Jak minął dzień 14

07 grudnia 2022 19:40 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mógłby się już skończyć, mogłoby być jutro, bo jutro wolne:-). A dzisiaj moja Pdp świętuje 86 urodziny. Tzn świętujemy we trzy. Siostra nie mogła przyjechać bo siedzą z mężem w domu u"coronowani".
Gisela upiekła kuchen, ja się nie wychylam, bez wypiekania też mam się czym zająć. Stół ładnie nakryłam, geszenki i wszystko co na stole uwieczniłam na fotkach, zrobiłam babci frajdę bo udostępniłam swojego VhatsAppa i pogadała sobie z siostrą. 
Korek z butelki prosecco elegancko wystrzelił, nie głośno, z lekkim pyknięciem i tak siedziałam do tej pory przy stole. Wszystkie opowiadane przez pdp historie znam już na pamięć, Gisela (80) też już zaczyna się powtarzać, to dla urozmaicenia narzuciłam temat muzyczny. Czego słuchały lub słuchają, jaką muzykę lubią. No i urządziłam im koncert życzeń. Sama posłuchałam ,bo dobrym trafem, też  lubię tę muzykę. Tablet na stole,kieliszki z prosecco w dłoniach a na ekranie 
Mozart-eine kleine nacht musik 
Beethoven-moonlight sonate
Vivaldi -vier jahres zeiten 
A na deser nasz Chopin ?
Dziewczyny się rozkręciły, Gisela pobiegla do piwnicy po piwo(0,0%?),mam nadzieję że po kolacji impreza się skończy. Miłego jeszcze wieczoru wszystkim życzę a sama wracam do dziewczyn, trzeba wypić to piwo, którego sama też nawarzyłam:piwosze2::lol1:
 

Miłej  zabawy dziewczęta 
07 grudnia 2022 19:44 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie zmiany, jednak bedzie opiekunka a babcia idzie na 2- 3 tygodnie  do A.Heimu.
07 grudnia 2022 20:02 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

:smiech3:Miłej  zabawy dziewczęta :smiech3:

Danke Danke, Liebe Damessa 
08 grudnia 2022 06:03 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mógłby się już skończyć, mogłoby być jutro, bo jutro wolne:-). A dzisiaj moja Pdp świętuje 86 urodziny. Tzn świętujemy we trzy. Siostra nie mogła przyjechać bo siedzą z mężem w domu u"coronowani".
Gisela upiekła kuchen, ja się nie wychylam, bez wypiekania też mam się czym zająć. Stół ładnie nakryłam, geszenki i wszystko co na stole uwieczniłam na fotkach, zrobiłam babci frajdę bo udostępniłam swojego VhatsAppa i pogadała sobie z siostrą. 
Korek z butelki prosecco elegancko wystrzelił, nie głośno, z lekkim pyknięciem i tak siedziałam do tej pory przy stole. Wszystkie opowiadane przez pdp historie znam już na pamięć, Gisela (80) też już zaczyna się powtarzać, to dla urozmaicenia narzuciłam temat muzyczny. Czego słuchały lub słuchają, jaką muzykę lubią. No i urządziłam im koncert życzeń. Sama posłuchałam ,bo dobrym trafem, też  lubię tę muzykę. Tablet na stole,kieliszki z prosecco w dłoniach a na ekranie 
Mozart-eine kleine nacht musik 
Beethoven-moonlight sonate
Vivaldi -vier jahres zeiten 
A na deser nasz Chopin ?
Dziewczyny się rozkręciły, Gisela pobiegla do piwnicy po piwo(0,0%?),mam nadzieję że po kolacji impreza się skończy. Miłego jeszcze wieczoru wszystkim życzę a sama wracam do dziewczyn, trzeba wypić to piwo, którego sama też nawarzyłam:piwosze2::lol1:
 

Śmiem przyznać, że urodzinki były super 
08 grudnia 2022 10:07 / 7 osobom podoba się ten post
Dwa dni temu oznajmiłam dowodzącemu  ,że  w moim pokoju net jest b.wolny.Przed chwilą  przyszedł pan i  zainstalował nowyTo mi  się  podoba
08 grudnia 2022 10:11 / 6 osobom podoba się ten post
Maluda

Śmiem przyznać, że urodzinki były super :radosc1:

O tak 
Babcia chyba z 5 razy przychodziła przed północą do mojego pokoju, pytając czy też byłam u niej na urodzinach, bo było sehr nett und sehr schön 
08 grudnia 2022 10:27 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

O tak :-)
Babcia chyba z 5 razy przychodziła przed północą do mojego pokoju, pytając czy też byłam u niej na urodzinach, bo było sehr nett und sehr schön :smiech3:

08 grudnia 2022 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Syreny wyją i SMS alaowy też zadziałał 
08 grudnia 2022 11:12 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Syreny wyją i SMS alaowy też zadziałał :chaplin:

U mnie też, aż podskoczyłam z nerwów.
08 grudnia 2022 11:13 / 2 osobom podoba się ten post
SMS taki drastyczny . Alarmr
08 grudnia 2022 11:20 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

SMS taki drastyczny . Alarmr

?
08 grudnia 2022 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

SMS taki drastyczny . Alarmr

Syreny też słyszałam, ale kilkadziesiąt metrów od domu jest centrala straży pożarnej i często słyszę. 
Teraz w U-bahnie był jakiś komunikat ale tak niewyraźnie, że nie wiem o co chodzi 
08 grudnia 2022 11:35 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

?

Podczas powodzi 2021 zawiódł tradycyy system alarmowy. Syreny
 Dlatego rząd tutejszy opracował połączony system alarmowy ,syreny , sms i zapowiedzi w miejscach publicznych. 
 
08 grudnia 2022 11:37 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Syreny wyją i SMS alaowy też zadziałał :chaplin:

Coś tam czytałam tylko nie wiem, czy to związane z tym alarmem . Poważne aresztowania i zagrożenie dla państwa niemieckiego 
 
08 grudnia 2022 11:44 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Coś tam czytałam tylko nie wiem, czy to związane z tym alarmem . Poważne aresztowania i zagrożenie dla państwa niemieckiego 
 

Dzisiaj to próba  alarmu .
Przedwczoraj albo wczoraj udaremniono zamach stanu   
 Prawica planowała obalić rząd . Były aresztowania. Tutaj w Düsseldorfie , Berlin . 
3 tys funkcjonariuszy brało udział
.