Kto pracuje w święta?

18 października 2020 06:14 / 6 osobom podoba się ten post
W tym roku powiedziałam sobie-dosc.Zbyt wiele świat mnie ominęło.
19 października 2020 17:55
krisss

Coś z pracą w święta...
 
Szukam zmiennika (zmienniczka też może być) prywatnie do Pana od 1 grudnia do końca stycznia, z 
możliwością przedłużenia i stałych zmian.Bez języka, nie ma nocek, pełnego transferu, można palić na 
zewnątrz.
Podopieczny, mężczyzna lat 74 chory na Parkinsona. W miarę mobilny, chodzi przy rolatorze, jeździ na
wózku. Sam je, ręce mu się nie trzęsą. Nieraz trzeba mu pomóc wstać, ale o żadnym całkowitym 
transferze nie ma mowy (na razie). Ma cewnik. Pielęgniarki raz w tygodniu rozkładają leki, my mu 
podajemy.
Raz w tygodniu we środy od 9.30 do 15.30 jedzie do Tagespflege. My mamy free! Wolne jest i codziennie, 
ale do uzgodnienia. Mieszkanie jest małe (mało do sprzątania!) Dla opiekuna pokój. Łazienka wspólna 
ale dla opiekuna wanna privat. Jest internet wi-fi i w pokoju też kabel. Jest rower. Na prawo w 
odległości kilkuset metrów jest Aldi, na lewo w takiej samej odległości jest Deichmann, Lidl, KiK, DM,
Rewe,apteka. dalej K+K, poczta, Caritas i inne. 200 metrów na dół jest piekarnia. Można palić na 
zewnątrz.Jest rower.
Podopieczny jest polskim emigrantem ze Śląska, więc posługujemy się językiem polskim.  Niektóre z 
pielęgniarek mówią po polsku, rehabilitant też. Po polsku mówi lekarz rodzinny, dentystka,  fuspflege,
fryzjerka. Blisko mieszka jego rodzona siostra. Mamy cyfrowy Polsat, ale to on głównie ogląda. U nas 
jest telewizor z niemieckimi kanałami i kilka polskich z Astry. W Rewe jest stoisko z polskimi 
towarami, jest w Kaufllandzie, jest Mała Polska, ale dalej.
Krótko o finansach: 1500€ na rękę + 200€ zwrot kosztów podróży + 300€ premia świąteczna. Na dom dają
500€ miesięcznie. Na żywność i drobną chemię. Wystarcza, nie ma jakichś fanaberii 
żywieniowych.Lekarstwa,fryzjerki i takie tam płaci separat.
Żeby nie było za łatwo to podopieczny jest złośliwy, uparty, hipochondryk. Ale do opanowania. Ja zaś 
służę wszelką pomocą.
Jakieś doświadczenie w opiece mile widziane.Ja tylko szukam, wszystkie rozmowy, formalności załatwiają
córki. Córki też organizują u siebie polską Wigilię - zabierają ojca i opiekuna.
 

Ciekawa oferta. Tylko ja na święta niestety się nie piszę. Tym bardziej że ??? już przesiedziałam
09 listopada 2020 07:16 / 1 osobie podoba się ten post
pulpecja86

Ciekawa oferta. Tylko ja na święta niestety się nie piszę. Tym bardziej że ??? już przesiedziałam

Ciekawa oferta. Tylko ja na święta niestety się nie piszę. Tym bardziej że ??? już przesiedziałam
 
Witam,
Oferta i tak nieaktualna. Znalazłem zastępcę, a może i zmiennika. Na fejsie w ciągu jednego dnia. Pozdrawiam.
18 grudnia 2023 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
W tym roku podobnie jak w poprzednim święta w pracy Jakiś dodatek pewnie wpadnie.
18 grudnia 2023 18:16 / 1 osobie podoba się ten post
Też święta w pracy .Niech młodzi jadą do domu im bardziej potrzebne są święta rodzinne 
Wiadomo , dzieci .
Moje już nie chcą  spędzać świat przy rodzinnym stole , wola gdzieś jechać i odpocząć . Takie czasy ,. Wielkanoc spędzę w domu  .
19 grudnia 2023 19:27 / 1 osobie podoba się ten post
Jutro będę ubierać babci choinkę, późno bo późno ale syn musi nam najpierw drzewko dostarczyć. W święta wszyscy zjeżdżają do matki, na wielkie szczęście nie trzeba nic a nic gotować, wszystko będzie z kateringu. Jedynie drobne danie zrobimy i całe święta wolne.
19 grudnia 2023 22:17 / 2 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór. Dawno mnie tu nie było ale niektórzy napewno mnie pamiętają. W tym roku spędzam święta w pracy, koleżanka potrzebowała zastępstwa i mnie poprosiła a ja się zgodziłam. 
 
19 grudnia 2023 22:38
nincia

Dobry wieczór:radosc:. Dawno mnie tu nie było ale niektórzy napewno mnie pamiętają. W tym roku spędzam święta w pracy, koleżanka potrzebowała zastępstwa i mnie poprosiła a ja się zgodziłam. 
 

Miło cię widzieć Nincia! W większym gronie raźniej. Uaktywniłam się aczkolwiek cicha myszka ze mnie, a to dlatego, że praktycznie wszyscy z piszących spędzają święta w domowych pieleszach
20 grudnia 2023 14:31 / 1 osobie podoba się ten post
Pracujecie w święta?  Ja mam wolne! 
20 grudnia 2023 22:50 / 2 osobom podoba się ten post
Tak ja pracuję z własnej i nie przymuszonej woli. Znudziło mi się siedzenia w domu. Ponieważ dzieci małych nie mam to zdecydowałam się na wyjazd  Narazie jest nas dwie osoby.Miło cię powitać.
20 grudnia 2023 23:26 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Tak ja pracuję z własnej i nie przymuszonej woli. Znudziło mi się siedzenia w domu. Ponieważ dzieci małych nie mam to zdecydowałam się na wyjazd :-) Narazie jest nas dwie osoby.Miło cię powitać.

Mleczko też pracuje w święta. Jest Was już trzy Królowe ,jak trzech króli .
Spokojnej pracy w świąteczne dni🌲. Ja tylko jedne święta w pracy mam za sobą. Zdecydowanie wolę spędzać je w domu. W miejscu do którego wracam,jest przerwa świąteczna. Zmienniczka wyjeżdża 22 grudnia 
21 grudnia 2023 23:58 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Też święta w pracy .Niech młodzi jadą do domu im bardziej potrzebne są święta rodzinne 
Wiadomo , dzieci .
Moje już nie chcą  spędzać świat przy rodzinnym stole , wola gdzieś jechać i odpocząć . Takie czasy ,. Wielkanoc spędzę w domu  .

Hali, hallo, witajcie po bardzo dłuuuuugiej przerwie na tym forum. Tak dawno tu nie zaglądałam, czas, goni i jest go ciągle za mało. Ja nadal pracuję w DE i nadal w tym samym miejscu tj. Seniorenheim koło Drezna. Mam się dobrze i nadal chwalę sobie tę pracę.
Święta zawsze rezerwuję na domowy pobyt na łonie rodzinnym. W tym roku udało mi się nawet na dłużej wyjechać, bo już od 12.12. ale muszę wrócić do pracy przed Sylwestrem.
Aniu podpiełam się pod Twój post, bo prawdopodobnie będę w okolicach Twojego miasta w terminie 5-7.01.24. No ale jak czytam Ty jesteś w pracy.
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Forumowiczów, szczególnie tych z którymi kiedyś pisałąm, ścierałam się i dyskutowałam.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2024. 
23 grudnia 2023 00:20 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Mleczko też pracuje w święta. Jest Was już trzy Królowe ,jak trzech króli :-).
Spokojnej pracy w świąteczne dni🌲. Ja tylko jedne święta w pracy mam za sobą. Zdecydowanie wolę spędzać je w domu. W miejscu do którego wracam,jest przerwa świąteczna. Zmienniczka wyjeżdża 22 grudnia 

Od kiedy gusiu królowe w święta pracują?!  Mam cichą nadzieję, że za nasze dobre serca kiedyś nam na starość pomocy nie zabraknie .  Tutaj wam powiem dobranoc.
23 grudnia 2023 00:24 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Hali, hallo, witajcie po bardzo dłuuuuugiej przerwie na tym forum. Tak dawno tu nie zaglądałam, czas, goni i jest go ciągle za mało. Ja nadal pracuję w DE i nadal w tym samym miejscu tj. Seniorenheim koło Drezna. Mam się dobrze i nadal chwalę sobie tę pracę.
Święta zawsze rezerwuję na domowy pobyt na łonie rodzinnym. W tym roku udało mi się nawet na dłużej wyjechać, bo już od 12.12. ale muszę wrócić do pracy przed Sylwestrem.
Aniu podpiełam się pod Twój post, bo prawdopodobnie będę w okolicach Twojego miasta w terminie 5-7.01.24. No ale jak czytam Ty jesteś w pracy.
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Forumowiczów, szczególnie tych z którymi kiedyś pisałąm, ścierałam się i dyskutowałam.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2024. 

Wesołych świąt, miło z twojej strony. 
23 grudnia 2023 11:09
Zofija

Hali, hallo, witajcie po bardzo dłuuuuugiej przerwie na tym forum. Tak dawno tu nie zaglądałam, czas, goni i jest go ciągle za mało. Ja nadal pracuję w DE i nadal w tym samym miejscu tj. Seniorenheim koło Drezna. Mam się dobrze i nadal chwalę sobie tę pracę.
Święta zawsze rezerwuję na domowy pobyt na łonie rodzinnym. W tym roku udało mi się nawet na dłużej wyjechać, bo już od 12.12. ale muszę wrócić do pracy przed Sylwestrem.
Aniu podpiełam się pod Twój post, bo prawdopodobnie będę w okolicach Twojego miasta w terminie 5-7.01.24. No ale jak czytam Ty jesteś w pracy.
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Forumowiczów, szczególnie tych z którymi kiedyś pisałąm, ścierałam się i dyskutowałam.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2024. 

Cieszę się, że mnie  wyhaczylas  .Mało nas tu pamiętających stare czasy , została Tina , Malgi, Kruszynka i ja niezmieniajace się pyskate mleczko . Dobrze Zosiu , że nie zapomniałaś o forum .To już nie to co kiedyś - bylo o czym pisać i szukać porad. .Teraz mentalność opiekunek zmieniła się . Pamiętasz - dla nad było ważne , że niesiemy pomoc .Teraz kasa się liczy .  Pisz. ,  bardzo lubię Twoje wpisy ( posty )  .Śmiem zapytać po starej znajomości , wszystko ok ?
Ściskam Zosiu Ciebie mocno i WESOŁYCH ŚWIĄT.