Opiekunki z Chin

15 października 2012 14:14
w 2014 roku do Niemiec zostana sprowadzone pierwsze opiekunki z Chin;150 opiekunek po 4 letnim szkoleniu- pielegnacja i opieka osòb starszych...co o tym sadzicie?
15 października 2012 14:32
Bella skąd masz ta informacje? Ja gdzies słyszałam kilka miesiecy temu ze Chinki mają jeździc do Niemiec do pracy jako opiekunki ale pomyslałam ze to plotka. Ale wcale bym sie nie zdziwiła bo wynagrodzenie będa miec na pewno nizsze od naszego wiec niemcy beda chcieli oszczedzac na nas.
15 października 2012 14:39
z niemieckiego portalu mam ta informacja

http://www.dw.de/niemcy-chcą-sprowadzać-opiekunki-seniorów-z-chin/a-16305739
15 października 2012 18:55
Matko, mamy rok pracy a potem na bruk? Osobiście mam pietra, trudno wykluczyć taką opcję.
16 października 2012 14:03
Z artykułu wynika, że "do roku 2020 brak będzie dalszych 75 tys." miejsc pracy - jestem zaskoczona, że aż tyle... myślę, że jest takie duże zapotrzebowanie, że nie ma aż tak dużego zagrożenia dla nas, ale owszem trochę się boję Chińskiej konkurencji. Poza tym mamy już wypracowane dobre zdanie o nas, a to się chyba też liczy, nie? :)
16 października 2012 16:55
czytalam w innym artykule ze w tej chwili jest 900 tys opiekunek na terenie Niemiec,ale starszych ludzi wymagajacych opieki jest ponad 22 mln,takze zagrozenia nie ma...
16 października 2012 17:02
moszesz się odnieśc do mojego pytania, które zadałam ci w poście" dyskusja o artukułach"?
16 października 2012 17:18
zadaj tutaj Alutka to pytanie
16 października 2012 17:30
Spokojnie dziewczyny,Chinki beda pracowac w domach opieki,tak tez sa ksztalcone,wiec w opiece domowej nie beda nam konkurencja.Nawet zarobki maja zagwarantowane takie same jak Niemki.
16 października 2012 17:54
Nie sądzę żeby Niemcy płacili tyle samo Chinkom, co niemkom. Drewna się nie wozi do lasu. Jeśli mieliby tyle samo płacić, to woleliby chyba Polki.
16 października 2012 18:00
no mam nadzieję, że dla wszystkich starczy pracy, ale mnie ten news zaskoczył
16 października 2012 18:17
ja uwazam,ze jak te Chinki tu dotra to bede siedziec dlugo,Polki nie wiem,czy sa takie chetne podpisywac umwy na 6 miesiecy / czas pròbny / + 6 miesiecy praca i deklarowc pobyt przez cale 12 miesiecy w Niemczech bez powrotu do Polski...to nierealne jak ktos ma rodzine i dzieci w Pl
16 października 2012 20:15
I tu Andrea trafilas w sedno.
30 października 2012 11:52
No bo te chineczki to takie malutkie sa,mysle ,ze nie dadza rady.Chociaz faktem jest ,ze chinczyki pracowite,ale niemcy to duzi ludzie,za duzi na mini chineczki,a Poleczki to to raczej takie KREWKIE BABKI I ENERGICZNE;SYMPATYCZNE;WESOLE, chinki pewnie tez sie beda usmiechac,ale czy z nimi mozana pogadac,one sie tylko klaniaja,i smieja jak glupi do sera.Co niektorzy podopieczni,potrzebuja rozmowy,a my akurat to jestesmy rozmowne.Mysle,ze dla kazdego sie znajdzie praca.
30 października 2012 12:17
Wczoraj wieczorem w telewizji niemieckiej byl program o opiekunkach,nawt byla pokazana jedna z Polski u pacjenta w domu.Niemcy sie wypowiadali bardzo dobrze o nas i powiedzieli ze teraz jest duze zapotrzebowanie,a w ciagu kilku lat bedzie jeszcze wieksze.Na dzien dzisiejszy najwieksze zaufanie maja do Polek.Aha a tam jeszcze mowili ze my srednio miesiecznie zarabiamy 2000euro,to nak na marginesie..haha a troche marudzili o tym ze 24h,7 dni w tygodniu to jak za czasow komuny i ze to nie jest tak calkiem normalnie,nawet jak mamy wychodne 2/3 godz.dziennie to jest to malo.

Mysle ze nie musimy sie martwic o konkurencje.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.