Jak minął dzień 13

25 lipca 2022 18:38 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Oj chyba 5. Tak wychodzi.? 

Nie wiem, ale też tak myślę?
25 lipca 2022 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Oj chyba 5. Tak wychodzi.? 

A rodzice to gdzie ?7
25 lipca 2022 21:18 / 3 osobom podoba się ten post
Już się z Wami tu pożegnam na jakiś czas.Spokojnej pracy i samych fajnych miejsc. Tym co się pochorowali jeszcze raz szybkiego powrotu do zdrowia. Wracam doceniona i szczęśliwa 
25 lipca 2022 21:35 / 2 osobom podoba się ten post
Też Was pożegnam ...Kiedyś jeszcze może się odezwę , wszystkiego dobrego kochani 
26 lipca 2022 07:55 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Też Was pożegnam :buziaki2: ...Kiedyś jeszcze może się odezwę , wszystkiego dobrego kochani :papa:

A co Ty tak się żegnasz,wybierasz się gdzieś, gdzie nie ma zasięgu??
26 lipca 2022 08:08 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

A rodzice to gdzie ?7

A no tak .asz rację !!!
26 lipca 2022 08:09 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Też Was pożegnam :buziaki2: ...Kiedyś jeszcze może się odezwę , wszystkiego dobrego kochani :papa:

Ty się masz witać codziennie rano. Ja Ci się pożegnam. 
29 lipca 2022 21:41 / 4 osobom podoba się ten post
Witam wieczorem z nowego miejsca
Ciekawa sztela. Dziadek po 90tce, po udarze. Trzeba go karmić. Ma cewnik, z przemieszczaniem się z łóżka na wózek nie ma problemu. Babcia też po 90tce, samodzielna. Demencja w lekkim stopniu, w piątki jeździ do przedszkola. Służby kąpią dziadka itd. I Ergo i Krankeny przychodzą. Dziś do niedzieli jest córka, fajna. Jutro wszystko robimy razem, tzn ona mnie wdraża. W niedzielę przyjedzie też na trzy dni syn. W czwartki będę mieć cały dzień wolny,
a tak po dwie godziny po obiedzie. Warunki idealne, cała góra moja, z kuchnią i łazienką.
Aha, jestem tu pierwszy, ale oficjalnie. Przedtem były tu dwie dziewczyny prywatnie. Dlaczego rodzina zmieniła ten model zatrudniania? Nie pytałem się, bo co mnie to... Tylko nadmieniła mi córka, że to korzystnie dla nich. 
Za kilka dni coś popiszę więcej,
Tu powiem Wam... Dobranoc i słodkich snów Opiekunkowo
29 lipca 2022 22:42 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Witam wieczorem z nowego miejsca:-)
Ciekawa sztela. Dziadek po 90tce, po udarze. Trzeba go karmić. Ma cewnik, z przemieszczaniem się z łóżka na wózek nie ma problemu. Babcia też po 90tce, samodzielna. Demencja w lekkim stopniu, w piątki jeździ do przedszkola. Służby kąpią dziadka itd. I Ergo i Krankeny przychodzą. Dziś do niedzieli jest córka, fajna. Jutro wszystko robimy razem, tzn ona mnie wdraża. W niedzielę przyjedzie też na trzy dni syn. W czwartki będę mieć cały dzień wolny,
a tak po dwie godziny po obiedzie. Warunki idealne, cała góra moja, z kuchnią i łazienką.
Aha, jestem tu pierwszy, ale oficjalnie. Przedtem były tu dwie dziewczyny prywatnie. Dlaczego rodzina zmieniła ten model zatrudniania? Nie pytałem się, bo co mnie to... Tylko nadmieniła mi córka, że to korzystnie dla nich. 
Za kilka dni coś popiszę więcej,
Tu powiem Wam... Dobranoc i słodkich snów Opiekunkowo:dobranoc3:

Powodzenia na nowej szteli i dobrej nocy 
30 lipca 2022 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
A mi już podziękowali za pracę

Na pocieszenie powiem, że zaczynam jutro pół godziny poźniej, tj o 7.30.
Pierwszy raz tak się zdarzyło, żeby rodzina powiedziała pierwsza, ot tak sobie, Ty masz 40-godzinny tygodniowy czas pracy. Jestem pod wrażeniem. I to za dużą  stawkę, jak przy dwóch osobach. Charlotte, córka PDP powiedziała mi, że dwie opiekunki, które się tutaj zmieniały (miały po 70 lat),mówiły, że nie potrzebują pauzy. Sama rodzinka była zdziwiona, że siedzą tylko w domu, zamiast pozwiedzać okolice itp.
To się wy- i nagadałem 
Miło usłyszeć, jak ktoś o 17 zakomunikuje, że masz Freizeit do rana
30 lipca 2022 20:10 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A mi już podziękowali za pracę:-(
:smiech3:
Na pocieszenie powiem, że zaczynam jutro pół godziny poźniej, tj o 7.30.
Pierwszy raz tak się zdarzyło, żeby rodzina powiedziała pierwsza, ot tak sobie, Ty masz 40-godzinny tygodniowy czas pracy. Jestem pod wrażeniem. I to za dużą  stawkę, jak przy dwóch osobach. Charlotte, córka PDP powiedziała mi, że dwie opiekunki, które się tutaj zmieniały (miały po 70 lat),mówiły, że nie potrzebują pauzy. Sama rodzinka była zdziwiona, że siedzą tylko w domu, zamiast pozwiedzać okolice itp.
To się wy- i nagadałem :smiech3:
Miło usłyszeć, jak ktoś o 17 zakomunikuje, że masz Freizeit do rana:oklaski:

Może i w końcu firmy zaczynają uwagę zwracać na to , że nam przysługuje pauza i dzień wolny bez żadnej łaski. A jeśli za tym idzie wysokie wynagrodzenie ( mówimy już o kwocie powyżej 2000 euro) to znaczy, że może i rozumieją że ta praca jest ciężka. 
30 lipca 2022 20:47 / 3 osobom podoba się ten post
Możliwe, chociaż na poprzednim zleceniu nikt nic takiego nie powiedział. Chociaż te zlecenia są  z Pflegehelden Deutschland. Od nich V. otrzymał oferty.
W czwartek miałem jechać do Heidelbergu, ale pojadę na basen, autobusem 5 km stąd. Ma być 34 stopni, uff. Trzeba korzystać z okazji. A bilecik tylko 4 euro. Więc  Jutro mam rozpiskę, bo dziś, się przyglądałem i pisałem, co jedzą na śniadanie. Musli z owocami i jogurtem, jajko na twardo, płatki, dżem, tosty, kawa. To wymysł babci od lat, a córka tego nie zmienia, ha ha. A później podopieczni obiadu mało albo w ogóle nie chcą jeść. No, ale jak mus, to mus. Córka jutro jeszcze wołowinkę robi na obiad, a potem jedzie do domu, by przyjechać w czwartek rano i po śniadaniu jechać ze mną na tygodniowe zakupy. Mam zrobić listę. I ok. A wędliny i mięsko kupować będę w mięsnym na miejscu. Wszystko gra i buczy
30 lipca 2022 22:11 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Możliwe, chociaż na poprzednim zleceniu nikt nic takiego nie powiedział. Chociaż te zlecenia są  z Pflegehelden Deutschland. Od nich V. otrzymał oferty.
W czwartek miałem jechać do Heidelbergu, ale pojadę na basen, autobusem 5 km stąd. Ma być 34 stopni, uff. Trzeba korzystać z okazji. A bilecik tylko 4 euro. Więc :pływam: Jutro mam rozpiskę, bo dziś, się przyglądałem i pisałem, co jedzą na śniadanie. Musli z owocami i jogurtem, jajko na twardo, płatki, dżem, tosty, kawa. To wymysł babci od lat, a córka tego nie zmienia, ha ha. A później podopieczni obiadu mało albo w ogóle nie chcą jeść. No, ale jak mus, to mus. Córka jutro jeszcze wołowinkę robi na obiad, a potem jedzie do domu, by przyjechać w czwartek rano i po śniadaniu jechać ze mną na tygodniowe zakupy. Mam zrobić listę. I ok. A wędliny i mięsko kupować będę w mięsnym na miejscu. Wszystko gra i buczy:smiech3:

Starsi ludzie mają swoje przyzwyczajenia, taka prawda. Basen na upał super sprawa wiesz jak sie ustawić 
01 sierpnia 2022 20:32 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

Starsi ludzie mają swoje przyzwyczajenia, taka prawda. Basen na upał super sprawa wiesz jak sie ustawić :-)

A w czwartek ma być 38 stopni, a odczuwalna temperatura 41, uff
02 sierpnia 2022 18:39 / 1 osobie podoba się ten post
Coś za wesoło mi jest  Czyżby ten upał? Bo alkoholu zero... 
 
https://youtu.be/pV472RktExA
 
Dzień spokojny, oby tak dalej.