Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

03 czerwca 2016 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
Kobietka

Twój jutrzejszy obiad super i to nic nowego :yo:  ale muffinki z kaszy gryczanej ? Nie wiem..... Ale napisz, ok.....? :to nie ja:

Muffinki ekstra!!!
Niżej podałem przepis. Wyczaiłem w necie i tak coś czułem, że to jest właśnie to!!!
Przyznaję, że niechętnie korzystam z netowych przepisów, ale one mi się tak jakoś same napatoczyły.
Na wierzch dałem serek "Filadelfia" i starłem ser emmentaler, bo ten miałem. Nie ten z przepisu. 
03 czerwca 2016 21:03 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Muffinki ekstra!!!
Niżej podałem przepis. Wyczaiłem w necie i tak coś czułem, że to jest właśnie to!!!
Przyznaję, że niechętnie korzystam z netowych przepisów, ale one mi się tak jakoś same napatoczyły.
Na wierzch dałem serek "Filadelfia" i starłem ser emmentaler, bo ten miałem. Nie ten z przepisu. 

Jak zwykle tak opisałeś, że......
Jaki entuzjazm !
Miły jesteś, dziękuję za wskazówki. Jakoś wyobraźni mi brakuje, jak to może smakować...Ale tak zachwalasz.....
Fakt - prosty przepis. W sam raz dla mnie
03 czerwca 2016 21:40
Knorr

Muffinki ekstra!!!
Niżej podałem przepis. Wyczaiłem w necie i tak coś czułem, że to jest właśnie to!!!
Przyznaję, że niechętnie korzystam z netowych przepisów, ale one mi się tak jakoś same napatoczyły.
Na wierzch dałem serek "Filadelfia" i starłem ser emmentaler, bo ten miałem. Nie ten z przepisu. 

To cytuję, bo krótsze.
Dzięki, przepis wydaje się banalnie prosty. Zapisałam i na pewno wypróbuję.
Lubię takie perełki. Jeszcze raz dziękuję.
Ps. Dałeś kaszę paloną, nie białą ? Własciwie to bez znaczenia, ale myślę, że tu palona bardziej pasuje, bo jest wyrazistrza w smaku i lepiej współgra z intensywnym smakiem szynki i sera.
03 czerwca 2016 21:43 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

To cytuję, bo krótsze.
Dzięki, przepis wydaje się banalnie prosty. Zapisałam i na pewno wypróbuję.
Lubię takie perełki. Jeszcze raz dziękuję.
Ps. Dałeś kaszę paloną, nie białą ? Własciwie to bez znaczenia, ale myślę, że tu palona bardziej pasuje, bo jest wyrazistrza w smaku i lepiej współgra z intensywnym smakiem szynki i sera.

Tak. Kupiłem w REWE "ruską" kaszę gryczaną w wielkiej paczce. Ciemna, zupełnie jak nasza.
Lubię emmentaler i często go kupuję. Nie bardzo capi jak inne sery twarde.
03 czerwca 2016 21:50 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Tak. Kupiłem w REWE "ruską" kaszę gryczaną w wielkiej paczce. Ciemna, zupełnie jak nasza.
Lubię emmentaler i często go kupuję. Nie bardzo capi jak inne sery twarde.

A w moim Rewe kaszy gryczanej niet ! 
Kupuje i jadam białą niepaloną kaszę gryczaną - u mnie dostępna tylko w Edece. W mojej Edece to nawet mąkę gryczaną mają.
W Rewe kupuję natomiast kaszę jęczmienna - ale takie malutkie opakowanie w kartoniku.
Jestem w małym miasteczku i te markety też są małe - mniejsze niż przywykłam w de.
03 czerwca 2016 22:05 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

A w moim Rewe kaszy gryczanej niet ! 
Kupuje i jadam białą niepaloną kaszę gryczaną - u mnie dostępna tylko w Edece. W mojej Edece to nawet mąkę gryczaną mają.
W Rewe kupuję natomiast kaszę jęczmienna - ale takie malutkie opakowanie w kartoniku.
Jestem w małym miasteczku i te markety też są małe - mniejsze niż przywykłam w de.

Zwróć uwagę na regał nie z kaszą, w tym tutaj jest półka z produktami z innych krajów, m.in. z Polski też. I tam właśnie namierzyłem tę kaszę. Być może u Ciebie podobnie jest. Obok są np.puszki z karmą dla kotów ))
Trochę to trwało, zanim ze zdumieniem dostrzegłem tam kilka paczek kaszy gryczanej ciemnej. Wziąłem od razu dwie wielkie paki!
03 czerwca 2016 23:25 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Muffinki ekstra!!!
Niżej podałem przepis. Wyczaiłem w necie i tak coś czułem, że to jest właśnie to!!!
Przyznaję, że niechętnie korzystam z netowych przepisów, ale one mi się tak jakoś same napatoczyły.
Na wierzch dałem serek "Filadelfia" i starłem ser emmentaler, bo ten miałem. Nie ten z przepisu. 

Czasami mnie strasznie zaskakujesz ;) Pozytywnie jak najbardziej. Podziwiam Twoja wene w kuchni. Przepis wyprobuje bo kocham kasze gryczana i wszystko co z niej mozna zrobic. Ale wplyw na to ma entuzjazm,ktory bucha z kazdego Twojego zdania na temat tych muffunow. Po prostu musze ich sprobowac 
04 czerwca 2016 00:08 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Czasami mnie strasznie zaskakujesz ;) Pozytywnie jak najbardziej. Podziwiam Twoja wene w kuchni. Przepis wyprobuje bo kocham kasze gryczana i wszystko co z niej mozna zrobic. Ale wplyw na to ma entuzjazm,ktory bucha z kazdego Twojego zdania na temat tych muffunow. Po prostu musze ich sprobowac :-)

Ja się chyba przywyczaiłam, ale jak czasem opisze co ugotował, czym polał i co było na deser, to....(aż ślinka cieknie !).
04 czerwca 2016 00:13
Kobietka

Ja się chyba przywyczaiłam, ale jak czasem opisze co ugotował, czym polał i co było na deser, to....:zalamka2:(aż ślinka cieknie !).

Może jeszcze zdjęcia? Niektórzy z nas są wzrokowcami :).
04 czerwca 2016 00:18 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Może jeszcze zdjęcia? Niektórzy z nas są wzrokowcami :).

Knorr chyba nie wstawia zdjęć potraw...a przynajmniej nie przypominam sobie. Może lepiej niech nie wstawia
W miarę samego czytania apetyt rośnie.....
04 czerwca 2016 00:33 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

Knorr chyba nie wstawia zdjęć potraw...a przynajmniej nie przypominam sobie. Może lepiej niech nie wstawia :brak wiary:
W miarę samego czytania apetyt rośnie.....:yo:

Wiem, że nie wstawia, chciałam go zachęcić i (tu do wyboru ;)): skonfrontować wizje, albo po prostu się zachwycić :D.

Podteksty są, ale się do nich nie przyznaję :D :P.
04 czerwca 2016 07:48 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemiaczki sie nudza juz wiec dzis zrobie papryczke nadziewana mieskiem i ryzem,z dodatkiem mieszanki wazywnej do tego sosik pomidorowy,truskaweczki z corem  oj sory ze Stivia czy jakos tak sie pisze ,kompocik z rabarbaru i gitara gra
04 czerwca 2016 08:52 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj lajtowo. Placki ziemniaczane - gotowce z Edeki. Nawet mi smakują.
04 czerwca 2016 09:54 / 1 osobie podoba się ten post
zupa  kalafiorowa
04 czerwca 2016 10:24 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś mimo dnia wizytacji szybka spychologia. Uda kurczaka bez skóry pieczone w rękawie. Gotowane młode ziemniaczki i mizeria z jogurtem.
Do kawy tort Rafaello i ciasteczka "bezgrzeszne".
Finito. Co za dużo, to niezdrowo.