Nasze podróże, ulubione miejsca

25 listopada 2012 15:47
Wiele z nas sporo podróżuje, nie tylko po Niemczech. Jakie kraje, czy miasta sprawiły, że chcecie tam wrócić? To może być także Polska. Za oknem szaruga, wróćmy do słonecznych wspomnień!
25 listopada 2012 15:49 / 1 osobie podoba się ten post
Byłam w Egipcie 5 lat temu i kiedyś tam na pewno powrócę. Bardzo polubiłam ten kraj. Płynęliśmy statkiem po Nilu, wdzieliśmy Luksor, Karnak, Kair i piramidy w Gizie pod stolicą oraz taniec derwiszy. Katarakty - jakże malownicze! Jeździliśmy pociągami, gdzie siedzenia były tylko w I klasie, a Egipcjanie w II spali na podłodze, pilnował naszego bezpieczeństwa ochroniarz ze spluwą. Część Polaków z wycieczki wyrażała się z pogardą o tamtejszych ludziach: bardzo pracowitych, dość ubogich, bo na wsiach lepianki z gliny, co z tego, że praktyczne, chroniące przed żarem. Facet prowadzący sklep ma wolną chwilę w robocie, to się modli z książeczki, idąc ulicą odmawiają różaniec, 99 świętych imion Boga na paciorkach, mają stacje radiowe, gdzie Koran jest śpiewany całodobowo. Ten brak rozdzielenia tego co świeckie od tego, co religijne bardzo mnie zadziwił. Pora modlitwy - marsz na dach, na podłogę, gdzie lepiej, dywanik i cześć dla Allacha. Podobnie jak u Żydów, tylko mężczyźni się modlą, kobiety nie muszą. Byłyśmy na modlitwie w części dla kobiet z małymi dziećmi w meczecie - bardzo wzruszające doświadczenie. Pamiętam kawiarnie, w których siedzą tylko mężczyźni i palą sziszę - fajkę wodną. Bardzo mało pracujących zawodowo kobiet w różnych instytucjach. I matkę otoczoną maluchami, siedzącą na chodniku, sprzedającą ... zapałki. Wypasione hotele w Hurgadzie, z których sporo należy do Niemców. I zdanie lekarza opiekującego się naszą wycieczką, że Egipt nie należy do Afryki, tylko regionu kultury śródziemnomorskiej - chyba rzeczywiście coś w tym jest. Wyjątkowy kraj, życzę mu wszystkiego dobrego.
25 listopada 2012 15:59
Hej Romana, na wstępie bardzo fajny wątek. Szczególnie, że za oknem leje a dnie strasznie się dłużą. Ja dużo nie podróżuje, ale mam jedno marzenie, pojechać i spędzić wakacje na Chorwacji:)
25 listopada 2012 16:05
Też byłam w Hurgadzie,ale tam mi się nie podobało,nic ciekawego do zwiedzania nie było..za to Kair-to najdziwniejsze miasto jakie w zyciu widziałam.
25 listopada 2012 16:13
Popieram Ramone..... piszmy o urlopach....


25 listopada 2012 16:22
Polecam Chorwacje na urlop bardzo fajne miejsca sa,pogoda jest zawsze super,woda bardzo ciepla i taniej jest jak nad Polskim morzem.Bylam 3 razy juz tam na wakacjach i napewno jeszcze tam pojade :) Polecam takze Disneyland w Paryzu :) a takze Wlochy jezioro Garda i obok wesole miasteczko Gardelland :) Pozdrawiam serdecznie :)
25 listopada 2012 16:22
Hurghada jest jakby.... przystankiem wypoczynkowym do dalszej podrozy po Egipcie....
Sztucznie wybudowany osrodek turystyczny na pustyni.... to nie moze byc piekne....
Rozumiem Twoje rozczarowanie....
25 listopada 2012 16:24
Napisz cos wiecej o Chorwacji.... gdzie i co warto zobaczyc....:)
25 listopada 2012 17:42 / 2 osobom podoba się ten post
a ja na urlop tez polecam Wlochy,cale,kazde miasto jest niepowtarzalne-Wenecja,Florencja,Rzym,Neapol-dla mnie najpiekniejsze miasto,tam zostalo serce moje :),piekne wszystkie wloskie wyspy-wspomne tylko o dwöch-Capri,Ischia ale tez Sardegnia,dla kazdego cos innego... kto nie slyszal o Possitano? Ravello ? Sorrento ?

polecam goraco podröz wycieczkowcem MSC lu COSTA CROCERA-7 dniowy rejs i 7 röznych portöw w röznych czesciach swiata mozna zwiedzic,a do tego brak czasu na nude,ciagle cos sie dzieje na promie,zaröwno w dzien jak i noca...w czasie gdy wycieczkowiec plynie sa Casyna czynne cala noc,dyskoteki,o 24 serwuja owoce,ciaste,goraca czekolade,nalesniki itp
25 listopada 2012 17:52
bella nie moge ci cos wyslac maila ale dostaje zwrotna wiadomosc ze blad jest po stronie odbiorcy napisz mi pierwsza prosze
25 listopada 2012 18:41
no to skoro o urlopach, to mam takie pytanie. w przyszlym roku wybieram sie do Paryza. może któraś z Was zna jakiś nie drogi hotelik w Paryżu?
25 listopada 2012 18:54
najlepiej, gdybyś się zarejestrowała na coach serving, to będziesz mieć lokum za darmo. To są ludzie, którzy wynajmują swoje pokoje w zamian za Twój na umówioną ilość czasu, bezpłatnie. Jest to o tyle cenne, ze często pokazują rzeczy, o których nie przeczyta się w przewodnikach, ajko mieszkańcy danego miasta. Rejestrują się tez rodziny z dziećmi, czyli można jechać w większą ilość osób. Dokładnego adresu www nie znam, bo jeszcze nie korzystałam, czytałam tylko artykuły w prasie.
Pisząc o swoich ulubionych krajach, dajcie w miarę możliwości trochę więcej szczegółów, np. jaki zabytek Was zauroczył, z czego składało się smaczne danie, jakie nieznane obyczaje tam poznaliście (np. Grecja - kobiety siedzą oddzielnie, nie z mężczyznami), jak smakuje rakija ( np. w Chorwacji).
Bella, który port zrobił na Tobie największe wrażenie?
25 listopada 2012 18:56
do bozena147= na obrzezach Paryza sa tenie hotele a cale miasto jest dobrze polaczone metrem,nie ma problemu z dojazdami ani do centrum ani nawet do Dinsaylandu-na tym samym bilecie sie jedzie...

polecam-rejs po rzece, 2-3 godz autobusem po calym Paryzu,sa takie specjalne autobusy,wszystkie miejsca szczegölne i typowe dla tego miasta,noca Paryz i wiele wiele innych miejsc...sa piekne zamki pod Paryzem
25 listopada 2012 18:58
dzieki za rade, ale nie wiem ile uda mi sie zwiedzic bo przede wszystkim jade tam ze wzgledu na Wielkoszlemowy turniej tenisowy
25 listopada 2012 19:00
z takiej formy to raczej nie skorzystam bo swojego lokum nie moge udostepnić i raczej tez bym tak nie chciała