Ciekawostki ze świata

18 maja 2012 11:02
Temat założony na prośbę Romany
18 maja 2012 13:35
I Andrei, z której inicjatywy dział powstał. Proponuję, abyśmy pisali tu o kulturze i obyczajach Niemiec, ale nie tylko, gdyż dzieją się na świecie ciekawe rzeczy, które dotyczą innych krajów. Możemy też pisać o swoich pasjach i zainteresowaniach.Część osób miała dość moich opowieści o kobietach-artystkach i antyku na forum ogólnym, więc przeniosę je tutaj.

Zaczynam od naszego miejsca pracy - czy wiecie, że Niemcy mają teraz najniższe bezrobocie od 20 lat? Wynosi około 9%. Natomiast najliczniejszą grupą wiekową, która kupuje nowe samochody, są ludzie w wieku 50+. To są dane statystyczne zamieszczone w gazecie.
31 maja 2012 12:00
Nie wiedziałam gdzie to dać, więc wrzucam tutaj, bo chyba pasuje jako ciekawostka. Szczęściarz, to mało powiedziane:

http://i.imgur.com/xZ2vS.gif
31 maja 2012 14:15
miał farta chłopak!!!!!!!
31 maja 2012 23:05
Znalazł się w złym miejscu,o złej porze........Pechowiec!
06 lipca 2012 11:23
Fajny filmik

06 lipca 2012 11:37
Witam , ja bym raczej powiedziala szczesciaz!
06 lipca 2012 14:27
Teraz w Niemczech jest bezrobocie 6,8 %.Przyjaciółka mi pisała co mieszka w Niemczech od 16.Bo wszyscy z Polski pracują tam.PKB Niemcy mają najwyższe w Europie.I co się dziwić że ludzie z Polski wyjeżdżają.Jak tu ani pracy ani pożądnej płacy nie ma.
09 lipca 2012 15:48
romana said:
I Andrei, z której inicjatywy dział powstał. Proponuję, abyśmy pisali tu o kulturze i obyczajach Niemiec, ale nie tylko, gdyż dzieją się na świecie ciekawe rzeczy, które dotyczą innych krajów. Możemy też pisać o swoich pasjach i zainteresowaniach.Część osób miała dość moich opowieści o kobietach-artystkach i antyku na forum ogólnym, więc przeniosę je tutaj.

Zaczynam od naszego miejsca pracy - czy wiecie, że Niemcy mają teraz najniższe bezrobocie od 20 lat? Wynosi około 9%. Natomiast najliczniejszą grupą wiekową, która kupuje nowe samochody, są ludzie w wieku 50+. To są dane statystyczne zamieszczone w gazecie.

moja droga Romano niegdy dosc Twoich ciekawostek pisz kobieto pisz ....ja dzieki Tobie zaczynam grzebac ,czytac ....masz racje mozg musi pracowac ,kiedy napisalas o Sabinkach pomyslalam sobie looooosie przecierz ja tez to wiem.... i wiesz co kobieto zarazilas mnie do ponownej ciekawosci swiata i ludzi  ..moze to banalne dla wszystkich ale co mnie to ...

dzieki Romana
26 stycznia 2013 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
Odgrzebuję temat założony w maju - chciałabym opowiedzieć Wam o uczonym który żył prawie 1000 lat temu a nazywał się Abu Ibn el Sina - w Europie zwano go Awicenna .Urodził się koło Buchary- obecnie Tadżykistan.Jako 10 latek znal Koran a w wieku 18 lat został największym lekarzem swojej epoki .Był uczonym i myślicielem a jego wiedza medyczna wyprzedzała jego czasy o stulecie, napisał ok 450 książek z różnych dziedzin .Służył różnym władcom zaś burzliwe czasy w których żył zmuszały go do wędrówek a nawet do ucieczki ratującej życie .Był znawcą ludzkiego ciała i ludzkiej duszy , był również znakomitym nauczycielem .

A na dowód tego jak bardzo wyprzedzał swoją epokę kilka jego stwierdzeń :

Szerokość życia jest ważniejsza niż jego długość .

Ten, co wie że wie - tego słuchajcie

Ten , co wie że nie wie - tego pouczcie

Ten, co nie wie że wie - tego obudźcie

Ten , co nie wie że nie wie -tego zostawcie samego sobie .

Czy można się zatem dziwić że taka osobowość do dziś fascynuje ?
26 stycznia 2013 21:16 / 1 osobie podoba się ten post
Podoba mi się. Zwłaszcza ostatnie zdanie, o tym,co nie wie, że nie wie.
27 stycznia 2013 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
Mozah, marba - chyba w większości poruszamy się w śród tych co nie wiedzą, że nie wiedzą....Właściwie to straszne, bo wygląda, że 1000 lat lemu wiedziano więcej niż my dzisiaj...Czyli cofka jest straszna.... Szerookość życia jest ważniejsza niż jego długość - tu nie wiem czy wiem....A jak wiem to niewątpliwie wolałabym żeby to było inaczej.... A teraz trochę z fraktali językowych : UCZONY - czyli ten, którego się uczy.. NAUCZYCIEL - powinno być UCZĄCY , UCZĄCY SIĘ - to ten, który uczy się sam, lub uczy się (gdzie się = uczony+uczony+uczony itd) Nie wiem czy znowu nie gadam zbyt zawile .......
28 stycznia 2013 01:29
Filozof ' ka z Ciebie!
28 stycznia 2013 08:01
Sama50 - nigdy tak o sobie nie myślałam, ale coś w tym jest...Po prostu tak dostawałam w dupę, że zaczełam się siebie pytać dlaczego ?Póżniej już z tego dlaczego nie mogłam wylężć...Jak ten durny pies, który idzie za tropem... Dopiero jak osiągnę stan wiem, że wiem mogę sobie coś ... wyrzucić z głowy....Ale sama nie wiem czy lubię tak chodzić wiecznie z nosem przy ziemi......
28 stycznia 2013 15:12
" Szerokość życia ważniejsza jest niż jego długość". Rzeczywiście nie za bardzo możemy wydłużyć życie. Ale zawsze możemy je poszerzyć, czyli pogłębić. Ktoś powiedział, że nie możemy zatrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić. Czego sobie i wszystkim życzę!
Portal używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.