Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

02 czerwca 2023 10:35 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

W tych "moich" też tylko sól, pieprz i sporo gałki 

Ja do potraw z soczewicy lubię trochę Kreuzkuemmel dodać
02 czerwca 2023 10:55 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie tylko wyglądają,są bardzo smaczne :mniam:.
Kiedyś próbowałam na drugi dzień je odgrzać,jak mięsne mielone,ale były suche. Wczoraj zostawiłam sobie tę masę,dzisiaj dodam trochę tartej mozarelli,dosmaczę jeszcze i zrobię małe gołąbki w sosie pomidorowym. Do tego ziemniaki,dziewczynom grüne Sałat a sobie mizerię. Może też się skuszą :oczko1:

Bardzo lubię strączkowe mogę jeść codziennie. Pewnie te kotlety też bym zjadła z apetytem . Zrób. Gusiu więcej 
02 czerwca 2023 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Bardzo lubię strączkowe mogę jeść codziennie. Pewnie te kotlety też bym zjadła z apetytem . Zrób. Gusiu więcej :mniam:

Następnym razem zrobię 
02 czerwca 2023 13:32 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja do potraw z soczewicy lubię trochę Kreuzkuemmel dodać:-)

Do soczewicy, ciecierzycy,wszystkich wege "gulaszy", cumin, wędzona papryka,kolendra muszą u mnie być. Nie wiem skąd mi się wzięło,że akurat do tych kotletów tylko gałka, oprócz soli i pieprzu, oczywiście ?
Pewnie kiedyś, dawno temu, pierwszy raz z jakiegoś przepisu robiłam i tak mi zostalo 
02 czerwca 2023 13:36 / 4 osobom podoba się ten post
A to dzisiejsze gołąbeczki, gotowe do dalszej obróbki . Już zjedzone, zostały 4 sztuki, będą miały dziewczyny jutro na obiad. Coś tam sobie do nich dorobią
02 czerwca 2023 13:52 / 4 osobom podoba się ten post

 
Nasz obiadek, tyle tylko, że Helmutowi obrałem mięsko z kości. Do tego sos, ziemniaki, Spitzkohl. 
02 czerwca 2023 17:44 / 4 osobom podoba się ten post
U nas były nuggetsy  z kurczaka, gotwce,na życzenie PDP.Resztki szpinaku z wczoraj, pomidorki  nussensalat.Zdjecia robię  na prośbę  zmienniczki,chce obejrzeć  jakie porcyjki  serwować.
02 czerwca 2023 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

U nas były nuggetsy  z kurczaka, gotwce,na życzenie PDP.Resztki szpinaku z wczoraj, pomidorki  nussensalat.Zdjecia robię  na prośbę  zmienniczki,chce obejrzeć  jakie porcyjki  serwować.:-):super:

Lato na talerzu,takie wyraziste kolory , które z latem mi się kojarzą 
02 czerwca 2023 20:38 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Lato na talerzu,takie wyraziste kolory , które z latem mi się kojarzą :mniam:

Lubię  na kolorowoNajwieksze niejadki  czyszczą  talerze 
03 czerwca 2023 08:38 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj rosół z makaronem ,na dwa dni obiad
03 czerwca 2023 08:49 / 3 osobom podoba się ten post
Zurmniski, szparagi w szynce z sosem , ewentualnie jajko sadzone jeszcze plus sałata z sosem winegret.. 
Na jutro naszykowane jest na gulasz mięsko się maceruje później udusze a zmiana sobie doprawi wedle uznania. 
03 czerwca 2023 09:34 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj na szybko...pierogi z mięsem/ wiadomo skąd / bogato okraszone boczkiem  i cebulą. Sałata też bedzie,musi być.Ale będzie  coś  na deser...sernik ! A nawet dwa.Już są  w piekarniku 
03 czerwca 2023 18:35 / 3 osobom podoba się ten post
Serniczek  ,,Tropicana"Mango,kandyzowana limonka,galaretka jagodowa  i mango...pycha.Jeden częściowo  zjedzony  i podarowany.
03 czerwca 2023 18:36 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Serniczek  ,,Tropicana":moje_wakacje:Mango,kandyzowana limonka,galaretka jagodowa  i mango...pycha.Jeden częściowo  zjedzony  i podarowany.:kwiaty_serca:

03 czerwca 2023 18:48 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

A twaróg jaki  ?