Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

04 kwietnia 2014 12:35 / 1 osobie podoba się ten post
Kluczowy wpis usunięto więc nie bardzo wiem w czym rzecz, ale z tego co czytam..Mojej koleżanki tata mieszka w Niemczech od 20 kilu lat, tez ma teraz opiekunkę z Polski i oboje są bardzo zadowoleni, a niemieckiego się duzo przy nim nauczyła bo właśnie jest okazja aby zapytać, wyjaśnić.
04 kwietnia 2014 13:01 / 1 osobie podoba się ten post
efka66

Kluczowy wpis usunięto więc nie bardzo wiem w czym rzecz, ale z tego co czytam..Mojej koleżanki tata mieszka w Niemczech od 20 kilu lat, tez ma teraz opiekunkę z Polski i oboje są bardzo zadowoleni, a niemieckiego się duzo przy nim nauczyła bo właśnie jest okazja aby zapytać, wyjaśnić.

Właśnie kluczowy wpis usunięto i nie wiem z jakiego powodu, bo pisałam ,że polska rodzina chce zatrudnic opiekunke za bardzo małe pieniądze.Nikogo nie wymieniła, nie obraziłam .Te osoby co zdążyły przeczytać , to wiedzą ,że tak było napisane, co się tam nie zgadzało z regulaminem ,to nie wiem, bo nikt mi tego nie chce wyjasnić.
04 kwietnia 2014 13:07
ivetta

Właśnie kluczowy wpis usunięto i nie wiem z jakiego powodu, bo pisałam ,że polska rodzina chce zatrudnic opiekunke za bardzo małe pieniądze.Nikogo nie wymieniła, nie obraziłam .Te osoby co zdążyły przeczytać , to wiedzą ,że tak było napisane, co się tam nie zgadzało z regulaminem ,to nie wiem, bo nikt mi tego nie chce wyjasnić.

W tym miejscu o którym ja pisałam, też nie ma dużych pieniędzy, ale obie strony sie jakoś dogaduja.  Początkowo kiedy żyła jeszcze mama koleżanki, majaca też emeryturę, zatrudniali opiekunkę przez agencje, ale teraz jej taty po prostu na to nie stac, on nie ma takiej emerytury jak Niemcy i po opłaceniu opiekunki naprawdę niewiele mu zostaje, tak więc nie zawsze wynika to ze skąpstwa. 
04 kwietnia 2014 13:29 / 2 osobom podoba się ten post

Przypominam, że ten temat dotyczy pracy opiekuna (czyli mężczyzny zajmującego się opieką), a nie poszukiwanie pracy dla koleżanek opiekunek.

01 maja 2014 09:52

Czy mój post powyżej jest dla Ciebie nie zrozumiały? Moderator

02 maja 2014 18:23 / 2 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Przypominam, że ten temat dotyczy pracy opiekuna (czyli mężczyzny zajmującego się opieką), a nie poszukiwanie pracy dla koleżanek opiekunek.

Znow moze pozno,ale lepiej niz wcale.Nie jestem do konca przekonany czy pod slowem opiekun kryje sie tylko facet.Do lekarza kobiety tez mowi sie doktor.Wydaje mi sie ze opiekun ( opiekunka) to zawod i plec nie ma tu nic do znaczenia.
02 maja 2014 18:44 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Znow moze pozno,ale lepiej niz wcale.Nie jestem do konca przekonany czy pod slowem opiekun kryje sie tylko facet.Do lekarza kobiety tez mowi sie doktor.Wydaje mi sie ze opiekun ( opiekunka) to zawod i plec nie ma tu nic do znaczenia.

no i do Moderatora kobiety mowi sie Moderator
02 maja 2014 18:59 / 1 osobie podoba się ten post
A ja rozumiem Moderatora. Praca dla OPIEKUNA jest naprawdę trudniejsza do zdobycia. Firmy przede wszystkim poszukują kobiet do tej pracy co sami możemy zauważyć na forum ile Panów tutaj jest. Pewnie zadaniem tego topiku jest to aby pomóc Panom w uzyskaniu tej pracy. Kłaniam się Firmom które są na tym Forum aby zamieszczały więcej propozycji pracy dla Panów również.
02 maja 2014 21:51
Co do 3 dni to miałeś farta. Może i kwalifikacje mają wpływ nie mówie nie.  Ale zobacz oferty nie sa konkretnie sprecyzowane a po rozmowie okazuje się że poszukują raczej kobiety. Wiem jedno firmy nie biorą pod uwagę że opiekunem może być Facet i potem zaczynają sie schody. A co tutaj mają za znaczenie kwalifikacje medyczne, nie wolno nam się tym zajmować od tego są odpowiednie służby my tylko jesteśmy do pomocy nie mylić z pomocą medyczną. Doświadczenie w opiece tak, ma znaczenie ale trzeba najpierw zacząć żeby je mieć.
02 maja 2014 22:18
weber75

Witam serdecznie.Chciałbym rozpocząc dyskusje na ten temat.Może ktoś z koleżanek i kolegów ma pomysł,ewentualnie wie gdzie opiekunowie mają szanse znaleść prace.Zachęcam do dyskusji.Pozdrawiam serdecznie:)

Orim - cytuję pierwszy post z tego tematu, który napisał Weber75. Chyba jasno jest powiedziane, a nawet napisane w tytule dużymi literami w tytule tematu "OPIEKUNA", że chodzi o mężczyzn. Tymczasem co chwilę usuwam stąd posty typu "Gdzie szukać pracy na czarno"; "Szukam zmienniczki" itp.

03 maja 2014 13:49 / 9 osobom podoba się ten post
IWA

A ja rozumiem Moderatora. Praca dla OPIEKUNA jest naprawdę trudniejsza do zdobycia. Firmy przede wszystkim poszukują kobiet do tej pracy co sami możemy zauważyć na forum ile Panów tutaj jest. Pewnie zadaniem tego topiku jest to aby pomóc Panom w uzyskaniu tej pracy. Kłaniam się Firmom które są na tym Forum aby zamieszczały więcej propozycji pracy dla Panów również.

Moze zwiazane jest to z podejsciem rodzin.Rodziny w duzej mierze poszukuja opiekunki,kucharki i sprzataczki w jednym.Wiele rodzin mysli ze facet to moze i dobry opiekun ale co z reszta ? Myslenie takie jednak czesto juz sie zmienia. Przyczyn tego jest wiele.Np PDP wazy 100 kg lub sam(a) Pdp chce opiekuna faceta. i co wtedy ? A okazuje sie ze facet to swietny kucharz i rowniez potrafi zadbac o pozadek.Wie do czego jest odkurzacz,zelazko,jak dziala pralka i zmywarka,do czego sluza rozne plyny i srodki.Potrafi rowniez cos co czasami kobieta przychodzi z trudem.Wie do czego sluza narzedzia i jak sie nimi poslugiwac aby czasami cos drobnego naprawic w domu.Firmy nie reklamuja sie az tak w tym wzgledzie ze zatrudniaja rowniez opiekunow,a szkoda.Mysle ze taka reklama podniosla by wieksza "sprzedaz" firma.
Panow jest mniej w opiece i na forum bo to przeciez taki nie meski zawod umyc komus dupsko.Totalna bzdura.Ja nie dziele zawodow na plec.
05 maja 2014 21:21
Dobrze napisane. Brawo.
05 maja 2014 21:41
Ostatnio oglądałam bardzo ciekawy film dokumentalny o Alasce. Ponieważ jest tam bardzo mało dróg, wiele osób ma licencję pilota, a często także własny samolot. Za najlepszego pilota, potrafiącego latać w trudnych warunkach, uchodzi tam kobieta lat około 35, Amerykanka, która wychowywała się w warsztacie samochodowym swego taty, razem z braćmi dłubiąc przy autach. W Malezji większość studentów informatyki stanowią kobiety, we Francji pracuje dużo mężczyzn nauczycieli w podstawówkach.

Lubię ludzi myślących i działających nieschematycznie!
25 sierpnia 2014 13:53
Mam za sobą już pracę jako opiekun.Pracowałem w Austrii jako opiekun. Ostatnio pracowałem w innym zawodzie, lecz chcę znowu wyjechać do opieki. Czy są firmy które polecacie? gdzie rekrutacja z niemieckiego nie jest na poziomie perfekt. Pozdrawiam
25 sierpnia 2014 14:00 / 5 osobom podoba się ten post
marshall.area

Mam za sobą już pracę jako opiekun.Pracowałem w Austrii jako opiekun. Ostatnio pracowałem w innym zawodzie, lecz chcę znowu wyjechać do opieki. Czy są firmy które polecacie? gdzie rekrutacja z niemieckiego nie jest na poziomie perfekt. Pozdrawiam

Wszystkie firmy przyjmuja facetow.jak tylko maja takie zlecenie od posrednika.Tu nie ma sentymentow liczy sie kasa.Rodzina chce faceta to firma na glowie stanie aby nie stracic swojej dzialki z tego.Wszystkie firmy sprawdzenie jezyka prowadza rowniez podobnie - rozmowa telefoniczna.Nie jest powiedziane ze musi byc super.Wystarczy komunikatywny.Wiec skladaj aplikacje wszedzie do kazdej firmy i zobaczysz ktora sie odezwie