Dodane przez CaringP 20 kwietnia 2017

Sympatyczny Pan Mario potrzebuje opiekunki, 1350 e

Miejsce pracy: Niemcy

Poszukujemy opiekunki dla 52-letniego pana Mario, który potrzebuje pomocy od połowy stycznia nowego roku. Pan Mario przeżył zawał serca, co było przyczyną uszkodzenia części mózgu. Podopieczny ma problemy z poruszaniem się, inkontynencję, cierpi na zaburzenia mowy i orientacji. Pan Mario jest osobą bardzo spokojną, nie lubi pośpiechu, ma 193 cm wzrostu i waży 93 kg. Pan Mario mieszka w mieszkaniu w Siegen. Do podopiecznego 4x w dziennie przychodzi służba pielęgniarska.

Miejscowość: 57072 Siegen

Termin rozpoczęcia: połowa stycznia 2017

Czas trwania umowy:  2 m-ce

Wynagrodzenie  1200 - 1350 EUR/netto/mies.

STAN PODOPIECZNEGO:

·         Przebyty zawał serca, uszkodzenie mózgu (konsekwencja niedotlenienia mózgu)

·         Zaburzenia mowy

·         Zaburzenia orientacji dot. czasu, czasami dezorientacja dot. miejsca i osoby

·         Problemy z poruszaniem się

·         Inkontynencja – stomia, cewnik i pieluchy

·         Trzeci stopień niepełnosprawności

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNKI/NA:

         Osobny pokój

         Osobna łazienka

         Internet

         TV

SPRZĘT POMOCNICZY:

·         Łóżko medyczne

·         Podnośnik

·         Wózek inwalidzki

OSOBA, KTÓREJ SZUKAMY:

         Posiada komunikatywną lub dobrą znajomość języka niemieckiego

         posiada doświadczenie w opiece osób starszych

         posiada referencje

         jest miłą, wyrozumiałą i  życzliwą osobą

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

         pomoc w codziennych czynnościach higienicznych

         zmiana pieluch

         pomoc podczas poruszania się – asekuracja, pomoc podczas transferu

         pomoc przy zmianie odzieży i obuwia

         prowadzenie gospodarstwa domowego, w tym przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie, prasowanie, czasami robienie zakupów i gotowanie

         wspólne spędzanie czasu