Dodane przez Ewelina.P 22 czerwca 2018

Praca dla opiekunki osób starszych

Miejsce pracy: Hemmor

NOWE ZLECENIE

Rozpoczęcie: 29.06.2018

Miejscowość: 21745 HEMMOR

Osoba podopieczna: mężczyzna

Wzrost 168 cm

Waga 60-70 kg

Wiek 94 lata

Opis osób podopiecznych:

Pan w wieku 94 lata, spokojny, rozmowny. Obecnie przebywa w szpitalu z powodu zapalenia pluc. Po woli zdrowieje. Do momentu pojscia do szpitala był mobilny przy balkonie lub lasce.  Choruje na cukrzyce , insulinę podaje pielegniarka, która przychodzi dwa razy dziennie. Pan jest obecnie mobilny przy balkonie, potrzebuje pomocy w higienie osobistej, prowadzeniu domu, zakupach. Ponieważ po szpitalu może być osłabiony, pomoc przy wstaniu i siadaniu mile widziana. Pacjent budzie się 2 razy w nocy do toalety. Planowany jest cewnik aby uniknąć wstawan nocnych seniora. Senior mieszka w domu jednorodzinnym w Hemmor. U góry domu mieszka jego syn, który pomaga w razie potrzeby i dzięki jego obecności opiekunka może mieć więcej czasu wolnego.

Mozliowsc zakupow na piechotę, blisko lub samochodem, który jest do dyspozycji. Do dyspozycji opiekunki sa dwa pokoje z telewizorem i Internetem. Z synem ustalany jest czas wolny, Senior może kilka godzin zostać tez sam w domu. Co trzeci tydzień przyjezdza wnuczka, i opiekuna ma wówczas czas wolny. Mile widziane prawo jazdy , ponieważ senior lubi przejazdzki po okolicy. Poza tym oglada TV lub gra. Senior jest człowiekiem pogodnym, z którym można porozmawiać na rozne tematy.

Schorzenia: osłabienie starcze, cukrzyca

Pielęgniarka: tak, dwa razy dziennie (podawanie insuliny)

Czynności wykonywane przez podopiecznego:

- poruszanie się-  o balkonie

- toaleta- z pomoca

- higiena osobista/ mycie- z pomoca

- ubieranie- z pomoca

- jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: 2 razy, planowany jest cewnik ay w ogole nie wstawac

Zakres obowiązków:

Prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc podopiecznemu w codzinnych czynnosciach

Warunki domowe: domek jednorodzinny z ogrodem, 120 m2

Warunki dla Opiekunki:
2 pokoje, TV, internet

 Wymagania:

- komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- mile widziane prawo jazdy

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

1250 Eur

tel. 897220760, 896761125