13 lutego 2013 22:15

Doda i Jula - przypominam czego dotyczy ten temat. Są inne tematy, typu "Szukam koleżanki" i kilka "regionalnych" tematów też jest, gdzie możecie się umawiać i pisać o tym skąd jesteście. Moderator

14 lutego 2013 11:27
Doda rozumiem, ale rezygnacja z wyjazdu po zawarciu umowy i określeniu terminu wyjazdu jest właśnie nie stawieniem się na zleceniu więc jestem tego świadoma. Jeśli chodzi o podawanie nieprawidłowych informacji o stanie zdrowia opiekunki zleceniodawcy to też chyba normalne może ktoś ich w ten sposób oszukał nie wiem to mnie akurat nie dotyczy bo jestem zdrowa. Do umowy dostaje się przed wyjazdem zawsze taki dodatkowy dokument chyba aneks i tam jest zawsze napisane i potwierdzone jaka jest stawka, gdzie i kiedy jadę. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to faktycznie nie fajnie
14 lutego 2013 12:18
Można, ale nie ma konieczności osobistego stawiennictwa w siedzibie firmy. Wszystkie formalności załatwiałam telefonicznie, mailowo, a podpisane dokumenty odsyłałam pocztą priorytetową.
14 lutego 2013 15:45
alinka ciekawa jestem co ci zaproponują , koniecznie sie pochwal jak juz bedziesz coś wiedziała. Ja wczoraj też robilam sobie powtórnie sprawdzenie poziomu jezyka bo panie sie upieraja ze ma to duze znaczenie w stawkach no i coz jezyk mam na dobrym poziomie wiec zaproponowala mi 50euro podwyzki... nie skomentuje:)



bajka15 masz racje 1200 to jest na prawde minimum co powinnyśmy dostawać, juz mam namiary na fajna firme, tylko szkoda mi mojej podopiecznej,przyzwyczaiłam sie do mojej babci i szkoda mi troche zmieniac miejsca :(
14 lutego 2013 18:36
OlaOla napewno dam znać co mi zaproponowali tyle ,że Pani powiedziała mi przez telefon ,że nawet miesiąc mogę czekac na ofertę . A mam też ofertę z innej agencji od początku marca - więc nie wiem przemyślę to
24 lutego 2013 11:24
do marba, dziękuję za informacje. Bardzo mnie uspokoiłaś, że nie muszę stawić się osobiście w firmie, bo to w dobie XXI wieku trochę archaiczne żeby panie sprawdziły moją znajomość niemieckiego. Pozdrawiam i życzę miłej i spokojnej niedzieli.
01 maja 2013 14:03
Witam , jadę z tej firmy tylko mam dwa pytania..pierwsze w umowie wyszczególniona jest dieta za jeden dzień? co to oznacza?
i czy wartu się ubezpieczyć dobrowolnie jeżeli jadę na miesiąc, dzięki za odpowiedź..
01 maja 2013 14:27
dieta czyli ilość dni razy tą stawkę tak?
a ubezpiecznie ile wynosi ..bo mój obecny kontrakt krótki i już wysałm ,że nie chcę..
30 maja 2013 14:21
Wyjechałam z gowork do Niemiec i powiem, że więcej tego błędu nie popełnię. Zero kontaktu, wyjazd totalnie nie zorganizowany, żle zebrane informacje o rodzinie i pacjencie i bardzo małe pieniądze dla opiekunki. Zabierają prawie połowe tego co płaci rodzina. Nie polecam tej firmy
06 czerwca 2013 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
bw
Gdzie znajdziesz agencję, która płaci inaczej? Większość tak robi. A że informacje o rodzinie i pacjentach są czasem niekompletne lub wręcz sprzeczne z tymi, które opiekunka spotyka na miejscu - to też nie nowość. Panie pracujące w biurze niejednokrotnie nie mają zielonego pojęcia o tym jak wygląda praca opiekunki i im są niezbyt potrzebne informacje, które przekazuje opiekunce. Ostatnio szukałam pracy w jednej z agencji i przekazywano mi informacje - a za chwilę pani przeprasza i mówi że się pomyliła, że to nie to zlecenie. Było tak dwukrotnie - w końcu już nie wiedzialam na jakie zlecenie się zgodziłam, jaka jest rzeczywistość. Za kilka dni jadę i dopiero na miejscu zobaczę jak to naprawdę wyglada.  
Niestety - musimy się z tym pogodzić że ideałów nie znajdziemy - jeśli chcemy pracować, musimy być mocne i mieć wiele hartu ducha, aby umieć odnajdywać się w rzeczywistości innej, niż oczekiwałyśmy.
06 czerwca 2013 12:55
Nie wiem - moja agencja dostaje od dziadka 1600 Euro, z czego ja dostaję 1260, albo 1220 - zalezy jaki miesiac - nie wiem jak jest w innych.
14 czerwca 2013 11:12
jestem bardzo zadowolona z tej firmy.
Wyjechałam w maju...doskonały kontakt z przedstawicielem firmy, wszystko super zorganizowane, pieniądze na czas .
polecam!
19 czerwca 2013 19:18
witam,po raz pierwszy wyjeżdżam z GoWork w lipcu,czekam właśnie na ofertę i obawiam się po tym,co tutaj przeczytałam.Prosze napiszcie,od jakiej stawki zaczynałyście wyjeżdżając pierwszy raz,z g ory dziękuję.
20 czerwca 2013 11:43
Witajcie Dziewczyny!
Jestem tutaj nowa i jeszcze przed podpisaniem umowy, test z niemieckiego przeszłam pomyślnie , tylko te wątpliwości o Go Work...
Proszę o poradę doświadczonych "Koleżanek"  8-)
12 lipca 2013 22:11
Pracowalam dla tej firmy 3 m-ce.W umowie 1100 euro ale nikt mnie nie informowal, ze to tylko co drugi miesiac! W lutym bieda bo miesiac mial 28 dni.Zero kontaktu z koordynatorem, Za wolne dni od niemcow kasuja 60 euro z czego dla mnie bylo ZERO!!!
Pracowalam w swieta wielkanocne i dostalam ....zero-rodzina zaplacila 60 euro!!!! 
NIE POLECAM