moga znależć ofert na samozatrudnienie czasowo nawiazują współpracę. Zreszta juz niedługo i tak Agentury ktore wszędzie sie wciskają strcą rynek niemiecki bo prawo się zmienia . A co do przykładów podaj prywatnego maila to napisze jak i gdzie szukać ofert samodzielnych , nie będę tu robiła Agencjom przysługi :-)

dziekuję , ale po 10 latach pracy w tym zawodzie wiem jak szukać ofert zatrudnienia i mam za sobą praktycznie wszystkie formy świadczenia usługi : gewerbe , polską działaność gospodarcza , praca na umowe zlecenie z polska agencja a nawet zatrudnienie przez rodzinę niemiecką na normalną umowe o pracę :) z opłacaniem pełnyh skladek w Niemczech . Uważam , że bardzo obiektywnie potrafię ocenić plusy i minusy każdej formy zatrudnienia :) bo każda z tych form zatrudnienia je ma . Obiektywnie mówiąc wiecej minusów ma zatrudnianie na niemieckich warunkach niż na polskich . Musze teraz zając się moja PDP ale wieczorkiem napisze jak z moejgo punktu widzenia wygladają plusy i minusy w każdej z tych form zatrudnienia 
10 stycznia 2019 20:17 / 1 osobie podoba się ten post
Helen13

To że sama ustalam sobie cenę , omijam kłamstwa dotyczaące skladek ZUS które Agentury Polskie placą, przey samodzielnej pracy rodzina niemiecka cie szanuje wiedzą jakimi wyzyskiwaczami sa polskie Agentury i tylko dlatego ze nie moga znależć ofert na samozatrudnienie czasowo nawiazują współpracę. Zreszta juz niedługo i tak Agentury ktore wszędzie sie wciskają strcą rynek niemiecki bo prawo się zmienia . A co do przykładów podaj prywatnego maila to napisze jak i gdzie szukać ofert samodzielnych , nie będę tu robiła Agencjom przysługi :-)

Nie ma jak Ci podać swojego maila, bo Twój profil jest zamknięty. Napisz do mnie, chętnie się czegoś nauczę. Mój profil jest otwarty.
11 stycznia 2019 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
Ladna reklama koniec koncow kazda potwora znajdzie swojego amatora, taka prawda. Z firmami jest podobnie
11 stycznia 2019 14:43
Jak bym mogla to prosze o wiadomosć jak gdzie szukac samodzielnie moj emeil (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
14 stycznia 2019 10:25
Helen13

To że sama ustalam sobie cenę , omijam kłamstwa dotyczaące skladek ZUS które Agentury Polskie placą, przey samodzielnej pracy rodzina niemiecka cie szanuje wiedzą jakimi wyzyskiwaczami sa polskie Agentury i tylko dlatego ze nie moga znależć ofert na samozatrudnienie czasowo nawiazują współpracę. Zreszta juz niedługo i tak Agentury ktore wszędzie sie wciskają strcą rynek niemiecki bo prawo się zmienia . A co do przykładów podaj prywatnego maila to napisze jak i gdzie szukać ofert samodzielnych , nie będę tu robiła Agencjom przysługi :-)

co masz na mysli z tymi zmianami prawa?
14 stycznia 2019 13:36 / 4 osobom podoba się ten post
Helen13

To że sama ustalam sobie cenę , omijam kłamstwa dotyczaące skladek ZUS które Agentury Polskie placą, przey samodzielnej pracy rodzina niemiecka cie szanuje wiedzą jakimi wyzyskiwaczami sa polskie Agentury i tylko dlatego ze nie moga znależć ofert na samozatrudnienie czasowo nawiazują współpracę. Zreszta juz niedługo i tak Agentury ktore wszędzie sie wciskają strcą rynek niemiecki bo prawo się zmienia . A co do przykładów podaj prywatnego maila to napisze jak i gdzie szukać ofert samodzielnych , nie będę tu robiła Agencjom przysługi :-)

Obiecywałam , że na podstawie moich doświadczeń napisze jak z mojego punktu widzenia wygladają plusy i minusy każdej z from zatrudnienia . dałam sobie jednak spokój - bo prezciez każdy swój rozum ma i w danym momencie może mu pasować taka a nie inna forma zatrudnienia i sam najlepiej wie . Natomiast ostro musze tutaj z toba polemizować w kwestii cyt " : przey samodzielnej pracy rodzina niemiecka cie szanuje ,wiedzą jakimi wyzyskiwaczami sa polskie Agentury  "   szacunek dla mojej pracy i mojej osoby wypracowuję sobie sama !!! i nigdy nie użalam sie do niemców na Agencję bo to nie ma sensu . Świadczy to wg mnie negtywnie o nas samych - bo skoro agentura jest be to dlaczego dla niej pracuję ? Frajer jestem - no takie odczucie bedzie miał prawie każdy  .Nie ma się przeciez co okłamywać , że w związku z "wyzyskiem" agencji nagle pod stołem niemcy dadzą nam wiecej :)))) Niemca interesuje dobra opiekunka za jak najmniejsża cenę i ..... to najważniejsze , żeby nie musiał sam szukać zastepstw , wypełniać papierów itp . Ale jeszcze raz powtórzę - SZACUNEK WYPRACOWUJE SIĘ SAMEMU !!! 
13 lutego 2019 16:54 / 2 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

Obiecywałam , że na podstawie moich doświadczeń napisze jak z mojego punktu widzenia wygladają plusy i minusy każdej z from zatrudnienia . dałam sobie jednak spokój - bo prezciez każdy swój rozum ma i w danym momencie może mu pasować taka a nie inna forma zatrudnienia i sam najlepiej wie . Natomiast ostro musze tutaj z toba polemizować w kwestii cyt " : przey samodzielnej pracy rodzina niemiecka cie szanuje ,wiedzą jakimi wyzyskiwaczami sa polskie Agentury  "   szacunek dla mojej pracy i mojej osoby wypracowuję sobie sama !!! i nigdy nie użalam sie do niemców na Agencję bo to nie ma sensu . Świadczy to wg mnie negtywnie o nas samych - bo skoro agentura jest be to dlaczego dla niej pracuję ? Frajer jestem - no takie odczucie bedzie miał prawie każdy  .Nie ma się przeciez co okłamywać , że w związku z "wyzyskiem" agencji nagle pod stołem niemcy dadzą nam wiecej :)))) Niemca interesuje dobra opiekunka za jak najmniejsża cenę i ..... to najważniejsze , żeby nie musiał sam szukać zastepstw , wypełniać papierów itp . Ale jeszcze raz powtórzę - SZACUNEK WYPRACOWUJE SIĘ SAMEMU !!! 

Pozwolę sobie coś dodać. Każdy narzeka na te agentury, narzeka a potem co do czego wszyscy tam się właśnie udają. Byłam tak i byłam prywatnie. I wiecie co? I zostaję przy firmach bo przynajmniej jestem pewna że przejade bezpiecznie a nie jak czasem to bywa........ 
04 lipca 2019 08:56 / 2 osobom podoba się ten post
Jeżeli Ranking ma być prawdziwy, to my opiekunowie powinniśmy stworzyć taki Ranking na temat firm, agencje po prostu umieją się dobrze sprzedać, a rzeczywistość bywa inna.
04 lipca 2019 09:10 / 2 osobom podoba się ten post
Basica.62

Jeżeli Ranking ma być prawdziwy, to my opiekunowie powinniśmy stworzyć taki Ranking na temat firm, agencje po prostu umieją się dobrze sprzedać, a rzeczywistość bywa inna.

Tutaj na tym forum to raczej nie ma sensu tworzyć taki ranking - bo forum jest sponsorowane przez agencje i mimo wolności słowa ;) nie za bardzo wierze aby administrator nie usuwał negatywnych opinii na temat sponsora . Poza tym jak widac po wpisach jednemu pasuje to co innemu całkowicie przekreśla daną firmę . Prawda jest tez , że niekiedy opiekunki mają barddzo wygórowane żadania i wygórowaną samoocenę a jak przychodzi co do czego to okazuje sie , ze np mimo , że "jakoś się dogadywała w ostatnim miejscu " w nowym jej znajomość języka ją dyskwalifikuje . Zawsze dla człowieka trudnym jest obiektywna samoocena natomiast łatwo przychodzi ocena czegoś innego . 
04 lipca 2019 12:27 / 3 osobom podoba się ten post
  To samo można powiedzieć o agencjach, też mają wygórowane żądania wobec opiekunek, a mniej od rodzin z którymi podpisują umowy, ale zawsze są cechy wspólne, np. pomoc w załatwieniu lub wyjaśnieniu jakiś problemów, wiele agencji po prostu nie odbiera telefonów i ma to gdzieś,  przedstawiane oferty,  które wogóle się nie zgadzają ze stanem faktycznym, koordynatorzy nawet nie mają ochoty sprawdzać miejsc, mimo że jest to czasami niedaleko. 
  A gdyby tak uświadomić rodziny, że gdy opiekunka dobrze się czuje, to chętnie wraca w to miejsce, rodzinom i poodpiecznym właśnie na tym zależy, a nie rotacja typu; jak nie ta to inna, przyjeżdża się na miejsce, i jestem już 17 osobą w ciągu roku lub 2-3 lat.
 
04 lipca 2019 13:24 / 1 osobie podoba się ten post
Taki ranking byłby przede wszystkim subiektywny- bo przecież jednej agencja X odpowiada a drugiej nie.Więc ocena typu dobra/zła agencja nie ma sensu.Ale już pod kątem:
wysokość składek i ich odprowadzanie,
rodzaj umowy,
terminowość wypłat i ich wysokość,
oferty sprawdzone i zgodne z przedstawieniem,
dostępnośc do umowy przed wyjazdem ,
dostępnośc kontaktu w razie problemów
To tak,taki ranking byłby ok,ale zdaje mi się ,że coś podobnego było lub jest na forum.Natomiast zgadzam się z koleżanką ,negatywne opinie długiego żywota na forum nie mają ,szczególnie gdy są to opinie dot.firm sponsorujących forum.Nie tylko te,na każdym jest podobnie.Dlatego negatywne to na FB lub na priv można sobie przekazywać.
07 sierpnia 2019 09:08
Witam ,Helen13 daj jakiś namiar na siebie jak się z Tobą zkontaktować.Pozdrawiam
21 grudnia 2019 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
Chrzanic rankingi! Kierowac sie trzeba rozumem i intuicja (czyli 6-ty zmysł, przeczucie) a nie kto co pisze w interneciczku. 
24 grudnia 2019 20:09 / 1 osobie podoba się ten post
24 grudnia 2019 20:10 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Samotny, emerytowany 69-letni strażak - 

I co dalej ???