Jak minął dzień 13

20 czerwca 2022 15:41 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj pachnąco, szukam nowego zapachu  wybrałam się do miasta  trochę na wąchanie . Zaraz obiadek potem róż obcinanie 
20 czerwca 2022 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzisiaj pachnąco, szukam nowego zapachu :-) wybrałam się do miasta  trochę na wąchanie . Zaraz obiadek potem róż obcinanie :podlewanie kwiatkow:

To też  moje ulubione zajęcie/ I jedno i drugie/Powiesz co wyniuchałaś?
20 czerwca 2022 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

To też  moje ulubione zajęcie/ I jedno i drugie/:-)Powiesz co wyniuchałaś?:-)

Kusinue taki lekki letni zapach Marc Jacobs, tylko mam kilka zapachów do wyboru .  Perfect jest moim faworytem. Albo Daisy. 
20 czerwca 2022 17:23 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Kusinue taki lekki letni zapach Marc Jacobs, tylko mam kilka zapachów do wyboru .  Perfect jest moim faworytem. Albo Daisy. 

Sprawdzę, poniucham
20 czerwca 2022 19:29 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj jeszcze przyjemnie. Mam na myśli temperaturę. Delikatne 24-25,w słońcu oczywiście więcej  ,wiaterek, takie przyjemne warunki pracy. Napisałam jeszcze, bo od jutra zapowiadają powrót upałów. Zobaczymy. Wiedząc o tym,że w środę większe pranie mi się szykuje, poprasowałam dzisiaj to,co ostatnie dni czekało na żelazko. W ubiegłym tygodniu omijałam je szerokim łukiem. Fajny spacer po pobliskich ogródkach działkowych zaliczony. Niektóre parcele piękne, zadbane, ukwiecone,ale  są  też takie,których właściciele na pewno nie lubią. O matko, jak  ja się nagadam podczas tych naszych spacerów ?. 
Pedepcia ciekawa wszystkiego, a że nie widzi, to staram się jak najlepiej opowiadać o tym, co ja widzę. I tak sobie oglądając i opowiadając, nabrałyśmy apetytu na bób, bo ktoś ma go w swoim ogródku. Świeżego niestety nie widziałam w sklepach , a to już chyba jego czas? Czy jeszcze za wcześnie? Stanęło na tym, że jak nie dostanę go w najbliższym czasie ,to kupię w słoiku i też coś tam wymyślę. W słoiku nigdy nie kupowałam,ale  jak to ze wszystkim bywa, kiedyś jest ten  pierwszy  raz ?
Ktoś-coś, jakieś podpowiedzi?
Seniorka już na pokojach, "ogląda" Aktuelle Stunde, a ja dalej na tarasie, tylko fotel przesuwam za słońcem podążając 
Przyjemnego wieczoru życzę 
20 czerwca 2022 19:40 / 2 osobom podoba się ten post
Kupiłam w słoiku , bez smaku . Taki . Ale mrożony to i owszem. 
Róże przycięte , 22 roślinki z chodnika ogrodowego wyrwane tym sposobem nie zarośniemy 
 Bardzo przyjemnie i pracować i odpoczywać pod pergolą. 
Jutro rower i w drogę. 
20 czerwca 2022 19:42 / 2 osobom podoba się ten post
Zaliczyłam w pauzie  shopping. W moim ulubionym sklepie  upolowałam  4 fajne rzeczyPDP dzisiaj  słaby,krew poszła  nosem...Już  wszystko ok.Za chwilę  idziemy  do łóżek.Ciąg dalszy ,,Bożej  podszewki" Już  11 odcinek oglądam . Miłego wieczoru życzę 
20 czerwca 2022 19:50 / 1 osobie podoba się ten post
Jeszcze wrócę do ogródków z dzisiejszego spaceru. W jednym z nich była spora grządka nie wiedziałam czego. Jakieś zielsko, myślałam, bo cały ogródek taki nie bardzo zadbany. No i opowiadam o tym podopiecznej, pyta o kształt liści itd, w końcu urwałam  jeden liść, co to na ścieżkę pezez siatkę wyglądał. Pedepcia pomacała,podotykała, pogłaskała, powąchała i doszła do wniosku, że to musi być Stielmus. Pierwsze słyszę. Podobno to bardzo stare warzywo, prawie zapomniane a kiedyś popularne. Wygooglowałam i...jest coś takiego 
Ciekawe czy ktoś z Was słyszał o tym Stielmusie? Ma jeszcze kilka innych nazw 
20 czerwca 2022 20:12 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Jeszcze wrócę do ogródków z dzisiejszego spaceru. W jednym z nich była spora grządka nie wiedziałam czego. Jakieś zielsko, myślałam, bo cały ogródek taki nie bardzo zadbany. No i opowiadam o tym podopiecznej, pyta o kształt liści itd, w końcu urwałam  jeden liść, co to na ścieżkę pezez siatkę wyglądał. Pedepcia pomacała,podotykała, pogłaskała, powąchała i doszła do wniosku, że to musi być Stielmus. Pierwsze słyszę. Podobno to bardzo stare warzywo, prawie zapomniane a kiedyś popularne. Wygooglowałam i...jest coś takiego :zaskoczenie1:
Ciekawe czy ktoś z Was słyszał o tym Stielmusie? Ma jeszcze kilka innych nazw 

Też  wygoglowałam.....nać rzepy.Rzepę znam jako  korzeń. 
20 czerwca 2022 20:21 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Też  wygoglowałam.....nać rzepy.Rzepę znam jako  korzeń. 

Ja też 
Z opowieści Podopiecznej dowiedziałam się, że kiedyś przygotowywano to na ciepło. Jak to u Niemców-Eintopf ?
Podobnie jak jarmuż. Nie lubię jarmużu po niemiecku więc i na taki Stielmus apetytu nie nabrałam 
20 czerwca 2022 20:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ja też :-)
Z opowieści Podopiecznej dowiedziałam się, że kiedyś przygotowywano to na ciepło. Jak to u Niemców-Eintopf ?
Podobnie jak jarmuż. Nie lubię jarmużu po niemiecku więc i na taki Stielmus apetytu nie nabrałam :lol1:

Ja też  nie będę  próbować 
20 czerwca 2022 20:39 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Też  wygoglowałam.....nać rzepy.Rzepę znam jako  korzeń. 

Tu wszystko się jada, to bieda nauczyła ich oszczędności, robienia zapasów i wykorzystzwania wszystkiego co można zjeść .  
Grünkohl bardzo mi smakuje, choć nie powiem na pierwszy rzut wydał mi sie niejadalny.
21 czerwca 2022 10:17 / 1 osobie podoba się ten post
Wyprawa w pola zaliczona 
21 czerwca 2022 10:29 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Wyprawa w pola zaliczona :-)

Pięknie, ale wzięłabyś się za jakąś robotę?
21 czerwca 2022 10:46 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Pięknie, ale wzięłabyś się za jakąś robotę?:lol1::przytula:

Ogród podlałam, pranie już  wywieszone,obiad wczorajszy  ....narobiłam się!