Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

15 lutego 2016 22:37
Ja jutro z racji tego , ze Andy pracuje 50 m od mojego domu, na obiad gotuje mu zupke berlinska( podawalam przepis benitce), babci i sobie rosol(Taki polski, palce lzac) a glupiemu przyjacielowi szalonej corki babci---- placki ziemniaczane w ilosci 10 szt( nie 2 kg) z takiego powodu, ze mam jutro rehasport i on przychodzi na ten czas do babci(raz w miesiacu ma swoje placki, nie zybije mnie to), 11,40 szybko na gimnastyke
15 lutego 2016 22:51
leni

Benitko, do garnka wrzucasz drobno pokrojona cebulke, troche masla , ewentualnie wedzonego boczku, jablko, podsmazasz, wrzucasz kapuste , doprawiasz do smaku pieprzem , sola , cukrem ewntualnie i octem( dla mnie te w sloikach maja dobry smak)wystarczy dodac swego smaku. gotujesz przez chwile i koniec

Dziękuję. Właśnie tak intuicja mi podpowiadała. Ocet pominę - nie trawię.
15 lutego 2016 22:54
lonia61

Ja osobiście dokładam trochę smalcu jabłko starte na tarce jarzynowej lub mus jabłkowy. Trochę gotuje żeby było miękkie i jabłko się przesmażyło . dodaje troche cukru do smaku ew. odrobinę octu dla ładniejszego koloru i smaku bo lubię słodko-kwaśną. Koleżanka dodaje też na koniec odrobinę powideł śliwkowych. Podaje zawsze na cieplo bo tak lubię.

Smalcu u mnie niet. Ale kwas jednak potrzebny do zachowania koloru. Octu nie trawię - spróbuję z sokiem z cytryny. Dziekuje.
15 lutego 2016 22:56 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

nie lubię tej ze słoika tylko raz próbowałam i mi nie smakowała........ja kupuję zamrożoną z jabłami w kostkach BIO i ta mi bardzo smakuje....nie ma tam kwaśnej wody....
Może trochę zlej tej wody podduś  na patelni z olejem dodaj cebulkę lub jabłko zagęść mąką, dodaj przyprawy jaką lubisz.

Nawet nie wiedziałam, ze takowa istnieje. Poszukam i taką tez wypróbuję.  Dzięki.
15 lutego 2016 22:58
Michalinka

Podobnie jak Leni, ale nie dodaję octu, na koniec dorzucam zasmażkę z masła i mąki . Zawsze boczek, masło, zeszklona cebula, jabłko,cukier, pieprz, czasem kminek. Często odlewam nieco wody, nie lubię kwasu.

Kiedy w tym słoiku akurat wody tam baaardzo niewiele. Kminek - dodam, powinien pasować. dziękuje.
16 lutego 2016 06:01 / 4 osobom podoba się ten post
leni

Mleczko, rzuc troche tej ryby po grecku, prosze!!!! chyba tylko sobie ja zrobie. Uwielbiam ryby w kazdej postacie a tu od marchewek zaczely mi sie dlugie uszy;( dobrze, ze 2 razy w tygodniu moge zjesc normalny obiad z Andy. Sobie nie chce sie tworzyc a jak sa 2 osoby , to jest fajnie.

Mowisz i masz Ryba bardzo smakowała. Dodałam jeszcze cukinii i paprykę czerwoną. Moi pdp są warzywo-żerni i jeszcze owoce morza.Mięsko od czasu do czasu i ja tak lubię .  
16 lutego 2016 09:19 / 1 osobie podoba się ten post
Rybka ,ziemniaczki szpinak,sos koperkowy,jogurt,i herbatka
16 lutego 2016 10:13
Dzisiaj: zupa brokułowa, spaghetii z kulkami mięsnymi w sosoe pomidorowo-ziołowym, na deser bita śmietana z brzoskwniami z puszki:)
16 lutego 2016 10:36 / 1 osobie podoba się ten post
A ja am dzisiaj swojski obiad : ja i mąż pdp - ziemniaki + kaszanka + surowka z kapusty kiszonej
                                                pdp              - ziemniaki + ryba po grecku na gorąco ( z wczorajszej kolacji )  budyn czekoladowy .
16 lutego 2016 10:41 / 1 osobie podoba się ten post
Makaron wstążki w sosie śmietankowym z łososiem i szpinakiem
16 lutego 2016 11:25 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

Makaron wstążki w sosie śmietankowym z łososiem i szpinakiem

Z tego zestawu mam tylko makaron wstążki. Coś muszę wymyśleć. Łosoś pozostanie w niespełnionych marzeniach.
16 lutego 2016 11:34 / 1 osobie podoba się ten post
leni

Ja jutro z racji tego , ze Andy pracuje 50 m od mojego domu, na obiad gotuje mu zupke berlinska( podawalam przepis benitce), babci i sobie rosol(Taki polski, palce lzac) a glupiemu przyjacielowi szalonej corki babci---- placki ziemniaczane w ilosci 10 szt( nie 2 kg) z takiego powodu, ze mam jutro rehasport i on przychodzi na ten czas do babci(raz w miesiacu ma swoje placki, nie zybije mnie to), 11,40 szybko na gimnastyke

a gdzie ten przepis na zupę berlinska ? napisz leni jeszcze raz
16 lutego 2016 13:26
Dziś obiad tylko dla mnie czli makaron ze szpinakiem a do tego jajko sadzone. Babcia dziś ma znów atak wątrobowo woreczkowy więc nie je obiadu. Dziś na diecie jast.
16 lutego 2016 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
leni

ooo i jeszcze kaszana z ogorkiem!!!! nie widzialam tu kaszanki ani prawdziwego ogorka solonego;(

Kaszanki też tu nie widziałe, ale ogórki kiszone można kupić w REWE. Takie jak u nas ))
16 lutego 2016 14:47 / 2 osobom podoba się ten post
Pierś z indyka wcześniej doprawiona i zawinięta w liść kapusty. Duszona w szybkowarze.
Ziemniaki. Pomidory koktailowe, zielony,świeży szczypiorek. 
Sok z czerwonych pomarańczy. Lubię tę Babci wyciskaczkę do owoców.))