Jak minął dzień 14

08 grudnia 2022 11:46 / 6 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzisiaj to próba  alarmu .
Przedwczoraj albo wczoraj udaremniono zamach stanu   
 Prawica planowała obalić rząd . Były aresztowania. Tutaj w Düsseldorfie , Berlin . 
3 tys funkcjonariuszy brało udział
.

Co kraj to inne informacje . Czytałam, czytałam .
A u nas ? Fałsz, kłamstwo i nagonka .
 
08 grudnia 2022 12:26 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzisiaj to próba  alarmu .
Przedwczoraj albo wczoraj udaremniono zamach stanu   
 Prawica planowała obalić rząd . Były aresztowania. Tutaj w Düsseldorfie , Berlin . 
3 tys funkcjonariuszy brało udział
.

No i dobrze. Rizpieprzyc te wszystkie kliki. Złodzieje. 
08 grudnia 2022 15:35 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

No i dobrze. Rizpieprzyc te wszystkie kliki. Złodzieje. 

Nie Dusiu. Chyba nie chodzi nam o powrót faszyzmu w najgorszej jego postaci.
Dobrze, że Niemcy byli czujni. Już wczoraj czytałem o tym. A dziś też parę razy syreny się odezwały. W dodatku jakieś protesty na lotnisku aktywistów klimatycznych.
 
Tutaj wczorajszy tekst
 
https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-udaremniono-zamach-stanu-wsrod-zatrzymanych-ksiaze-6841976427141664a
08 grudnia 2022 15:36 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Nie Dusiu. Chyba nie chodzi nam o powrót faszyzmu w najgorszej jego postaci.
Dobrze, że Niemcy byli czujni. Już wczoraj czytałem o tym. A dziś też parę razy syreny się odezwały. W dodatku jakieś protesty na lotnisku aktywistów klimatycznych.
 
Tutaj wczorajszy tekst
 
https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-udaremniono-zamach-stanu-wsrod-zatrzymanych-ksiaze-6841976427141664a

08 grudnia 2022 15:58 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

No i dobrze. Rizpieprzyc te wszystkie kliki. Złodzieje. 

Ja się Dusiu czasami Ciebie boję
 Rozwalić i kto przejmie władzę
08 grudnia 2022 15:59 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Nie Dusiu. Chyba nie chodzi nam o powrót faszyzmu w najgorszej jego postaci.
Dobrze, że Niemcy byli czujni. Już wczoraj czytałem o tym. A dziś też parę razy syreny się odezwały. W dodatku jakieś protesty na lotnisku aktywistów klimatycznych.
 
Tutaj wczorajszy tekst
 
https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-udaremniono-zamach-stanu-wsrod-zatrzymanych-ksiaze-6841976427141664a

Dzisiaj to test systemu alarmowego w De 
08 grudnia 2022 16:23
dorotee

Ja się Dusiu czasami Ciebie boję
 Rozwalić i kto przejmie władzę

Władze, którzy oni mają dał im ktoś z góry. Oni żadnej władzy nie mają. 
08 grudnia 2022 16:29
dorotee

Ja się Dusiu czasami Ciebie boję
 Rozwalić i kto przejmie władzę

Władzę przejmie, lud "i będzie dokładnie tak jak w Folwarku zwirzęcym, zawsze będą równi i równiejsi. Nie ma co się łudzić. 
08 grudnia 2022 16:43 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Władzę przejmie, lud "i będzie dokładnie tak jak w Folwarku zwirzęcym, zawsze będą równi i równiejsi. Nie ma co się łudzić. 

Tylko że tym Reichbürger nie chodzi o oddanie  władzy ludowi a o powrót do monarchii z cesarzem na czele. Wczoraj moja pdp razem z przyjaciółką oglądały wiadomości, ja trochę ogarniałam stół po imprezie urodzinowej i tylko strzępki info wyłapywałam. Jeśli dobrze zrozumiałam, to ci Reichsbürga są dużo  bardziej niebezpieczni od tych o najbardziej ekstremalnych poglądach w AFD 
08 grudnia 2022 16:45 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Władzę przejmie, lud "i będzie dokładnie tak jak w Folwarku zwirzęcym, zawsze będą równi i równiejsi. Nie ma co się łudzić. 

Otóż to . Tylko że nie lud . Ale o tym już Gusia  
08 grudnia 2022 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Władze, którzy oni mają dał im ktoś z góry. Oni żadnej władzy nie mają. 

Demokracja
 Władze wybieramy w głosowaniu powszechnym , równym , tajnym .. 
I ten rząd został wybrany przez lud . 
08 grudnia 2022 17:05 / 7 osobom podoba się ten post
Heloł późnym popołudniem. Nie wiedziałam że kultura może tak zmęczyć. Nie dałam rady trzech wystaw obejrzeć . Dobrze że ta karta wejścia do Kunsthalle  jest na cały dzień, można wychodzić  i wracać. Po impresjonistach wyszłam coś zjeść, musiałam się kawałek przejść bo dzisiaj restauracja i kawiarnia, te przy tej galerii sztuki zamknięte, jakaś awaria czy coś. Teraz wyszłam drugi raz, już tak z przyzwyczajenia,  raz w tygodniu chce mi się coś azjatyckiego,w ubiegłym tygodniu Wietnamczyk,  to dzisiaj Chinczyk . Zasiedziałam się, pojadłam i już nie chce mi się tam wracać. Nóg nie czuję. Jeszcze jeden dzień mam wolny ,pójdę jeszcze raz bo warto. Będzie też nowa wystawa-Femme Fatale,chyba tak to się pisze?  Powoli będę się zbierać i do domu wracać, nawet po sklepach chodzić mi się nie chce. Zmęczona jestem, nie tylko dzisiejszym dniem ale ostatnimi tygodniami. Nie fizycznie, bo zmęczyć się nie ma czym, ale ponad miesiąc, dzień w dzień te same opowieści, pytania i odpowiedzi powtarzane co kilka minut, też mogą zmęczyć. Dlatego też nie śpieszę się z powrotem do domu.  Dzisiaj wyjątkowo chce mi się do domu. Ale tego prawdziwego, mojego. W następną niedzielę będę już pewnie w drodze ?
Przyjemnego jeszcze dnia życzę 
08 grudnia 2022 17:57 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tylko że tym Reichbürger nie chodzi o oddanie  władzy ludowi a o powrót do monarchii z cesarzem na czele. Wczoraj moja pdp razem z przyjaciółką oglądały wiadomości, ja trochę ogarniałam stół po imprezie urodzinowej i tylko strzępki info wyłapywałam. Jeśli dobrze zrozumiałam, to ci Reichsbürga są dużo  bardziej niebezpieczni od tych o najbardziej ekstremalnych poglądach w AFD 

Tak czy owak, wesoło nie jest. Świat zmienia się cały czas na gorsze, aż się boję jakich czasów możemy jeszcze doczekać. Ten cały covid, to pewnie pestka w porównaniu  z tym co nas może spotkać i to w najbliższym czasie. 
Moim zdaniem już znaleźliśmy się między młotem, a kowadłem, bo Niemcy nigdy naszymi sojusznikami nie byli i nie będę, a Ukraina też może pokazać rogi. 
Nieciekawie jest
08 grudnia 2022 18:50 / 3 osobom podoba się ten post
Luke wklej z YouTube "Ring dong" taki właśnie był Pan Jan Nowicki .