Gewerbe - ile muszę czekać?

31 grudnia 2016 08:31 / 1 osobie podoba się ten post
witam . interesuje mnie tylko jedno pytanie . czy pracując na gewerbe , US i ZUS w Polsce będą wiedzieli . że ja byłem w Niemczech i coś tu zarobiłem ? jak szanowni koledzy i koleżanki rozliczacie się z gewerby w kraju ? miałem fajną ofertę z agencji . ale dowiedziałem się ,że będąc w Polsce na świadczeniu pielęgnacyjnym , nie mogę podjąć pracy , tym bardziej za granicą .momentalnie wstrzymują mi wszystkie świadczenia . i teraz mi wypada szukać coś na ,,czarno,, albo na mini job lub na gewerbę
31 grudnia 2016 20:24 / 1 osobie podoba się ten post
andrzej61263

witam . interesuje mnie tylko jedno pytanie . czy pracując na gewerbe , US i ZUS w Polsce będą wiedzieli . że ja byłem w Niemczech i coś tu zarobiłem ? jak szanowni koledzy i koleżanki rozliczacie się z gewerby w kraju ? miałem fajną ofertę z agencji . ale dowiedziałem się ,że będąc w Polsce na świadczeniu pielęgnacyjnym , nie mogę podjąć pracy , tym bardziej za granicą .momentalnie wstrzymują mi wszystkie świadczenia . i teraz mi wypada szukać coś na ,,czarno,, albo na mini job lub na gewerbę

Raczej nie beda wiedzieli ALE : "Emerytki i rencistki często decydują się na założenie Gewerbe aby uniknąć zawieszenia części świadczeń w Polsce ze względu na uzyskiwanie dochodów przewyższających wartości określone przez ZUS. Do niedawna można było twierdzić, że tak jest na pewno, że nikt się nie dowie. Jednak obecnie wdrażany jest system elektronicznej wmiany informacji na temat odbiorców świadczeń społecznych w Polsce i w Niemczech. Nikt nie wie o ile lat wstecz i jakie dane zostaną wprowadzone do systemu. Dla spokojnego snu warto więc czasami oddać fiskusowi to co jego."

Prace na czarno odradzam.

Dosiego Roku!
31 grudnia 2016 22:24
andrzej61263

witam . interesuje mnie tylko jedno pytanie . czy pracując na gewerbe , US i ZUS w Polsce będą wiedzieli . że ja byłem w Niemczech i coś tu zarobiłem ? jak szanowni koledzy i koleżanki rozliczacie się z gewerby w kraju ? miałem fajną ofertę z agencji . ale dowiedziałem się ,że będąc w Polsce na świadczeniu pielęgnacyjnym , nie mogę podjąć pracy , tym bardziej za granicą .momentalnie wstrzymują mi wszystkie świadczenia . i teraz mi wypada szukać coś na ,,czarno,, albo na mini job lub na gewerbę

a może warto odpuścić to pielęgnacyjne, a mieć ok. 4 tysiaki więcej na rekę? 
25 stycznia 2017 21:03 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny czy Gawerbe to klopoty ?Jakie macie opinie ? Czy podpisujac umowe , moge zrezygnowac np po 2 msc ?
25 stycznia 2017 21:21 / 3 osobom podoba się ten post
Moim skromnym zdaniem Barbaro,jeżeli nie masz bladego pojęcia nt. gewerby niemiecki a język nie na tyle mocny,żeby się samej w tym orientować to dobrze się zastanów zanim się zgodzisz.....Zgewerbą tak samo jak z polską dział.gosp.Cośkolwiek trzeba wiedzieć:)Są na forum osoby pracujące na niemieckiej gewerbie.Poczytaj wyżej ten topik,poczekaj może się wypowiedzą.Ja nigdy się za to nie brałam właśnie dlatego ,że bladego pojęcia nie mam a zniemeickimi urzędami jak coś nie teges to żartów niet:( A i dogadać się nie idzie:(
25 stycznia 2017 21:25 / 2 osobom podoba się ten post
barbara66

Dziewczyny czy Gawerbe to klopoty ?Jakie macie opinie ? Czy podpisujac umowe , moge zrezygnowac np po 2 msc ?

Kasia 63 napisała wszystko co chciałam powiedzieć. Jest milion agencji,ktore dają umowę zlecenie,a ty dajesz się wpuścić w kanał z gewerbą. Po rozliczeniu kwoty brutto zostanie ci tyle samo ile zarobiłabyś na normalną umowę,ale odeszłyby ci problemy z rozwiązaniem gewerby. 
Pakujesz się w kłopoty na własne życzenie. Powodzenia.
25 stycznia 2017 21:57
Dziekuje , wszyscy mi odradzaja , zwlaszcza , ze jezyk kiepski i wpadne z deszczu pod rynne . Jade za 12 i bede miala sopkoj , chociaz zawsze sie stresuje , bo stara jestem i jezyk juz do glowy mi nie wchodzi :( Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie , i zycze milych snow , Dziekuje ivanilia40 i kasia63
25 stycznia 2017 22:03 / 2 osobom podoba się ten post
barbara66

Dziekuje , wszyscy mi odradzaja , zwlaszcza , ze jezyk kiepski i wpadne z deszczu pod rynne . Jade za 12 i bede miala sopkoj , chociaz zawsze sie stresuje , bo stara jestem i jezyk juz do glowy mi nie wchodzi :( Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie , i zycze milych snow , Dziekuje ivanilia40 i kasia63

Rocznik 66?A fe,fe ,wstydź się:)Jaka stara???To po pierwsze,po drugie za 1200 chyba chciałaś napisać:)Znaczy się standard a mogło być mniej skoro język kiepski jak piszesz.Niemieckiego w miare wyjazdów sama się naumiesz, a firmy wybieraj rozsądniePoczytaj w Opiniach.Umowa zlecenie nie jest taka zła i rozwiązać ją łatwiej.I po polsku:)
25 stycznia 2017 22:10 / 1 osobie podoba się ten post
barbara66

Dziekuje , wszyscy mi odradzaja , zwlaszcza , ze jezyk kiepski i wpadne z deszczu pod rynne . Jade za 12 i bede miala sopkoj , chociaz zawsze sie stresuje , bo stara jestem i jezyk juz do glowy mi nie wchodzi :( Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie , i zycze milych snow , Dziekuje ivanilia40 i kasia63

Wejdzie ci niemiecki do głowy sam,nawet jak nie będizesz chciała . Wyjedż do pracy,a sama się przekonasz.