Kleszcze i inne owady - jak sobie radzić?

23 lipca 2014 16:38
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

a mnie tu juz 2 raz odkad tu jestem cos w nocy pogryzlo. jakies dziwne male kropeczki na rekach, swedzi jak cholera, cale czerwone. bez fenistilu 3 razy dziennie sie nie obejdzie. zastanawiam sie co to za zwierzatko i dlaczego mi to robi ;)

oj, zeby to pluskwy nie byly, one noca grasuja, zobacz w googlach , jak wygladaja pogryzienia i porównaj ze swoimi, podpytaj też zmienniczki, czy nie miala problemu, podobno PKP ma z nimi problem , ale podejrzewam , ze i w autobusach (siedzeniach ) tez się trafiają ;(
23 lipca 2014 18:48
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

a mnie tu juz 2 raz odkad tu jestem cos w nocy pogryzlo. jakies dziwne male kropeczki na rekach, swedzi jak cholera, cale czerwone. bez fenistilu 3 razy dziennie sie nie obejdzie. zastanawiam sie co to za zwierzatko i dlaczego mi to robi ;)

Ja bym postawiła na pajaka.Jak te ugryzienia czy ukąsania wygladaja czy sa tak jak po sznureczku?
23 lipca 2014 20:09
mleczko47

Ja bym postawiła na pajaka.Jak te ugryzienia czy ukąsania wygladaja czy sa tak jak po sznureczku?

tak- w lini prostej ale jakby podwojne ugryzienia, jak zszywaczem ;) szerokosc calosci to jakies 0,5 cm
23 lipca 2014 20:12
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

tak- w lini prostej ale jakby podwojne ugryzienia, jak zszywaczem ;) szerokosc calosci to jakies 0,5 cm

To pająk.Albo go ukatrupisz, albo bedziesz miała powtorkę:)
23 lipca 2014 20:15
mleczko47

To pająk.Albo go ukatrupisz, albo bedziesz miała powtorkę:)

w tej chalupie pajakow od cholery- pol zycia by mi zajelo, zeby wszystkie wybic. z reszta nie jestem tu od sprzatania 50 letnich pajeczyn :/ ale jak u siebie w pokoju wyczaje to zamorduje :D to po pajaku az tak swedzi i czerwone jest?
23 lipca 2014 20:22
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

w tej chalupie pajakow od cholery- pol zycia by mi zajelo, zeby wszystkie wybic. z reszta nie jestem tu od sprzatania 50 letnich pajeczyn :/ ale jak u siebie w pokoju wyczaje to zamorduje :D to po pajaku az tak swedzi i czerwone jest?

Może to był bardzo głodny pajak?A w ogóle to kiedys wyczytałam,że statystyczny człowiek w ciągu swojego życia zjada podczas snu ok.7 sztuk pajaków:):):)
23 lipca 2014 20:22 / 1 osobie podoba się ten post
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

w tej chalupie pajakow od cholery- pol zycia by mi zajelo, zeby wszystkie wybic. z reszta nie jestem tu od sprzatania 50 letnich pajeczyn :/ ale jak u siebie w pokoju wyczaje to zamorduje :D to po pajaku az tak swedzi i czerwone jest?

Potrafią być nawet ropne te miejsca.Tak po pajaku i to kilka dni moze trwać. To gdzie Ty jesteś u Adamsów,ze tyle pajęczyn:):)
23 lipca 2014 20:28
kasia63

Może to był bardzo głodny pajak?A w ogóle to kiedys wyczytałam,że statystyczny człowiek w ciągu swojego życia zjada podczas snu ok.7 sztuk pajaków:):):)

wiem, tez czytalam. az mi sie slabo robi, jak o tym mysle :/ bbblllleeeeeeeeeeeeeeeee
23 lipca 2014 20:30 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Potrafią być nawet ropne te miejsca.Tak po pajaku i to kilka dni moze trwać. To gdzie Ty jesteś u Adamsów,ze tyle pajęczyn:):)

nie wiem czy u Adamsow, ale babcia chyba wlasnie wymyslila sobie, ze wysprzatam jej chalupe tak konkretnie- chyba pierwszy raz od 50 lat :P i tu sie zdziwila ;) robie to, co musze i ani milimetra wiecej. jakby byla lepsza, to moze bym sie zastanowila... a tak- mam to gdzies.
23 lipca 2014 20:32
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

nie wiem czy u Adamsow, ale babcia chyba wlasnie wymyslila sobie, ze wysprzatam jej chalupe tak konkretnie- chyba pierwszy raz od 50 lat :P i tu sie zdziwila ;) robie to, co musze i ani milimetra wiecej. jakby byla lepsza, to moze bym sie zastanowila... a tak- mam to gdzies.

te cholerne pajeczyny to u mojej PDP tez problem,jednego dnia sprzatne na drugi juz mam z powrotem
23 lipca 2014 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
siwa

te cholerne pajeczyny to u mojej PDP tez problem,jednego dnia sprzatne na drugi juz mam z powrotem

jaki z tego wniosek?- nie ma co sprzatac ;) i tak na drugi dzien jest to samo :D
23 lipca 2014 20:37
pilnuje swojego pokoju i miejsc gdzie jest jedzenie i naczynia,ale zeby sie tego pozbyc to musialabym Frau wszystko wyrzucic
23 lipca 2014 20:41
siwa

pilnuje swojego pokoju i miejsc gdzie jest jedzenie i naczynia,ale zeby sie tego pozbyc to musialabym Frau wszystko wyrzucic

no widzisz, tyle ze moja chetnie by na to poszla, zebym wszedzie zajrzala, wszystko wysprzatalo i powyrzucala, co niepotrzebne. graciarnia tu jak cholera, duzo popsutych, niepotrzebnych rzeczy. juz do piwnic i garazu chciala mnie zagonic- byla wojna. o ogrod tez. teraz na gorze wymysla.... zobaczymy jak to sie potoczy...
23 lipca 2014 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Może to był bardzo głodny pajak?A w ogóle to kiedys wyczytałam,że statystyczny człowiek w ciągu swojego życia zjada podczas snu ok.7 sztuk pajaków:):):)

to moze juz go zjadlam :D
03 czerwca 2016 13:57
https://parenting.pl/portal/zastopuj-kleszcza-zaszczep-sie