Koronawirus 2

01 kwietnia 2020 20:41 / 4 osobom podoba się ten post

To już oficjalnie. Takie zmiany. Od dzisiaj wszystko będzie inaczej , umowy, awanse , programy lojalnościowe , karnety.....   Taka niespodzianka    tylko link mi się coś nie wczytał 


 


Pierwsza część tematu tutaj, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3582/Zdrowie/Koronawirus


 


 

01 kwietnia 2020 20:57 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Będziemy razem odliczać :tanczy: i na spacery chodzić :-)
 

Dorotee jednak nie będziemy razem na spacery chodzić ja mam przedłużone do 10 kwietnia,zmienniczka zachorowała  zgodziłam się zostać, nie wiadomo czy do tego czasu wyzdrowieje bo teraz mamy taką huśtawkę czas pokaże. 
01 kwietnia 2020 22:02 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

To już oficjalnie. Takie zmiany. Od dzisiaj wszystko będzie inaczej , umowy, awanse , programy lojalnościowe , karnety.....   Taka niespodzianka :ogladam tv:   tylko link mi się coś nie wczytał 


 


Pierwsza część tematu tutaj, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3582/Zdrowie/Koronawirus


 


 

Jak będzie to wszystko plus tacpensja to zostaje nawet i do końca czerwca. 
02 kwietnia 2020 09:33 / 9 osobom podoba się ten post
Hejka, u mnie dzisiaj ostatni dzień kwarantanny :)
Dałam radę i wy dacie . Porządki zrobione, rzeczy w szafie poukładane kolorami :) ale lekko nie jest, czasami nie miałam ochoty na nic, wieczorem przeważnie mam bół głowy od nadmiaru książęk, telewizora i kompa.
Na szczęście obyło się bez ściągania aplikacji kwarantanna (od wczoraj chyba obowiążkowa), mało fajnie robić sobie co jakiś czas selfi jak mało fajnie się wyglądą :) a panowie policjanci bardzo mili, machamy sobie codziennie. Znajoma wychodzi na balkon podczas kontroli a policjany uśmiecha się i mówi, że czuje się jak Romeo :) To też niezła próba dla mojego małżeństwa - daliśmy radę
02 kwietnia 2020 09:35 / 3 osobom podoba się ten post
Kamaa84

To już oficjalnie. Takie zmiany. Od dzisiaj wszystko będzie inaczej , umowy, awanse , programy lojalnościowe , karnety.....   Taka niespodzianka :ogladam tv:   tylko link mi się coś nie wczytał 


 


Pierwsza część tematu tutaj, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3582/Zdrowie/Koronawirus


 


 

Pożyjemy zobaczymy. Obym mogła pod koniec maja do pracy wrócić.
02 kwietnia 2020 10:26 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jak będzie to wszystko plus tacpensja to zostaje nawet i do końca czerwca. :-)

Jak zwykle TVP podaje półprawdy , ćwierćprawdy a tutaj chyba podała 1 % prawdy ;) rodziny chyba już dostały info - moja tak , że cena usługi idzie w górę o ......... Reisegeld .....  i tyle . Pytanie czy agencje wypłacą wiecej tych Reisegeld - jak człek sam sobie organizuje podróż . Dobra wiadomośc jest taka , że busy do 9 pasażerów mogą jeździć w pełnym składzie ale jak bus ma 10 miejsc to moze zabrać tylko 5 osób . Dziwne  , ale najważniejsze , ze jeżdża . 
02 kwietnia 2020 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

Jak zwykle TVP podaje półprawdy , ćwierćprawdy a tutaj chyba podała 1 % prawdy ;) rodziny chyba już dostały info - moja tak , że cena usługi idzie w górę o ......... Reisegeld .....  i tyle . Pytanie czy agencje wypłacą wiecej tych Reisegeld - jak człek sam sobie organizuje podróż . Dobra wiadomośc jest taka , że busy do 9 pasażerów mogą jeździć w pełnym składzie ale jak bus ma 10 miejsc to moze zabrać tylko 5 osób . Dziwne  , ale najważniejsze , ze jeżdża . 

Moja firma przewozowa z którą najwięcej jeżdżę na busy na 8 osób właśnie plus kierowca. Jeżdżą cały czas a co więcej mają komplet i w jedną i w drugą stronę. Często wioza tych do Niemiec, którzy w popłochu szybko i irkali a teraz niestety trochę otrzezwieli, że wirusa nie zatrzymają a pracować i zarabiać pieniądze trzeba. 
02 kwietnia 2020 11:31 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jak będzie to wszystko plus tacpensja to zostaje nawet i do końca czerwca. :-)

Niestety większość firm wręcz zaniża stawki nawet w takiej sytuacji 
Widzialam kilka firm,ktore podniosły stawki ale to na Fb. Bardzo podobało mi się ogłoszenie opiekunki szukającej pracy w którym napisała. Stawka od 1600 euro plus 500 euro dodatku za to  że teraz wyjedzie 
02 kwietnia 2020 12:18 / 6 osobom podoba się ten post
Kika67

Niestety większość firm wręcz zaniża stawki nawet w takiej sytuacji :-(
Widzialam kilka firm,ktore podniosły stawki ale to na Fb. Bardzo podobało mi się ogłoszenie opiekunki szukającej pracy w którym napisała. Stawka od 1600 euro plus 500 euro dodatku za to  że teraz wyjedzie :-)

a może teraz postawić firmy lekko pod ścianą - przecież wykonujemy zlecenie w warunkach zagrażających minimum zdrowiu . Dadzą dodatek  / nie myslę tutaj o jakiś 100 eu / - zostaniemy , nie dadzą - wracamy . moze warto się nad tym zastanowić i mże byśmy coś ugrały . Potrzeba do tego niestety jednej rzeczy i o to sie obawiam : solidarności opiekunek :(
 
02 kwietnia 2020 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

a może teraz postawić firmy lekko pod ścianą - przecież wykonujemy zlecenie w warunkach zagrażających minimum zdrowiu . Dadzą dodatek  / nie myslę tutaj o jakiś 100 eu / - zostaniemy , nie dadzą - wracamy . moze warto się nad tym zastanowić i mże byśmy coś ugrały . Potrzeba do tego niestety jednej rzeczy i o to sie obawiam : solidarności opiekunek :(
 

Ja pytałam w swojej agencji o takowy dodatek. Otrzymałam odpowiedź, że jeśli rodzina da to i oni nam też i że oni nie mogą naciskać. Myślę, że jeśli rodzina by nakazała dać to i tak byśmy nie dostały więc wolę dostać " do ręki na lewo " prezent od rodziny jak byłaby chętna takowy prezent dać. 
 
02 kwietnia 2020 12:48 / 1 osobie podoba się ten post
Wie może ktoś ale z podstawą prawną , czy można wychodzić z domu odbywając kwarantanne? W domu na ogrodzonej działce? Samotnie . 
Rozmawiał AM z dwoma policjantami , jeden mówi że tak . Drugi no że przepis stanowi że nie ,. No Ew po drzewo może GE iść . Czyli zawsze z koszyczkiem .
Po zmianie przepisów teraz na 1 kwietnia 
 
02 kwietnia 2020 13:14 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Wie może ktoś ale z podstawą prawną , czy można wychodzić z domu odbywając kwarantanne? W domu na ogrodzonej działce? Samotnie . 
Rozmawiał AM z dwoma policjantami , jeden mówi że tak . Drugi no że przepis stanowi że nie ,. No Ew po drzewo może GE iść . Czyli zawsze z koszyczkiem .
Po zmianie przepisów teraz na 1 kwietnia 
 

Z rozmowy z Sanepidem wiem, że nie można. Gdzieś to tkwi w Rozporządzeniu.
Czego nie wolno robić podczas kwarantanny domowej?
Podczas kwarantanny domowej w żadnym wypadku nie można wychodzić z domu. Zakazane jest wychodzenie z psem, spacery, wychodzenie na zakupy czy do przychodni. W zakupach lub opiece nad zwierzęciem mogą pomóc osoby bliskie lub sąsiedzi. Należy jednak pamiętać, żeby taka pomoc odbywała się bez kontaktowo – zakupy można zostawić przed drzwiami.
 
02 kwietnia 2020 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Z rozmowy z Sanepidem wiem, że nie można. Gdzieś to tkwi w Rozporządzeniu.
Czego nie wolno robić podczas kwarantanny domowej?
Podczas kwarantanny domowej w żadnym wypadku nie można wychodzić z domu. Zakazane jest wychodzenie z psem, spacery, wychodzenie na zakupy czy do przychodni. W zakupach lub opiece nad zwierzęciem mogą pomóc osoby bliskie lub sąsiedzi. Należy jednak pamiętać, żeby taka pomoc odbywała się bez kontaktowo – zakupy można zostawić przed drzwiami.
 

Mam już odpowiedź . Według Sanepidu Bydgoszcz ul Kujawska 7  wolno wychodzić na teren posesji . Nie zbliżać się do ogrodzenia . 
02 kwietnia 2020 13:37 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Mam już odpowiedź . Według Sanepidu Bydgoszcz ul Kujawska 7  wolno wychodzić na teren posesji . Nie zbliżać się do ogrodzenia . 

No i widzisz, jakie są rozbieżności pomiędzy Inspektoratami  Sanepidu
02 kwietnia 2020 13:41 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

No i widzisz, jakie są rozbieżności pomiędzy Inspektoratami  Sanepidu:-)

Niezupełnie rozbieżność . Pytanie . Wyjść przed dom na ogrodzonej działce  A wyjść na zakupy czy z psem to dwie różne rzeczy .