Prawa i obowiązki opiekunki

17 listopada 2018 11:27
Elka40

Serdeczne dzięki i duży ukłon w Twoją strone:oklaski1: Pracownicy powinni znać nie tylko zakres obowiązków, ale i prawa!:tak: Wreszcie Konkretnie się ktoś wypowiedzial:super:

Na FB są grupy dla opiekunek, informacje dostałam w powiadomieniu jednej z nich.
17 listopada 2018 11:38
Oskar

Zreszta nie mam nic do stracenia, jutro pokaze to rodzinie;) ciekaw jestem reakcji;)
A akurat ta rodzina u ktorej jestem zasluguje na to;)

Niestety większość opiekunek wykonuje obowiązki, których nie musi. W ten sposób rodziny myślą, że każdy z nas będzie pracował ponad siły. Wystarczy powiadomić rodzinę, że dana czynność nie należy do moich obowiązków.
17 listopada 2018 12:01
Adamek355

Hej, pracuje już miesiąc a jeszcze nie miałam dnia wolnego. Mam 2 godziny dziennie dla siebie ale nie mogę wychodzić z domu. Rozmawiałam z synem moich dziadków o dniu wolnym i obiecał że zorganizuje kogoś do pomocy na 4 lub godzin raz w tygodniu. Chciałabym wiedzieć czy to wporzadku, czy nie należy mi się jeden pełny dzień wolnego?

Zadzwoń do firmy i poinformuj ich o tym. Powinni wiedzieć, że opiekunka nie może opuścić miejsca pracy i powinni ci o tym powiedzieć. Nie wiedzieli, albo postanowili to zataić przed tobą. Należą ci się większe pieniądze, ponieważ nie masz przerw. Są miejsca, gdzie nie wyjdziesz na cały dzień, ale masz prawo do przerwy w pracy 2 lub 3 godziny dziennie. Upomnij się o podwyżkę i zacznij wychodzić, by nie zwariować.
17 listopada 2018 13:07 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Poza tym polecam artykuł z ubiegłego roku http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22555719,polek-opiekunki-osob-starszych-w-niemczech-decyduja-sie-na.html
 

Juz to mowilem tutaj 1,2,10 czy nawet 100 osob nic nie zrobi. Zbyt roznororodna jest determinacja i motywacja osob do wyjazdow do pracy w tym charakterze. W Niemczech jest zbyt duze zapotrzebowanie na opiekunki wiec przymykaja oko jak i nasz PIP.
 
 Drastycznie mowiac "nie podoba Ci sie, przyjedzie ktos inny chetnie za Ciebie".
Tyle.
17 listopada 2018 13:18
Oskar

Juz to mowilem tutaj 1,2,10 czy nawet 100 osob nic nie zrobi. Zbyt roznororodna jest determinacja i motywacja osob do wyjazdow do pracy w tym charakterze. W Niemczech jest zbyt duze zapotrzebowanie na opiekunki wiec przymykaja oko jak i nasz PIP.
 
 Drastycznie mowiac "nie podoba Ci sie, przyjedzie ktos inny chetnie za Ciebie".
Tyle.

PIP jest od umów o pracę, umywają ręce od umów zlecenie, które są umowami cywilnymi.