Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

16 czerwca 2020 13:49 / 3 osobom podoba się ten post
Podziwiam Was.. Chyba miłością żyjecie, że nie "obiadujecie" 
 
Karkówka duszona w kiszonej, na jutro jak znalazł baza na zupę, może nie na kapuśniak, ale kapuściano-jarzynową.. Takie coś wykombinuję. Jak są warzywa, to kombinacji jest wiele 
 
16 czerwca 2020 13:58 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Podziwiam Was.. Chyba miłością żyjecie, że nie "obiadujecie" :smiech3:
 
Karkówka duszona w kiszonej, na jutro jak znalazł baza na zupę, może nie na kapuśniak, ale kapuściano-jarzynową.. Takie coś wykombinuję. Jak są warzywa, to kombinacji jest wiele :zly komputer:
 

Miłością do powrotów do domu  u mnie dzisiaj łeptowina po andaluzyjsku, ryż i cykoria z powmidorem polana winegret 
16 czerwca 2020 15:01 / 2 osobom podoba się ten post
Klasyk. Ziemniaki z koperkiem, marchewka z groszkiem i kotlety mielone. Na deser lody.
16 czerwca 2020 15:04 / 3 osobom podoba się ten post
"Dicke Bohnen mit Speck"- z przepisu z książki. Nie robiłam jeszcze. Bób mrożony zakupiony, Speck również.
16 czerwca 2020 17:50 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

"Dicke Bohnen mit Speck"- z przepisu z książki. Nie robiłam jeszcze. Bób mrożony zakupiony, Speck również.

Dobre. Robilam.
16 czerwca 2020 18:15 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dobre. Robilam.

Zgadzam się. Zamierzam włączyć do menu domowego. Ale bym czymś to posypała. Pietruszką może?
16 czerwca 2020 18:28 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Zgadzam się. Zamierzam włączyć do menu domowego. Ale bym czymś to posypała. Pietruszką może?

Pietruszka będzie ok. Kwaskowa jest lekko, to będzie pasować. Albo może trochę świeżego rozmarynu.
Robilam to w Duren w Pólnocnej Westfalii i do tego był robiony sos śmietanowy.Z tym boczkiem. Bomba kaloryczna, ale bardzo smaczne. 
16 czerwca 2020 19:25 / 2 osobom podoba się ten post
Ja mam w ogródku Bohnenkraut, dodaje smaku .  Świeże zioła wspaniałe są . 
17 czerwca 2020 10:47 / 4 osobom podoba się ten post
Mam w kuchni świeże zioła w doniczce, najbardziej lubię aromat rozmarynu  Pasuje i do obiadu i lemoniady z zielonym ogórkiem 
17 czerwca 2020 11:38 / 3 osobom podoba się ten post
Coś od Greka leniwie tak. Ale po  
17 czerwca 2020 12:12 / 3 osobom podoba się ten post
A ja na tym zleceniu nie mam się czym popisać. Rodziną robi zakupy albo wyjadam z zamrażarki a babcia je mało i płynnie bardziej i mi się też jakoś nie chce jeść. Najchętniej teraz:kawa, żelki, pepsi, ciastka czyli to co lubię najbardziej i jest git.  Jakaś odmiana. 
17 czerwca 2020 16:23 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajszy bób z ziemniakami. To tylko te ostatnie świeże ugotować i tyle mojej roboty Tutaj rzadko zdarza się jadać "z wczoraj". Raczej codziennie rano podopieczny się zastanawia, co chce zjeść. I dopiero po zakupy.
17 czerwca 2020 16:52 / 1 osobie podoba się ten post
Tutaj też nigdy nie ma planu co ugotować taki rozgardiasz. Dziś na szybko spaghetti z sosem pomidorowym , niestety z puszki i bez mięsa tylko posypany obficie serem żółtym. Do tego jak codzien sałata z sosem winegret. 
17 czerwca 2020 18:32 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Tutaj też nigdy nie ma planu co ugotować taki rozgardiasz. Dziś na szybko spaghetti z sosem pomidorowym , niestety z puszki i bez mięsa tylko posypany obficie serem żółtym. Do tego jak codzien sałata z sosem winegret. 

Przyzwyczaiłam się, że codziennie na zakupy chodzę- po obiadowe i ciasto z piekarni. W zamrażarce też coś jest, ale bez przesady. To czasem z niej coś wyciągamy. W piątki i soboty często robię tylko sobie, bo przyjeżdża młody i wychodzą gdzieś. Czasem jemy we trójkę- wtedy gotujemy na zmianę. Jako, że nie da się w niedzielę zakupów zrobić, to coś zamrażarki właśnie, zupa często- taka kupiona "u rzeźnika'- sami tam robią.
Obowiązków tu wiele nie ma, to ten codzienny spacer nawet lubię.
18 czerwca 2020 08:29 / 3 osobom podoba się ten post
Robię dzisiaj pieczeń z sosem myśliwskim do tego ziemniaczkki, koniecznie z dużą ilością koperku i surówka z pora :)