Materac przeciwodleżynowy

06 maja 2013 12:44
Czy możecie wskazać jakiś model materaca przeciwodlezynowego, który szczególnie warto polecić rodzinie osoby obłożnie chorej, aby uniknąć odleżyn, które są poważnym problemem dla opiekunki osoby starszej. Jakie materace używają wasi podopieczni? Próbuję zapoznać się z tym tematem na stronach internetowych, ale praktycznie nie sposób znaleźć informacji na temat materacy szczególnie wartych polecenia.
06 maja 2013 13:01
Bardzo dobry temat warty zainteresowania wielu opiekunek. Mój podopieczny ma powietrzny materac ze specjalnym mnini komputerkiem, który dozuje ilość powietrza ze względu na pozycję i nacisk ciała na powierzchnię- ZERO odleżyn nawet bez zmian pozycji w ciągu nocy.Wart polecenia 
06 maja 2013 13:06
Moja ma tez materac przeciwodlezynowy,ale gorszej generacji,bez komputerka.W lozku lezy juz prawie 7 lat,ale jakos odlezyn nie ma(tfu,tfu,wypluc i odpukac).Ja tez jej nie przewracam w nocy.Jaki jest ?Nie wiem,ale zapytam syna i napisze.
06 maja 2013 13:24
didusia

Bardzo dobry temat warty zainteresowania wielu opiekunek. Mój podopieczny ma powietrzny materac ze specjalnym mnini komputerkiem, który dozuje ilość powietrza ze względu na pozycję i nacisk ciała na powierzchnię- ZERO odleżyn nawet bez zmian pozycji w ciągu nocy.Wart polecenia 

A ile takie cudo kosztuje? Napisz nazwę tego wynalazku, a ja już sobie poszukam w googlu. Moja sąsiadka w Polsce ma problem z mężem, na pewno by mu kupiła.
06 maja 2013 13:42
ok. ale teraz mam przerwę .Napiszę po południu -nie zapomnę
06 maja 2013 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
To nie jest mini komputerek tylko pompa elektryczna .która reaguje na zmiany ułożenia pacjenta poprzez zamianę ciśnienia. Widziałam te materace przeciwodleżynowe w internecie już za 270 zł. Można sprawdzić na Allegro.
08 maja 2013 09:26
didusia

To nie jest mini komputerek tylko pompa elektryczna .która reaguje na zmiany ułożenia pacjenta poprzez zamianę ciśnienia. Widziałam te materace przeciwodleżynowe w internecie już za 270 zł. Można sprawdzić na Allegro.

Dzięki Didusia!
10 lipca 2013 14:05
Drogie Panie, najbardziej skuteczne materace przeciwodleżynowe to materace zmiennociśnieniowe inaczej zwane pneumatycznymi. Wśród nich wyróżniamy materace bąbelkowe i rurowe. Nazwy wzięły się od budowy i struktury komór wypełnianych naprzemiennie powietrzem przez pompę elektryczną. Bąbelkowe są cieńsze, skuteczne w profilaktyce i leczeniu odleżyn I stopnia ale też znacznie tańsze od rurowych. Spotkałem się też z opiniami klientów, że bąbelkowe są mniej wygodne od rurowych. Te drugie zbudowane są na całej długości z kilkunastu rur naprzemiennie wypełnianych powietrzem. Materac rurowy jest grubszy, bardziej wytrzymały, zwykle jest możliwość wymiany pojedynczego segmentu w razie przebicia. Zapewnia on większą ochronę przeciwodleżynową - do 2-3 stopnia odleżyn. Można też w nim zastosować odciążenie powstałej już odleżyny poprzez wyjęcie odpowiedniego segmentu. Są to dwa najpopularniejsze rodzaje materacy zmiennociśnieniowych ich ceny to okolo 120zł za materac bąbelkowy i 480-600zł za rurowy. Przestrzegam przed kupowaniem ich w typowych sklepach medycznych ponieważ sklepy te zawyżają ich cenę do limitu refundacji NFZ. I tam materac bąbelkowy kosztuje zwykle 550 zł a przychodząc nawet z wnioskiem na refundacje, dopłacimy 30% czyli 165zł do takiego materaca. Istnieją jeszcze bardziej zaawansowane systemy przeciwodleżynowe z większą ilością segmentów, faktycznie sterowane komputerowo ale ich ceny wynoszą już od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mam nadzieję, że pomogłem :) Dostępne na rynku materace można obejrzeć na stronie www.mediplus.pl
29 sierpnia 2013 11:24
Odlezyny na glowie? Lupiez u osoby lezacej, wytarte? wlosy? Jak najlepiej postepowac?
29 sierpnia 2013 11:37 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Odlezyny na glowie? Lupiez u osoby lezacej, wytarte? wlosy? Jak najlepiej postepowac?

Odlezyny na glowie?Nie spotkalam sie z czyms takim.Natomiast skorupa na glowie osoby lezacej tak.Ja to wyleczylam starym sprawdzonym sposobem.
Miesca zmienione codziennie smarowalam oliwa z oliwek.Skorupa sama po tygodniu smarowania odpadla,upiez zelzal,mylam glowe szamponem przeciwupiezowym.Wlosy naturalnie byly tluste,ale pomoglo.Narosl nowy naskorek,wlosy odlepily sie od skory.Acha i wyczesywalam wlosy,z odklejajacej sie skorupy.Poprostu,trzeba wiecej poswiecic czasu takiej glowie.
29 sierpnia 2013 11:54
OLiwka jak najbardziej, tylko moja podopieczna ma wlosy troche za ucho , synowa chce obciac, ale juz cztery tygodnie sie zabiera, nie ma odlezyn, tylko ja skora swedzi, lupiez placowaty, chyba jednak kupie oliwke, ja masuje glowe, wcieram troche masc natluszczajaca
10 września 2013 14:10 / 2 osobom podoba się ten post
Odleżyny to spory problem a w internecie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można na ten temat dowiedzieć się czegoś więcej... znalazłam taki artykuł, być może kogoś zainteresuje, w ciekawy sposób opisuje jak należy dbać o chorego, aby uchronić go przed odleżynami...http://blog.ortopedyczny24.pl/skuteczne-rady-na-odlezyny
10 września 2013 15:11 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

OLiwka jak najbardziej, tylko moja podopieczna ma wlosy troche za ucho , synowa chce obciac, ale juz cztery tygodnie sie zabiera, nie ma odlezyn, tylko ja skora swedzi, lupiez placowaty, chyba jednak kupie oliwke, ja masuje glowe, wcieram troche masc natluszczajaca

Nie musisz kupować oliwki,olej z oliwy jak masz w kuchni....natrzyj babci głowę i zostaw na trochę,a potem umyj włosy dobrym szamponem....tą czynność trzeba robić systematycznie i pozbędziesz się z głowy nie tylko łupieżu ale i swędzenia i zaczerwienienia.
10 września 2013 16:20 / 1 osobie podoba się ten post
Już kupiłam, moja podopieczna ma osobliwe poczucie humoru, Babyoel to przecież też olej z oliwek, ale nie jest steakiem,żebym ją olejem nacierała, my się tak lubimy przekomarzać, są już efekty, włosy może jej w końcu obetną to będzie eszcze lepiej. Lubię czytać Twoje porady, dzięki
10 września 2013 17:18
Alpha Active 3 http://www.arjohuntleigh.com/de/Product.asp?pagenumber=2378&Product_Id=508&ProductCategory_Id=64 podopieczny uzywa, zdarzalo sie ze lezal okolo 24h bez odlezyn
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.