Polska vs niemiecka jakość

23 października 2013 22:58 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

O kurcze,dopiero przeczytałam o Koperniku!Ludzie przed snem takie informacje?;-).

Człowiek uczy się całe życie:)
 
Ja też się kilku nowości dzisiaj dowiedziałam:)
23 października 2013 23:01 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Człowiek uczy się całe życie:)
 
Ja też się kilku nowości dzisiaj dowiedziałam:)

A ja już parę dni wcześniej,ale z innej dziedziny.Ani w medyku,ani podczas pracy wczesniej takich rzeczy nie slyszałam;-)).
23 października 2013 23:03 / 4 osobom podoba się ten post
opiekunDE

 Jrene Joliot-Courie
 Isidor Isaac Rabi
Tadeusz Reichtein
 Robert Hofstadter
 
urodzeni w polsce, polacy, emigranci
 
i powiedzialem koniec bo zaczynam jak Hogata miec 180 na liczniku. Grzecznie prosilem czyz nie?

Faktycznie, tylko ze poza miejscem urodzenia - raczej nic wspolnego z Polska, polska kultura nie mieli. Skoro temat taki wyplynal, to dlaczego zaraz ma byc koniec, bo sa inne osoby, ktore nie zgadzaja sie z Toba???
23 października 2013 23:04
opiekunDE

 Jrene Joliot-Courie
 Isidor Isaac Rabi
Tadeusz Reichtein
 Robert Hofstadter
 
urodzeni w polsce, polacy, emigranci
 
i powiedzialem koniec bo zaczynam jak Hogata miec 180 na liczniku. Grzecznie prosilem czyz nie?

No wiesz co - Isidor Rabi, Tadeusz Reichtein to jakoś nie brzmi mi to po polsku....  te dwa następne też coś nie. 
 
A jeżeli powiedziałeś koniec, to przecież nie zabraniam Ci mi nie odpowiadać - ja natomiast mogę pisać do woli:)  No przynajmniej dopóki pan M. mnie nie ochrzani, że nie na temat. 
 
Ale co tam - zadałam sobie trud i oto wyniki:
 
Robert Hofstadter (ur. 5 lutego 1915 w Nowym Jorku, zm. 17 listopada 1990 w Stanford) – amerykański fizyk, laureat Nagrody Nobla z dziedzinyfizyki w roku 1961
 
Tadeusz Reichstein (ur. 20 lipca 1897 we Włocławku, zm. 1 sierpnia 1996 w Bazylei) – biochemik szwajcarski pochodzenia polskiego, laureatNagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny[1]. Reichstein urodził się w żydowskiej rodzinie Isidora Reichsteina i Gastavy Brockmann we Włocławku
 
Isidor Isaac Rabi (ur. 29 lipca 1898 w Rymanowie koło Krosna, zm. 11 stycznia 1988 w Nowym Jorku) – amerykański fizyk pochodzenia żydowskiego, laureat Nagrody Nobla za metodę rezonansową obserwacji własności magnetycznych jąder atomowych.
 
23 października 2013 23:07 / 1 osobie podoba się ten post
to jak się kłócicie to ja dodam od siebie,że Orsay i NEw Yorker to tanie sieciówki odzieżowe, które swoją produkcję mają głównie w chinach.Owszem są młode bo Orsay zastartował na początku lat 70tych, ale to nie jest żadna klasa czy ekstra jakość.Ot tanie ciuchy dla małolatów.Jeszcze 7 lat temu we Wrocławiu to były fajne sklepy.Teraz do New Yorkera chodzi się jak do lumpeksu i trudno coś tam porządnego znaleść....ale to moje wyłącznie zdanie.I nijak ma się do tematu o zakresie opiekunek.No chyba,żeby podłączyć to pod wymóg ubierania modnie PDP A tu gdzie mieszkam to nie dość,że nie ma ładnych kobiet, to nie ma ładnie ubranych.NAPRAWDĘ.Wszystko jakieś takie męskie i na sportowo i do tego seruszka na rzemykach i koszule w kratkę lub elementy Trachtu....no ale do tego się nie czepiam, bo to ich tradycja.
 
23 października 2013 23:07
emilia

Faktycznie, tylko ze poza miejscem urodzenia - raczej nic wspolnego z Polska, polska kultura nie mieli. Skoro temat taki wyplynal, to dlaczego zaraz ma byc koniec, bo sa inne osoby, ktore nie zgadzaja sie z Toba???

curie byla w polwie polka a to juz sie liczy po za miejscem urodzenia...
rabi tak samo z polskiej rodziny zydowskiej
reichstein tak samo
 
:)
 
koniec bo to nie ten dzial ...a ja u moda po raz kolejny nie che podpasc....
23 października 2013 23:09 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

to jak się kłócicie to ja dodam od siebie,że Orsay i NEw Yorker to tanie sieciówki odzieżowe, które swoją produkcję mają głównie w chinach.Owszem są młode bo Orsay zastartował na początku lat 70tych, ale to nie jest żadna klasa czy ekstra jakość.Ot tanie ciuchy dla małolatów.Jeszcze 7 lat temu we Wrocławiu to były fajne sklepy.Teraz do New Yorkera chodzi się jak do lumpeksu i trudno coś tam porządnego znaleść....ale to moje wyłącznie zdanie.I nijak ma się do tematu o zakresie opiekunek.No chyba,żeby podłączyć to pod wymóg ubierania modnie PDP :-) A tu gdzie mieszkam to nie dość,że nie ma ładnych kobiet, to nie ma ładnie ubranych.NAPRAWDĘ.Wszystko jakieś takie męskie i na sportowo i do tego seruszka na rzemykach i koszule w kratkę lub elementy Trachtu....no ale do tego się nie czepiam, bo to ich tradycja.
 

Może i tanie, ale tutaj chodzi o znane, niemieckie firmy odżieżowe i one są i znane i niemieckie. 
23 października 2013 23:10
Nie no, masz jakies dziwne pojecia "pochodzenia", z WIKI:
"Irène Joliot-Curie (ur. 12 września 1897 w Paryżu, zm. 17 marca 1956 tamże) – francuska fizykochemiczka, laureatka Nagrody Nobla, Oficer Legii Honorowej."
Cale zycie zwiazana z Francja ...
23 października 2013 23:11
Polneta

to jak się kłócicie to ja dodam od siebie,że Orsay i NEw Yorker to tanie sieciówki odzieżowe, które swoją produkcję mają głównie w chinach.Owszem są młode bo Orsay zastartował na początku lat 70tych, ale to nie jest żadna klasa czy ekstra jakość.Ot tanie ciuchy dla małolatów.Jeszcze 7 lat temu we Wrocławiu to były fajne sklepy.Teraz do New Yorkera chodzi się jak do lumpeksu i trudno coś tam porządnego znaleść....ale to moje wyłącznie zdanie.I nijak ma się do tematu o zakresie opiekunek.No chyba,żeby podłączyć to pod wymóg ubierania modnie PDP :-) A tu gdzie mieszkam to nie dość,że nie ma ładnych kobiet, to nie ma ładnie ubranych.NAPRAWDĘ.Wszystko jakieś takie męskie i na sportowo i do tego seruszka na rzemykach i koszule w kratkę lub elementy Trachtu....no ale do tego się nie czepiam, bo to ich tradycja.
 

Zgadzam sie z Toba, zwroc tez uwage ze sam NY jest niczym ratuje sie Fish'em. Jakos tandetna a cena zawyzona. 
Wszystko takie meskie - to prawda, tu bardzo wiele kobiet z wasem chodzi i mozna sie pomylic. Nie uzalbym typowej niemki za okaz nad ktorym mozna oko zawiesic :)
23 października 2013 23:12
emilia

Nie no, masz jakies dziwne pojecia "pochodzenia", z WIKI:
"Irène Joliot-Curie (ur. 12 września 1897 w Paryżu, zm. 17 marca 1956 tamże) – francuska fizykochemiczka, laureatka Nagrody Nobla, Oficer Legii Honorowej."
Cale zycie zwiazana z Francja ...

Tak wiem nie uzawala sie za polke, i nie dziwie sie :)
23 października 2013 23:13 / 3 osobom podoba się ten post
opiekunDE

curie byla w polwie polka a to juz sie liczy po za miejscem urodzenia...
rabi tak samo z polskiej rodziny zydowskiej
reichstein tak samo
 
:)
 
koniec bo to nie ten dzial ...a ja u moda po raz kolejny nie che podpasc....

Z Polakami mieli tyle wspólnego, że przez pewien czas mieszkali w Polsce. 
Oprócz Curie. 
 
Jak ja se teraz zamieszkam z rodziną w Niemczech i albo ja, albo moje dzieci (zrodzone z ojca Polaka) coś wymyślą, to będzie to polski, czy niemiecki wynalzek?  Zwłaszcza, że Żydzi nie asymilowali się z Polakami, pielęgnowali swoją odrębność narodową i kulturową. 
23 października 2013 23:15 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

to jak się kłócicie to ja dodam od siebie,że Orsay i NEw Yorker to tanie sieciówki odzieżowe, które swoją produkcję mają głównie w chinach.Owszem są młode bo Orsay zastartował na początku lat 70tych, ale to nie jest żadna klasa czy ekstra jakość.Ot tanie ciuchy dla małolatów.Jeszcze 7 lat temu we Wrocławiu to były fajne sklepy.Teraz do New Yorkera chodzi się jak do lumpeksu i trudno coś tam porządnego znaleść....ale to moje wyłącznie zdanie.I nijak ma się do tematu o zakresie opiekunek.No chyba,żeby podłączyć to pod wymóg ubierania modnie PDP :-) A tu gdzie mieszkam to nie dość,że nie ma ładnych kobiet, to nie ma ładnie ubranych.NAPRAWDĘ.Wszystko jakieś takie męskie i na sportowo i do tego seruszka na rzemykach i koszule w kratkę lub elementy Trachtu....no ale do tego się nie czepiam, bo to ich tradycja.
 

Dziekuje:)
Niemki powinny przeczatc ksiazke pt."NOWICKI;MEZCZYZNA I ONE".......Moze by zrozumialy,choc bardzo w to watpie:(
23 października 2013 23:21
wichurra

Z Polakami mieli tyle wspólnego, że przez pewien czas mieszkali w Polsce. 
Oprócz Curie. 
 
Jak ja se teraz zamieszkam z rodziną w Niemczech i albo ja, albo moje dzieci (zrodzone z ojca Polaka) coś wymyślą, to będzie to polski, czy niemiecki wynalzek?  Zwłaszcza, że Żydzi nie asymilowali się z Polakami, pielęgnowali swoją odrębność narodową i kulturową. 

Po wypowiedziach cos czuje ze juz jestes niemka, wiec chyba niemiecki .....:P
Niemcow mozna chwalic owszem ale podniecac sie nimi to juz moga tylko zgermanizowani.....
Ja nigdy zgermanizowany nie bede i nigdy nie bede sie nimi podniecal ....:)
Szanowac tak bo kazdy na to zasluguje bez znaczenia na przeszlosc .....
 
23 października 2013 23:24 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

O kurcze,dopiero przeczytałam o Koperniku!Ludzie przed snem takie informacje?;-).

Wiadomość.........jak grom z jasnego nieba !!!
23 października 2013 23:24 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Z Polakami mieli tyle wspólnego, że przez pewien czas mieszkali w Polsce. 
Oprócz Curie. 
 
Jak ja se teraz zamieszkam z rodziną w Niemczech i albo ja, albo moje dzieci (zrodzone z ojca Polaka) coś wymyślą, to będzie to polski, czy niemiecki wynalzek?  Zwłaszcza, że Żydzi nie asymilowali się z Polakami, pielęgnowali swoją odrębność narodową i kulturową. 

Wichurra, ty się postaraj o niemieckie obywatelstwo......Pardon, ale gdzie Twój duch patriotyzmu. Nie umiemy moze się tak wypromować jak Niemcy, nie mamy tyle kasy, a jeśli by dokładnie przemysleć historię, to kto już od czasów średniowiecznych miał  coś w Europie do powiedzenia? Anglia, Hiszpania, Francja...............Od kiedy Niemcy?  Wiesz coś o rozbiorach?