11 września 2013 16:23
Umowa zlecenie głównie, ale jeżeli brakuje komuś lat do emerytury albo bardzo zależy na umowie o pracę, to czasami też sięzgadzają.
Stawek chyba nie powinnam podawać, ale jak dla mnie złe nie są. Nie jestem w stanie zarobić tyle zatrudniając się gdzieś w Polsce, to na pewno! Nie wiem, czy inne firmy proponują lepsze czy nie. Byłam raz z inną firmą na zleceniu i proszenie się później o swoje pieniądze  było upokarzające i powiedziałam sobie, że nigdy więcej. Z Globalem nigdy nie miałam takich problemów.
11 września 2013 16:25
ania0806

No i co z tego mają jak i tak mają do d... oferty pracy:))

Reklamuja się ,że zatrudniaja np.2000 opiekunek a naprawde jeżdzi może 1/3 albo mniej -taki lep na chętnych ,strategia marketingowa:)
11 września 2013 16:31
http://gsma.pl/   jest napisane ok. 300 pracowników a nie 2000 Wydaje mi się, że to kwestia komu na czym zależy. Mi akurat zależy na tym, żebym za każdym razem dostawała terminowo swoje pieniądze, opis zlecenia a rzeczywistość się pokrywały i żeby później nie wypływały kwiatki typu dostanę 1500 Euro, a później się okazuję, że obcieli mi wynagrodzenie do 700, bo potrącili za podróż i wyżywienie- tak mi przynajmniej jedna z pań z busa opowiadała.
11 września 2013 16:41
donka - miałam na myśli firmy ogolnie,że tak robia nie tą konkretną.A in o obcinaniu tez juz słyszałam i o dosylaniu umowy jak opiekunka jest na miejscu tak samo-a w niej co innego niz ustalano przed wyjazdem.Różne firmy.
11 września 2013 16:44

To jest straszna praktyka. Nie wiem jak tak można postępować z ludźmi. W Globalu zawsze mam wpisaną stawkę za jaką jadę i zawsze umowę mam przed wyjazdem, nie wyobrażam sobie inaczej!


 


Nie pisz kilku postów pod rząd, tylko używaj opcji "edytuj". Moderator

11 września 2013 19:19
W firmie, w ktorej pracuje tez nie prosze sie o swoje pieniadze ,mam zawsze na czas.
12 września 2013 07:10
Andrea- na razie nie znalazłam i mam nadzieję, że nie znajdę, bo nie lubię zmian :). Myślę, ża każda ma swoje plusy i minusy, ale tak jak pisałam wcześniej- pieniążki są na czas, więc ja jestem szczęśliwa:). Wiecie dziewczyny- wyjazdy wyjazdami, ale rachunki trzeba płacić regularnie.
Zosiu- a Ty z jakiej agencji jeździsz?
12 września 2013 09:02
Wyjeżdżam z nimi prawie 3 lata już.
Miałam jednego takiego pacjenta, ale zdecydowałam się zostać, bo mnie bardzo rodzina o to prosiła, więc tak naprawdę nie wiem.
Jest podobno dodatek za Boże Narodzenie, Sylwestra i Wielkanoc, ale ja nie jeżdżę w okresie świątecznym, więc jeszcze się go nie dorobiłam :). Być może pojadę teraz w listopadzie, to zahaczę o święta, to napiszę co i jak.
Podpisuje się tajemnice służbową. Czy w Waszych firmach też?
12 września 2013 10:28
To fakt. Każdemu na czym innym zależy.
12 września 2013 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
Generalnie , teraz prawie w każdej podpisuje się klauzulę poufności , czyli tzw tajemnicę służbową ,ale i tak zwasze to sa tajemnice POLISZYNELA:))
12 września 2013 15:35
To prawda,chyba już we wszystkich firmach,nawet w Polsce pracując,tez stosują już te metody.
16 września 2013 14:18
No cóż, trzeba się z tym pogodzić i pracować :).
16 września 2013 15:53 / 3 osobom podoba się ten post
donka

No cóż, trzeba się z tym pogodzić i pracować :).

Błąd!!!!!Wiekszość potulnie godzi się na różnego rodzaju mniejsze czy większe krętactwa firm i dlatego jest jak jest.Na szczęście coraz wiecej opiekunek domaga się tego co im sie należy i może dożyjemy czasów ,kiedy nieprofesjonalne firmy zaczna z rynku znikać i zostaną te,które nie traktują opiekunek jak towaru!!! 
16 września 2013 16:18 / 1 osobie podoba się ten post
Akurat podpisanie oświadczenia o zachowaniu tajemnicy służbowej nie uważam za krętactwo. Trzeba zrozumieć, że firma się namęczy, żeby klienta zdobyć, to dlaczego mieliby go oddawać, bo ktoś "sprzeda" informację innemu pośrednikowi...?
16 września 2013 16:21 / 1 osobie podoba się ten post
donka

Akurat podpisanie oświadczenia o zachowaniu tajemnicy służbowej nie uważam za krętactwo. Trzeba zrozumieć, że firma się namęczy, żeby klienta zdobyć, to dlaczego mieliby go oddawać, bo ktoś "sprzeda" informację innemu pośrednikowi...?

W każdej firmie opiekunkowej czy innej,prawie wszędzie takie oswiadczenia się teraz podpisuje-ja zupełnie nie o tym.I wiesz ,od początku mam wrazenie ze Ty z firmy jestes a nie opiekunka ........ i chyba nie ja jedna!!!!!!Tylko kto co napisze to niczym "matka lwica".......