Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

20 marca 2023 08:53 / 3 osobom podoba się ten post
Papryka, cukinią, cebula  i kiełbaska jest będzie dziś leczo. 
20 marca 2023 09:05 / 4 osobom podoba się ten post
Czyszcze lodówkę...kalafior  i zielone  szparagi , wczorajsze mini sznycelki  , kiszona kapusta/ bo otwarta/ ziemniaczki Taki miraż....
20 marca 2023 09:17 / 4 osobom podoba się ten post
Tym razem tylko kawałeczek boczku zabrałem, na szczęście kiełbaski niemieckie są. Ziemniaki, marchew też, więc zrobię zurkową, a co. Z chęcią na kolację zjedzą, bynajmniej podopieczny. Zobaczymy. Od jutra o jakimś mięsku czy rybach pomyślę. 
20 marca 2023 10:04 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Czyszcze lodówkę...kalafior  i zielone  szparagi , wczorajsze mini sznycelki  , kiszona kapusta/ bo otwarta/ ziemniaczki :gotowanie:Taki miraż....

Kolejna co mi smaka robi
20 marca 2023 10:08 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś szalot i białą smażona(dziadkowi dużo polane tłuszczem, bo chudnie coraz bardziej:nowotwór)
20 marca 2023 10:10 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

Dziś szalot i białą smażona(dziadkowi dużo polane tłuszczem, bo chudnie coraz bardziej:nowotwór)

Szalot? Co to?
20 marca 2023 10:45 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Tym razem tylko kawałeczek boczku zabrałem, na szczęście kiełbaski niemieckie są. Ziemniaki, marchew też, więc zrobię zurkową, a co. Z chęcią na kolację zjedzą, bynajmniej podopieczny. Zobaczymy. Od jutra o jakimś mięsku czy rybach pomyślę. 

W końcu możesz w kuchni być szefem??
20 marca 2023 10:56 / 5 osobom podoba się ten post
Zostało nam wczoraj sporo zupy meksykańskiej,nie umiem jej mało ugotować?. Zjemy ją jutro,może jakieś naleśniki dosmażę. Dzisiaj polenta z parmezanem,klopsiki warzywne,sałata rzymska z mandarynkami i sosem mandarynkowym. Sok warzywno owocowy,jogurt wanilia i wiśnia. Zaraz zabieram się za gotowanie 
20 marca 2023 11:02 / 4 osobom podoba się ten post
Wege gołąbki w sosie pomidorowym (opróżniam zamrażarkę, moja ciocia robiła, są obłędne!)
 
A na deser serniczek na spodzie z herbatników,może dodam mrożone truskawki, zobaczy się :)
20 marca 2023 12:03 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Szalot? Co to?:bezradny:

To taki odpowiednik kartofel salat(tak pwiedzialam seniorowi) a poprawnie sałatka warzywna.Na slasku godajom szałot
20 marca 2023 12:04 / 3 osobom podoba się ten post
mzap88

Wege gołąbki w sosie pomidorowym (opróżniam zamrażarkę, moja ciocia robiła, są obłędne!)
 
A na deser serniczek na spodzie z herbatników,może dodam mrożone truskawki, zobaczy się :)

Fajny musi być ten serniczek.Kiedy daje się  mrożone  truskawki?Spód, warstwa masy serowej  i wtedy truskawki? 
20 marca 2023 12:06 / 3 osobom podoba się ten post
Tamara

To taki odpowiednik kartofel salat(tak pwiedzialam seniorowi) a poprawnie sałatka warzywna.Na slasku godajom szałot:piwosze2:

Ach tak!!! No ta śląska kuchnia...
 
 
20 marca 2023 12:21 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Fajny musi być ten serniczek.Kiedy daje się  mrożone  truskawki?Spód, warstwa masy serowej  i wtedy truskawki? 

Ha, pytanie za milion punktów :D
Ja truskawki mam już rozmrożone, odcisnę nadmiar soku na ręczniku papierowym,obtoczę w mące ziemniaczanej i ułożę na wierzchu, zobaczymy co wyjdzie :D
20 marca 2023 13:00 / 3 osobom podoba się ten post
mzap88

Ha, pytanie za milion punktów :D
Ja truskawki mam już rozmrożone, odcisnę nadmiar soku na ręczniku papierowym,obtoczę w mące ziemniaczanej i ułożę na wierzchu, zobaczymy co wyjdzie :D

Myśle, że  ser je wchłonie.Ciekawe  jak zachowają się  świeże , twarde...?
20 marca 2023 13:27 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Myśle, że  ser je wchłonie.Ciekawe  jak zachowają się  świeże , twarde...?:bezradny:

Może nie jak się je poloży na już lekko podopiecznym serze . Ja tak robię z brzoskwiniami z puszki jeśli nie chcę żeby opadły na dno sernika i dopiero np resztę startego ciasta.