Praca u rodziny czy w domu opieki?

05 kwietnia 2014 17:32 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

W tym tygodniu koleżanka pracująca z firmy zauważyła na nodze kleszcza.Nie mogłyśmy go wyciągnąć,a ona pomimo że z firmy nie miała zadnego dokumentu ubezpieczającego.Dzwoniła do firmy , ale coś tam się tłumaczyli i obiecali ,że prześlą kartę(kiedy ,tego nie wie nikt).Za moją namową udała się do lekarza.Po wyjęciu intruza i zabezpieczeniu ranki,wystawili rachunek tylko 30E.Dzwoniła do NFZ i usłyszała ,że to jej wina ,bo wyjechała bez karty i w takim przypadku to ona ma płacić.
Piszę to , aby było nauczką dla innych wyjeżdżających
Czytajcie szybko , bo za chwilę może nie być tego postu.

Dlaczego sądzisz, że Moderator go usunie? Nie ma powodów. Ostrzegasz słusznie, post cenny.  Koleżanka nie dopilnowała, gdyż powinna jechać z kartą do pracy, a wcześniej o wszystko wypytać, ZANIM podpisała umowę. Firma winna, ale i ona nie jest bez winy.
05 kwietnia 2014 17:35 / 1 osobie podoba się ten post
ja dostalam karte na wyjezdzie po 3 tyg ale w firmie dostaje sie jeszcze dodtakowe ubezp i z takim ubezp wyjechalam do pracy
05 kwietnia 2014 17:37
romana

Dlaczego sądzisz, że Moderator go usunie? Nie ma powodów. Ostrzegasz słusznie, post cenny.  Koleżanka nie dopilnowała, gdyż powinna jechać z kartą do pracy, a wcześniej o wszystko wypytać, ZANIM podpisała umowę. Firma winna, ale i ona nie jest bez winy.

Po prostu nie wierzę  Moderatorowi.Wczoraj pisałam i co klapa ,wszystko usunięte .Może kilka osób zdążyło przeczytać, a nie naruszyłam regulaminu i te kilka osób co czytały wiedzą co było.
05 kwietnia 2014 17:37
Dokładnie tak jak napisała Magda,na EKUZ przecież czeka sie około miesiąca,więc o jakim wyjeżdzie z karta mowimy? Bzdury ten fundusz opowiada. Też mam dodatkowe ubezpieczenie.
05 kwietnia 2014 17:46
Ja mam ubezpieczenie w postaci karty wielkości wizytówki, dającą możliwość leczenia się za granicą, tak mi powiedziano w firmie.
05 kwietnia 2014 17:47
romana

Ja mam ubezpieczenie w postaci karty wielkości wizytówki, dającą możliwość leczenia się za granicą, tak mi powiedziano w firmie.

my z tej samej firmy ja tez to mam:)
05 kwietnia 2014 17:47
ivanilia40

Dokładnie tak jak napisała Magda,na EKUZ przecież czeka sie około miesiąca,więc o jakim wyjeżdzie z karta mowimy? Bzdury ten fundusz opowiada. Też mam dodatkowe ubezpieczenie.

jezeli indywidualnie do kasy chorych pojedziesz dadza ekuz od reki
05 kwietnia 2014 17:49
ania52

jezeli indywidualnie do kasy chorych pojedziesz dadza ekuz od reki

Wiem,bo turystyczne tak własnie odbierałam,ale nie wiem jak z pracowniczym,tak samo?
05 kwietnia 2014 18:00
Wklejam link mając nadzieje, ze rozwieje Wasze wszystkie watpliwości:

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/praca/informacje-ogolne

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wypoczynek-bez-ekuz
05 kwietnia 2014 18:10 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Wiem,bo turystyczne tak własnie odbierałam,ale nie wiem jak z pracowniczym,tak samo?

tak samo tyle,ze niektore firmy biora pelnomocnictwa do odbioru ekuz i dlatego tak to dlugo trwa.
05 kwietnia 2014 18:53
ania52

tak samo tyle,ze niektore firmy biora pelnomocnictwa do odbioru ekuz i dlatego tak to dlugo trwa.

Ja tez karte dostaje zwykle po miesiącu, najpierw podpisuje właśnie pełnomocnictwo, ale to nie znaczy, że nie jestem ubezpieczona, tak mi bynajmnie w firmie powiedziano. W razie draki kiedy nie mam jeszcze Ekuz w ręce, dzwonię do firmy, firma rozmawia z lekarzem i tyle. Nie sprawdzałam czy to działa, mam nadzieje, że nie bedę się musiała nigdy przekonać.
05 kwietnia 2014 18:58
efka66

Ja tez karte dostaje zwykle po miesiącu, najpierw podpisuje właśnie pełnomocnictwo, ale to nie znaczy, że nie jestem ubezpieczona, tak mi bynajmnie w firmie powiedziano. W razie draki kiedy nie mam jeszcze Ekuz w ręce, dzwonię do firmy, firma rozmawia z lekarzem i tyle. Nie sprawdzałam czy to działa, mam nadzieje, że nie bedę się musiała nigdy przekonać.

pewno dziala bo w przeciwnym wypadku rachunek za wizyte u lekarza otrzymalabys.firmt biora pelnomocnictwo bo wtedy dostaja potwierdzenie z kasy chorych ze jest ubezpieczenie..ale jak ktos chce to moze indywidualnie ekuza wziac z kasy chorych
05 kwietnia 2014 19:29
To dziwne, że firmy dają sobie tyle czasu na załatwienie tej karty, kiedy wydawana jest ona właściwie od ręki. Ja czekam gdzieś tydzień na nią.

Urywek z Internetu:
Jak długo czeka się na wyrobienie karty EKUZ?

Jeśli wnioskodawca lub osoba przez niego upoważniona składa wniosek osobiście w oddziale NFZ, to z reguły karta jest wydawana od ręki. Sprawdzenie poprawności wniosku, weryfikacja uprawnień wnioskodawcy, wprowadzenie jego danych do komputera i wydrukowanie karty zajmuje dosłownie kilka minut. Niestety w okresie wakacyjnym, gdy zainteresowanie kartą jest ogromne, może się zdarzyć konieczność oczekiwania w kolejce.

W przypadku przesłania wniosku pocztą, faksem lub e-mailem, jeśli dokument ten jest poprawnie wypełniony i pozytywnie zostaną zweryfikowane uprawnienia wnioskodawcy, wyrobienie karty trwa około 3 dni od momentu otrzymania wniosku. Jeśli dodatkowo karta ma być wysłana pocztą, należy doliczyć jeszcze okres, w jakim przesyłka będzie szła do wnioskodawcy. Praktyka pokazuje, że w najbardziej „gorących” okresach przedurlopowych listy polecone z kartami EKUZ docierają do wnioskodawców maksymalnie w przeciągu 2 tygodni od&nbs;dnia otrzymania wniosku przez NFZ.
05 kwietnia 2014 19:36
wichurra

To dziwne, że firmy dają sobie tyle czasu na załatwienie tej karty, kiedy wydawana jest ona właściwie od ręki. Ja czekam gdzieś tydzień na nią.

Urywek z Internetu:
Jak długo czeka się na wyrobienie karty EKUZ?

Jeśli wnioskodawca lub osoba przez niego upoważniona składa wniosek osobiście w oddziale NFZ, to z reguły karta jest wydawana od ręki. Sprawdzenie poprawności wniosku, weryfikacja uprawnień wnioskodawcy, wprowadzenie jego danych do komputera i wydrukowanie karty zajmuje dosłownie kilka minut. Niestety w okresie wakacyjnym, gdy zainteresowanie kartą jest ogromne, może się zdarzyć konieczność oczekiwania w kolejce.

W przypadku przesłania wniosku pocztą, faksem lub e-mailem, jeśli dokument ten jest poprawnie wypełniony i pozytywnie zostaną zweryfikowane uprawnienia wnioskodawcy, wyrobienie karty trwa około 3 dni od momentu otrzymania wniosku. Jeśli dodatkowo karta ma być wysłana pocztą, należy doliczyć jeszcze okres, w jakim przesyłka będzie szła do wnioskodawcy. Praktyka pokazuje, że w najbardziej „gorących” okresach przedurlopowych listy polecone z kartami EKUZ docierają do wnioskodawców maksymalnie w przeciągu 2 tygodni od&nbs;dnia otrzymania wniosku przez NFZ.

Ja na moja czekam 5tydzień chyba idzie na piechotę
05 kwietnia 2014 19:49
kasiachodziez

Ja na moja czekam 5tydzień chyba idzie na piechotę

Ja miałam tylko tak za pierwszym razem, że musiałam czekać miesiąc i parę dni. Ale to przez nieporozumienie. Firma mi powiedziała, że muszę po utracie pracy w szkole zarejestrować się w UP, żeby była ciągłość ubezpieczenia. Ja uznałam, że mam ciągłość ubezpieczenia, bo po zwolnieniu jeszcze przez 30 dni jest się ubezpieczonym. No i się nie zarejestrowałam. A później okazało się, że to chodzi o ciągłość opłacania składek na ubezpieczenie, a nie ciągłość samego ubezpieczenia. W takiej sytuacji dopiero po przepracowaniu miesiąca można się zwrócić o druk A1 i kartę EKUZ.
Chociaż nie powiem - denerwuje mnie to ciągłe rejestrowanie się i wyrejestrowywanie. Niebawem 29 kwietnia się zarejestruję, a 5 maja wyrejestruję:)