Polska slużba zdrowia

11 kwietnia 2019 19:43
W jakim aktualnie stanie sie ona znajduje? Sa jakies rokowania na poprawe/wprowadzenie usprawnien technologicznych do jej dzialania? Prosze o szczere opinie...
12 kwietnia 2019 15:18
A co konkretnie Pani pyta?
12 kwietnia 2019 16:04
Czy mozna zalatwic czesc rzeczy bez wychodzenia z domu.
13 kwietnia 2019 08:07 / 2 osobom podoba się ten post
xenaM

W jakim aktualnie stanie sie ona znajduje? Sa jakies rokowania na poprawe/wprowadzenie usprawnien technologicznych do jej dzialania? Prosze o szczere opinie...

Na poprawę nie ma co liczyć , co raz dłuższe kolejki do lekarzy i na zabiegi , 
NFZ jest ponoc bardzo zadłużony .. 
Ostatnio było głośno o przypadkach nie udzielanej pomocy na sorach .. 
Najpierw Sosnowiec i pan z zatorem w nodze czekał 9 h aż zmarł  , później starszy pan z alzheimerem a następnie 20 czy 21 letnia dziewczyna w ciąży przyszła na się z objawami udaru czy wylewu to ja zbyli mówiąc że jest pijana , nie dostała pomocy a sparaliżowało ją praktycznie całą że tylko mruga , nie może otrzymać specjalistycznej rehabilitacji bo jest w ciąży jak wymigują się lekarze .. także lepiej napewno nie będzie droga pani .. 
Mają w planach wprowadzić segregację kolorami od najbardziej potrzebujących lekarza z zagrożeniem życia do tych którzy mogą czekać .. A swoją drogą ludzie się nauczyli przychodzić z katarem do szpitala w tygodniu gdzie można , trzeba iść po pierwsze do lekarza rodzinnego . Ludziom się wydaje że w szpitalu będzie szybciej .. 
14 kwietnia 2019 19:25
Niestety polska służba zdrowia kuleje i nie widać szans na poprawę... Jak mi coś dolega musze chodzić prywatnie
15 kwietnia 2019 12:51
tak, to wkurza, że oddajemy mnóstwo pieniedzy z wypłaty na zus a amerytura to grosze, do lekarza dostać sie nieda. wiecej bioro niż dają. Mi agencja opłaca luzmes ale tam te z kolejki i do miasta trzeba odjehcac..
21 kwietnia 2019 20:23
xenaM

Wiesz to glownie zalezy od tego w jakim rejonie sie znajdujesz. Od zawsze wiadoma sprawa jest to, ze w mniejszych miastach nie otrzymasz az tak dobrej opieki medycznej jak powiedzmy w stolicy. Nie powinno miec takie rozgraniczenie miejsca jednak takie sa fakty. Na rynku pracy mozna zobaczyc dosc duzy trend na opuszczanie naszego kraju w poszukiwaniu pracy na rynku zachodnim. Oczywiscie nie jest to opcja dla kazdego poniewaz bariera moze byc jezyk obcy .. w kilka tygodni nie opanuje sie go perfekcyjnie. Z drugiej strony na uczelniach mamy sporo studentow ze wschodu .. osobiscie nie mam nic przeciwko temu, chociaz zdania w tej kwestii sa czasami podzielone. Zjawiskiem ktore moze cieszyc jest ciagle ulepszanie szpitali oraz placowek pod wzgledem wdrazania nowych technologii majacych na celu usprawnienie ich dzialania. Jeszcze kilka miesiecy temu bylo glosno o sprzedazy podrobionych lekow .. pare partii dostalo sie do obrotu. Cale szczescie pacjenci zostali w tempie ekspresowym powiadomieni o tym fakcie i mogli zwrocic do aptek trefny towar. Metoda prewencyjna na przyszlosc powinna zostac weryfikacja autentycznośći leków (link usunięty) wprowadzna w wiekszosci placowek. Jest to system opracowany przez firme specjalizujaca sie w projektowaniu rozwiazan dla branzy medycznej.

30 kwietnia 2019 10:44

No niestety ale w kiepskim. Obecnie bardzo niewiele zabiegów jest refundowanych a nawet jeśli dostaniemy skierowanie to musimy długo czekać. Szczególnie jeśli chodzi o badania specalistyczne oraz wizyty u lekarzy specjalistów. Ostatnio czytałam pewien artykuł i było w nim napisane, ze w skali Europy wydajemy na służbę zdrowia najmniej. Co mnie przeraża bo nie jesteśmy w koncu bogatym państwem.

Najgorzej jest jeśli chodzi o opiekę psychologa. Trudno jest dostać się funduszowo a nawet jeśli dostaniecie się to raczej nie utrzymacie ciągłości terapii. 
Dlatego też polecam zapisanie sie na psychoterapię indywidualną (link usunięty)

01 maja 2019 08:10 / 1 osobie podoba się ten post
Szczerze ? nie ma w praktyce tej słuzby . Wszystko to tylko założenia niezrealizowane i obietnice .
09 maja 2019 11:27

I dlatego właśnie skończyłam chodzić do lekarzy z NFZ. Zdecydowałam się na ubezpieczenie prywatne i prywatnych lekarzy. Ubezpieczam się (link usunięty) od długiego czasu na pewno jest to lepszą decyzją niż stanie w kolejkach cały dzień... terminy również są odległe, sami wiecie.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.