Czy jest tu opiekunka, która pojechała bez znaj. języka?

29 listopada 2014 20:19 / 4 osobom podoba się ten post
iwunia

Żeby palnąć z gru­bej ru­ry, wys­tar­czą us­ta i za­nik kultury.

;-;-;-;-;-;-;-;-;-;-;-;-;-brawo;-
29 listopada 2014 23:35 / 1 osobie podoba się ten post
Tego jeszcze nie słyszałam... dobre..
30 listopada 2014 11:06 / 1 osobie podoba się ten post
ja jestem 1 raz i bez niemieckiego ale mowie w 2 innych i jestem 1,5 miesiaca i juz rozumiem i tez zacynam mowic wiec szybko sie nauczysz to jest wszystko proste nie nalezy panikowac najwazniejsze miec jak najwiekszy zaseg slow! i zwrotow i bedzie oki
30 listopada 2014 11:24 / 4 osobom podoba się ten post
wodnik

ja jestem 1 raz i bez niemieckiego ale mowie w 2 innych i jestem 1,5 miesiaca i juz rozumiem i tez zacynam mowic wiec szybko sie nauczysz to jest wszystko proste nie nalezy panikowac najwazniejsze miec jak najwiekszy zaseg slow! i zwrotow i bedzie oki

Nie rób kobiecie złudnych nadziei. Jak nie zacznie Ona uczyc się  i to systematycznie to nie będzie umiała jezyka .
Jak nawet wyjedzie, to sam on jej do głowy nie wejdzi, a juz na pewno nie w ciagu 1,5 miesiaca.
 
 
30 listopada 2014 11:27
no tak a oczym pisalam zasieg slow a zeby go miec trz a sie troche pouczyc proste 
30 listopada 2014 11:34 / 3 osobom podoba się ten post
wodnik

ja jestem 1 raz i bez niemieckiego ale mowie w 2 innych i jestem 1,5 miesiaca i juz rozumiem i tez zacynam mowic wiec szybko sie nauczysz to jest wszystko proste nie nalezy panikowac najwazniejsze miec jak najwiekszy zaseg slow! i zwrotow i bedzie oki

Wiele kobiet wyjeżdżajac nie zna języka wiem przeciez,że to nie jest ułatwienie a wielki stres.Nikogo nie zachęcam i nie potepiam.Wiele opiekunek starszych stażem pisało,że cięzko nauka idzie, ale pracują do dzisiaj tylko teraz juz sie do tego nie przyznają.Wszystkim wątpiacym - wiary w siebie życzę.
30 listopada 2014 11:35 / 5 osobom podoba się ten post
Jedni uczą się języka szybciej, inni wolniej, zależy od umysłu. Jednak samo nie przyjdzie od razu, wymaga czasu i zaangażowania.
30 listopada 2014 11:43 / 4 osobom podoba się ten post
Zofija

Jedni uczą się języka szybciej, inni wolniej, zależy od umysłu. Jednak samo nie przyjdzie od razu, wymaga czasu i zaangażowania.

Tak Zosiu masz racje, ale zaangazowanie i czas poparte "musem" daje rezultaty.Czego dowodem jestem ja osobiście.A jak się wkreciłam to i za inne języki sie wzięłam.Nie darmo mowią "że potrzeba jest matką wynalazków" znajdziesz czas,sposob i chęci do nauki.
30 listopada 2014 11:53 / 3 osobom podoba się ten post
Co tydzień sobie mówię ,że zacznę się uczyć i takie co tydzień jest co tydzień. Chcę ale nauka mnie bardzo nuży nie mogę się przełamać . Kiedyś języki wchodziły mi do głowy bardzo szybko ,np. angielski teraz mam ogromne problemy i zero motywacji bo tu sie mówi dialektem a jego nie chce się uczyć.
30 listopada 2014 12:52 / 6 osobom podoba się ten post
Przygotuj sie na to, ze Niemiec nie zna dobrze zadnego języka obcego-ale nawet jak poznasz niemiecki, to nie gwarantuje sukcesu bo np Bawarczyk za Chiny nie rozumie Berlińczyka.(cyt)
30 listopada 2014 20:23 / 9 osobom podoba się ten post
Kiedyś słyszałam dobry dowcip w niemieckiej TV .Jaka jest różnica między Turkiem a Bawarczykiem ?Turek mówi po niemiecku :)
30 listopada 2014 21:19 / 6 osobom podoba się ten post
chciałam zaapelowac do wszystkich ,które chca jechac do pracy a boja się ponieważ mają za słaby język,nie ma czego się bać.jest cieżko na poczatku ale jeśli jako taka znajomość macie i traficie w dobre miejce bedzie dobrze. Ja wyjechałam w ybiegłym roku z bardzo słabym niemieckim , a ponieważ zmuszona byłam wyjechac zacisnęłam zęby i dałam rade.W tej chwili nie mam problemów z porozumiewaniem sie ,ale pomimo to cały czas sie uczę.Nie taki diabeł straszny jak go malują. Zycze powodzenia i odwagi
30 listopada 2014 21:43 / 8 osobom podoba się ten post
Ja tez pojechalam w lutym bedzie 3 lata,bez znajomosci jezyka,tylko z tym jezykiem co w gebie mialam,zapas rozmowek,wydrukowane z jakiejs strony internetowaj gotowe zwroty,zacisnelam zeby i dalam rade,
bylam na bawarii ale za kazdym razem mowilam prosze mowic hoh deutsch(nie wiem czy db ale fonetycznie napisalam)i tez dalam rade a zaczynalam w sasbach i tam tez dialektem jechali a ja jak w mantrze hoh deutsch bitte sprechen
ale trafilam w dobre miejsce ze po pieerwszym dniu mnie nie wyrzucili
zadzwonil syn do firmy kogo im przyslali miala byc doswiadczona jezyk dobry i niepalaca a przyjechala zielona z jezyka,pierwszy raz w de i w dodatku palaczka
04 grudnia 2014 17:11
czytam wasze wypowiedzi i powiem Wam kobietki że jesteście the best!!!!ja ciągle się motam i stoję w miejscu
04 grudnia 2014 17:15 / 1 osobie podoba się ten post
Haneczka47

Ja tez pojechalam w lutym bedzie 3 lata,bez znajomosci jezyka,tylko z tym jezykiem co w gebie mialam,zapas rozmowek,wydrukowane z jakiejs strony internetowaj gotowe zwroty,zacisnelam zeby i dalam rade,
bylam na bawarii ale za kazdym razem mowilam prosze mowic hoh deutsch(nie wiem czy db ale fonetycznie napisalam)i tez dalam rade a zaczynalam w sasbach i tam tez dialektem jechali a ja jak w mantrze hoh deutsch bitte sprechen
ale trafilam w dobre miejsce ze po pieerwszym dniu mnie nie wyrzucili
zadzwonil syn do firmy kogo im przyslali miala byc doswiadczona jezyk dobry i niepalaca a przyjechala zielona z jezyka,pierwszy raz w de i w dodatku palaczka

noooo , to pełna podziwu jestem... i idę pozakuwać trochę słówek !