Pomocy - kręgosłup

12 listopada 2015 13:02
opiekun_Janusz

W razie rehabilitowania ważne jest właśnie to żeby nie zaszkodzić. Niektóre ćwiczenia przy pewnych schorzeniach mogą zaszkodzić, dlatego dobrze jest żeby doświadczony rehabilitant pokazał pacjentowi jakie ćwiczenia ma wykonywać i jak to robić poprawnie.

Bolają mnie akurat kolanka i biodro,mam to pakudne reumatoidalne stawów cierpienie. Zwariować z tym idzie.....
15 listopada 2018 13:03

Witam, chciałabym odnowić temat, ponieważ mam problem z kręgosłupem i potrzebuję znaleźć dobrych specjalistów po powrocie do Polski. Najbardziej zależałoby mi na Trójmieście lub okolicach,bo właśnie tam mieszkam. Neestety, musze poczekać na wizytę w Polsce,bo tu gdzie teraz jestem nie ma takich dobrych specjalistów - przynajmniej tak twierdzi rodzina u której teraz jestem. Koleżanka z Gdańska podesłała mi tych specjalistów (usunięte) co sądzicie? Znacie? Polecacie?

15 listopada 2018 18:19 / 1 osobie podoba się ten post
nianiunia

Witam, chciałabym odnowić temat, ponieważ mam problem z kręgosłupem i potrzebuję znaleźć dobrych specjalistów po powrocie do Polski. Najbardziej zależałoby mi na Trójmieście lub okolicach,bo właśnie tam mieszkam. Neestety, musze poczekać na wizytę w Polsce,bo tu gdzie teraz jestem nie ma takich dobrych specjalistów - przynajmniej tak twierdzi rodzina u której teraz jestem. Koleżanka z Gdańska podesłała mi tych specjalistów (usunięte) co sądzicie? Znacie? Polecacie?

Mogę ci poradzić taka miksturę:dobrej jakości oliwę zmieszaj z gruboziarnista też dobra solą 1:1 trzymaj kilka dni w lodówce.Potem pij codziennie łyżkę.Mozesz się też posmarować tam gdzie boli.Pij czesto bulion wolowy.Efekty po czasie murowane
29 listopada 2018 13:27
Witam, odświeżam temat, ponieważ również zmagam się z bólem kręgosłupa i szukam jakiś tabletek bez recepty, które mogłyby mi pomóc. Brał ktoś może Gardan? Koleżanka mi polecała, ale nie wiem, czy warto, więc byłabym bardzo wdzięczna za opinie :)
29 listopada 2018 16:34
Polecam jogę 
29 listopada 2018 17:39 / 1 osobie podoba się ten post
Brałam kiedyś Gardan i faktycznie pomaga, ale to rozwiązanie na krótką metę. Osobiście polecam skonsultować się z lekarzem, albo zapisać się na jakąś rehabilitacje, bo środki przeciwbólowe to chwilowe rozwiązanie :)
03 grudnia 2018 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Jakiś masaż by Ci się przydał
04 stycznia 2019 11:26
Pas na kręgosłup zawsze z sobą wożę (pas p.Teresy)jak mnie rano boli to zakładam bo trochę dźwigania mam
17 stycznia 2019 08:27
Konwalia08

Pas na kręgosłup zawsze z sobą wożę (pas p.Teresy)jak mnie rano boli to zakładam bo trochę dźwigania mam

I co pomaga Ci ten pas? 
17 stycznia 2019 11:19
GrazynaM55

I co pomaga Ci ten pas? 

Tak bardzo ,bo ja mam słabe mięśnie kręgosłupa i powinnam ćwiczyć a opływaniu nawet nie wspomnę ale jakoś zawsze znajduje jakąś wymówkę samej się trudno zmobilizować 
18 stycznia 2019 08:19 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Tak bardzo ,bo ja mam słabe mięśnie kręgosłupa i powinnam ćwiczyć a opływaniu nawet nie wspomnę ale jakoś zawsze znajduje jakąś wymówkę samej się trudno zmobilizować :cheerleaderka2:

A ile taki pas kosztuje? 
18 stycznia 2019 08:51 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Tak bardzo ,bo ja mam słabe mięśnie kręgosłupa i powinnam ćwiczyć a opływaniu nawet nie wspomnę ale jakoś zawsze znajduje jakąś wymówkę samej się trudno zmobilizować :cheerleaderka2:

U mnie to samo, ale żarty się skończyły bo wyszło z RTG że mam zniesienie lordozy szyjnej i trzeba wykonywać specjalne cwiczenia
18 stycznia 2019 09:57
GrazynaM55

A ile taki pas kosztuje? 

Jakiś czas już go mam ale ok 40zl
19 stycznia 2019 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Taki pas  to w większości sklepów z zaopatrzeniem ortopedycznym w okolicach 40 lub 50 zł ale to pewnie zależy od firmy rodzaju itd .
Ja miałam już dwa zabiegi fizjoterapii , a na ostatnim zabiegu suche igłowanie super sprawa na moje sztywne mięśnie szyi karku i barków ..
19 stycznia 2019 20:23
Ewelina645

Taki pas  to w większości sklepów z zaopatrzeniem ortopedycznym w okolicach 40 lub 50 zł ale to pewnie zależy od firmy rodzaju itd .
Ja miałam już dwa zabiegi fizjoterapii , a na ostatnim zabiegu suche igłowanie super sprawa na moje sztywne mięśnie szyi karku i barków ..

Muszę o tym igłowaniu poczytac jak piszesz że super