Formy kontaktu z Polską

25 października 2012 22:46
Dziewczyny, napiszcie proszę jak najtaniej komunikować się z bliskimi w Polsce???Czy opłaca się brać jakiś numer z Polskich sieci?
I jak z internetem, bo chyba nie jest standardem na każdej Stelli...z góry dzięki:)
25 października 2012 23:10
Hmm, warto zaznaczyc w ankiecie, w ruryce "Oczekiwania", ze liczymy na umozliwienie korzystania z Internetu. Z polskich sieci - wyjdzie drogo - latwiej dogadac sie z rodzina na nieco podwyzszony abonament telefoniczny (jakies 4 euro/miesiac) - ja tak mam, nie place za rozmowy telefoniczne do PL na stacjonarne, po DE moge dzwonic bez ograniczen na stacjonarne i komorki, mam Internet kablowy - rodzina zalozyla, komputer dostarczyla, mam osobny numer telefonu w mieszkaniu.
26 października 2012 02:58
łłłłłłłłłłłłoooooooo, Emilia to żyć nie umierać:)nie no żarcik...

Jak ma któraś z Was jakieś inne sprawdzone pomysły to piszcie:)
26 października 2012 07:48 / 1 osobie podoba się ten post
Emilia ma racje,niemcy placa dodatkowo 4 euro za miesiac,a na stacjonarne w Polsce mozna dzwonic bez ograniczen,a jezeli rodzina zalozy internet to i tak bedzie placic z tego nizsze rachunki niz doladowanie modemu pre paid.Ale niektore rodziny ociagaja sie z tym internetem dla opiekunki,chociaz teraz to powinien byc standart.
26 października 2012 08:31
Kasia84: Gdzie widzisz zarcik??? Ja w ankiecie zawsze o tym pisze...

Tina40: Oczywiscie - u mnie nie bylo Internetu, ale jak przyjechalam juz byl w trakcie zalatwiania, wiem, ze i tak "wychodza" na swoje.
26 października 2012 08:43
Intrnet powinien byc ,bo to jest dla nas "okno na swiat",czesto jedyna rozrywka,sposob na tanią komunikacje z rodzną,nie jest to wygórowane oczekiwanie,a informowanie o tym w ankiecie to dobry pomysł.
26 października 2012 11:15
No i tak jakos nikt, ani ze strony agencji, ani z rodziny - sie nie dziwi. Tu, gdzie jestem - jak pisalam, nie bylo, bo babcia sama mieszka, ale bardzo mnie przepraszali, ze musialam 10 dni czekac, bo Telecom nie nadazyl... W pakiecie telefon domowy, drugi numer dla mnie plus internet kablowy i tak wyjdzie im mniej, niz bym dzwonila normalnie do PL.
26 października 2012 11:33
dzięki dziewczynki za info:)
27 października 2012 22:59
Emilia, moja babcia dopiero od sierpnia ma opiekunki, w domu jest telefon stacjonarny, ale nie ma internetu, wnuczek na górze też kupuje karty do sticka. Czy założenie internetu jest dla Niemców drogie? Dla mnie wydawanie forsy na karty w każdym nowym miejscu, to będzie spory wydatek, do mojego Herra, gdzie jest internet stacjonarny mogę wracać co 2 miesiące, więc jestem bez internetu tak naprawdę, bo w kraju nie siedzę tyle. A za 30 euro (karty na 2 miesiące) można sobie kupić fajne rzeczy. Znacie koszt założenia internetu? Jakie firmy polecacie?
27 października 2012 23:30
A nie mozes zagadac,chociaz o rozmowy tel,to tylko 4 e,i gadasz ile chcesz i kiedy chcesz.O kurde To Ty moja bidulko,tam to DU:::: pewnie bedzie
28 października 2012 07:51
Romana: to nie jest drogie. Zajrzyj na strone telecom.de, albo wnuczek niech sie tam rozejrzy. Przypuszczam, ze w przedziale 30 - 40 euro na miesiac mozna by zestawic takie cos, zeby 2 komputery podlaczyc, az tak biegla nie jestem w technicznych sprawach, zeby cos wiecej napisac.
Tu byl telefon stacjonarny. Zmienili to na jakis pakiet, w korym jest tak, ze stary, babciny numer jest jakby numerem glownym, jest takie pudelko (cos jak nasz live box), do ktorego jest podlaczony z jednej strony "doplyw" sygnalu telefonicznego, z drugiej strony mamy podlaczone dwa telefony (moj ma inny numer, niz babci), i kabel do komputera.
Zapomnialam - na "moim" numerze dzialaja dodatkowo te rozmowy do PL za 4 euro/m-c.
30 października 2012 19:41
Ja kupuje w Tchibo za 20 euro i mam internet na dwa miesiące
09 stycznia 2013 18:32
01086 0048dalej nr abonenya i koszt rozmowy nie cale 2 centy za minute na stacjonarne do PL
09 stycznia 2013 18:58
Albo o1057 i nr oo48..... mówią ile kosztuje, 05,5 centa na komórkowe
09 stycznia 2013 19:38
Jest też 01055 i dalej nr do Polski koszt 1 cent za min.