Moje hobby - wędkarstwo

02 czerwca 2013 07:33
Postanowiłem otworzyć nowy wątek dot. wędkowania. Widziałem jak Panie w innym temacie zaśmiecały, więc może tu się wykażą. Proponuję opisać w jakich miejscach i jakie ryby się złowiło, łowi albo będzie łowić. Które najlepiej smakują, o i może jakieś przepisy na smaczą rybkę:) Zaczynamy:)
02 czerwca 2013 07:48
Ja wędkowałam ostatno w morzu (spinning) belony. To są drapieżniki i mają turkusowe ości i łuski. :)
Są delikatne w smaku.
02 czerwca 2013 07:57
Ja wędkować nie potrafię.Szkoda. No chyba, że jakiegoś faceta trzeba "złowić" ale to trzeba dokładnie przemyśleć bo można sobie pogorszyć coś, co już jest dobre. Fajnie, że masz takie hobby, wydawałoby się trudne dla kobiety. Mając takie umiejętności możesz łowić co i kogo ;-)))) chcesz. Trochę żartuję ale dzień taki smutny dzisiaj.
02 czerwca 2013 08:08
Ostatnim razem wędkowałam na Mazurach.Złowiłam małe wiaderko Płotek i Okoni.
Są pyszne,jak się je oporządzi,posoli,obtoczy w mące i rzuci na gorący olej.Smakują najlepiej ze wszystkich ryb jakie kiedykolwiek jadłam.
Kiedyś widziałam jak pies połknął żywą Płotkę he,he ,za chwilę jednak ją oddał też żywą.
02 czerwca 2013 09:03 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha, wedkowanie nie jest trudne, zwłaszcza jak się ma faceta co Ci wszystko przygotuje i zapakuje do auta ;-)
Wędki, przynęty, zanęty, cały sprzęt do siedzenia również
Mój właśnie taki jest i cieszy się jak jadę z nim na ryby.
W połowie maja byliśmy na tzw BELONIADZIE - to jest taki ZLOT wędkarzy z całej Polski i nie tylko. W tym roku był w Rewie i tam właśnie złowiłam tegoroczne belony. Teraz jestem w pracy, ale już nie mogę się doczekać lipca -gdy wrócę do domu i znowu dopadnę wędek Mam niedaleko domu fajne jeziorko z rybkami oczywiście.
02 czerwca 2013 13:47
U nas jest rybki, wędki,muchy, kołowrotki, spławiki, zawsze są obecne.
Od kilku lat prym wiodą muchy. Mój Orzeł od najmłodszych lat z wędką na różne wody się wybierał.
Teraz nasze Skrzaty chętnie się z nim wybierają - oni ze spławikiem, uff na szczęście.
Mój mąż sam od lat kręci muchy, zrobił sobie muchówke, blank ściągał ze Stanów, potem "bawił" się :) przez jakiś pomagał przyjacielowi w pracowni wędek.
Teraz zainteresował się Tenkarą - japońskim sposobem łowienia.

No i poznaliśmy się w sklepie wędkarskim naszych przyjaciół.
Ja sama nie łowie ...
02 czerwca 2013 16:27
Odpowiadam na wczorajsze pytanie o gładzicę i czarniaka - adaśq juz chyba pisał,z dorszowate,morskie w ogle .Mój wędkarz nigdy ich nie złapał.Zna tylko ze słyszenia.Chyba ich w naszej części Bałtyku nie ma albo są rzadkoscią
02 czerwca 2013 16:58
Gładzica to rodzaj flądry - występuje w polskim morzu, a czarniak to gatunek dorsza, ale chyba z Morza Północnego.Ja łapałam tylko dorsze a flądry tylko jako tzw. przyłów. Tzn moim celem były wtedy inne ryby.
06 czerwca 2013 12:55
Właśnie znalazlam na wp.pl ciekawy filmik: http://sensacje.wp.tv/i,Olbrzymi-rekin-zlowiony-na-wedke,mid,1238249,index.html
06 czerwca 2013 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
do lowiacych ryby: po czym poznajemy wiek ryby?

Kto wie?
06 czerwca 2013 13:44
o skoro powstal taki fajny temet to powiedzcie mi co mozna takiego uniwersalnego kupic dla zapalonego wedkarza. cena tak do 150 zl
06 czerwca 2013 14:21
mleczko47

do lowiacych ryby: po czym poznajemy wiek ryby?

Kto wie?

...po osciach.... jak sa twarde po jej usmazeniu... to ryba starenka byla...
06 czerwca 2013 14:29
ulencja

o skoro powstal taki fajny temet to powiedzcie mi co mozna takiego uniwersalnego kupic dla zapalonego wedkarza. cena tak do 150 zl

Ulencjo... od dawna w temacie nie jestem... moze inne kolezanki-wedkarki pomoga...
Milego popoludnia....

a tak w ogole... to najwieksza zlowiona ryba przeze mnie byl karp... wazyl ok. 12 kg....  oczywiscie przy pomocy taty...
Nie do wiary??? a jednak!!! Lowisko  Pila 
Jeziorko na ktorym lowilismy jeszcze przed 20-laty... potezne karpie... jakby sie w sobie zapadlo... i wieksze bajorko pozostalo...
06 czerwca 2013 14:31 / 2 osobom podoba się ten post
kika1

...po osciach.... jak sa twarde po jej usmazeniu... to ryba starenka byla...

o nie, nie.Po oku,im dalej oko od ogona tym ryba starsza.
06 czerwca 2013 14:34
mleczko47

o nie, nie.Po oku,im dalej oko od ogona tym ryba starsza.

po oczach;) to dla wtajemniczonych buhahaha...

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.