Internet w Niemczech

27 października 2012 22:37
Elfi77 stokrotne dzięki ! Muszę sobie znaleźć jakiegoś Mobilnego Partnera, co mi te wszystkie zawiłości łopatologicznie wyjaśni :)) Bo kupiłam sobie właśnie modem i mam nadzieje w każdym miejscu w Europie mieć dostęp do internetu. Pomarzyć dobra rzecz!
27 października 2012 23:29
Ale ja go nie dostalam-on tam bedzie w domu dla wszystkich opiekunek,ktore beda tam pracowaly.To nie tylko dla mnie-ja jade za 20dni do domu!!!!!!!!do moich chlopakow-

Dziewczyny to zabrzmi jak bym byla zacofana,ale wie ktoras jak na niemieckiej klawiaturze nacisnac znaczek(malpa)potrzebuje do wpisania adresu na poczcie i za hiny ludowe nie wiem jak

27 października 2012 23:44
ctrl,alt i chyba q...wszystkie naraz o ile się nie mylę, albo na pasku zadań po prawej masz pewnie znaczki DE,,,to spróbuj zmienić na PL,,,obok jest też ikona klawiatury, zobacz czy jest polski do wyboru:)
28 października 2012 00:01
Małpka jest na Q .
28 października 2012 08:46
ja wiem ze malpka jest na q,alejak do niej dotrzec zeby ona wyskoczyla a nie q???

28 października 2012 08:51
Anna77, wciakasz "q" oraz " Alt Gr" jednoczesnie i wychodzi @
28 października 2012 08:54
Chyba ten Alt z prawej strony trzeba nacisnąć (ten z lewej też wypróbuj). Kiedyś też miałam z tym problem, ale teraz mam zawsze polską klawiaturę więc nie jestem już w temacie. Jak nie umiałam znaleźć małpki @ to sobie ją kopiowałam i wklejałam z innych wiadomości. O np. tę którą wpisałam możesz sobie skopiować :)
28 października 2012 08:56
Kupilam netbooka w Niemczech i przełączyłam klawiaturę na język polski i zrobiło się pomieszanie z poplątaniem.Mi małpka wyskakuje jak wciskam SHIFT i cyfre 2 ale jak nie miałam przełączonej na język plski też tak było.Spróbuj może się uda.
28 października 2012 09:22
mama,mam mam-AltGr i q-dziekuje!
28 października 2012 11:46 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj,

zeżarło Tobie tę kasę tak szybko, gdyż nie wykupiłaś pakietu przez telefon lub internet, tak samo jest w przypadku karty z Aldi, Lidla i innych tego typu rzeczy. Po prostu nie uruchomiłaś pakietu, nie wystarczy iść do sklepu kupić pakiet startowy, włożyć stick do wejścia usb i liczyć na to, że ma się już pakiet uruchomiony.

A jeżeli ma się stick'a bez simlocka, to nie trzeba koniecznie ściągać tego programu, przynajmniej jeżeli chodzi o tę kartę z aldi. Kupując pakiet startowy w aldi, czyli za 17 euro, dostajesz też broszurkę, jak należy postępować. Oczywiście na początek trzeba zarejestrować kartę, najlepiej na adres, w którym będziesz pracować, a następnie zadzwonić pod 1155 i wybrać interesujący cię pakiet. Jeżeli twój stick jest nowy, czyli nie był używany wcześniej w innej sieci i nie ma na nim żadnych innych programów do łączenia się z internetem, to powinno pójść łatwo.

W razie problemów służę pomocą, ja tam nie lubię ściągać programów z internetu, no chyba, że inaczej nie idzie

28 października 2012 13:09
Dzekuje Magda.Pozdrawiam.
28 października 2012 13:56
Dzieki Magda za wyjaśnienia. Ja próbuje się zabezpieczyć bo najprawdopodobniej w listopadzie wyjadę na miejsce, gdzie będę musiała sobie sama jakoś ten internet wykombinować. Właśnie dlatego już sobie kupiłam modem bez Simlocka. Fajnie że chcesz służyć pomocą, ale jak tam zajadę to będę odcięta od świata i będę sobie musiała radzić sama. Ewentualnie wchodzi w rachubę tylko pomoc przez telefon. Będę musiała sobie wszystkie te rady skopiować na lapka do pliku tekstowego i może jakoś dam rade :)
28 października 2012 14:55
Super że o tym piszecie , bo ja w tej kwestji jestem zielona.
28 października 2012 18:04 / 1 osobie podoba się ten post
jak kupisz starter aldika to mimo wszystko bedziesz musiala ściągnąć oprogramowanie do odbioru internetu.Kazda sieć ma swoją aplikacje lub tak zwany ogólny program Partner Mobile. Jak trafisz w pole gdzie Ci nikt nie będzie w stanie pomóc i bez dostepu do internetu to powiem "Lipa" Wiec podaje Ci link i ściągnij sobie już w polsce: http://www.alditalk.de/talk/download/ na samym dole masz Medion Mobile Verbindungsassisten fur Windows., kliknij i ściągnij. Bedzie to dla Ciebie najprostsze rozwiązanie:) Pozdrawiam
28 października 2012 19:00
ale i tak jest potrzebny internet, aby móc zarejestrować kartę na niemiecki adres zamieszkania, no chyba że zrobisz to za pomocą poczty. Poza tym ja nic nie ściągałam, miałam do dyspozycji tylko te broszurki z aldika, nie miałam dostępu do internetu i mimo wszystko sobie poradziłam.



W opcjach swojego sticka musisz wpisać parę rzeczy. Podobnie jak się ustawia dostęp do internetu w komórce. Wpisujesz adres APN internet.eplus.de , numer dostępowy *99# nazwa użytkownika eplus hasło gprs



Ja nie ściągałam żadnego programu, ale może ten program robi to automatycznie, nie wiem, najlepiej ściągnij program, a jak to nie pomoże to spróbuj tak, jak ja to zrobiłam, u mnie się to sprawdziło.



Dobrze wiedzieć że są jakieś programy do ściągnięcia, tego nie wiedziałam, przyda się na przyszłość ;-)



Pozdrawiam