Wyłowione z sieci 4

07 września 2023 15:37 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jesteśmy perełką w tym względzie, to fakt :) 

I jak to z perełkami bywa,trafiają się w nich dziurki ?
Ale nie będę się tutaj dziury w całym doszukiwać 
07 września 2023 17:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

I jak to z perełkami bywa,trafiają się w nich dziurki ?
Ale nie będę się tutaj dziury w całym doszukiwać :-)

To dobrze, bo by powstał taniec czepiania się bez końca, który by nas zamknął w szaleńczej matni.....
27 września 2023 09:09 / 1 osobie podoba się ten post
27 września 2023 09:26 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Z nudów można sobie poczytać... 
 
https://noizz.pl/spoleczenstwo/polak-w-niemczech-dostalismy-mieszkanie-bo-jestesmy-z-polski/9vs65fg

Wczoraj czytałam. Facet nie zmyślał,nie koloryziwał. Myślę że szczerze opisał swoje i żony życie w Niemczech. Takich młodych i zdolnych Polaków jest w DE ale też w innych krajach dużo więcej. 
18 października 2023 11:02 / 1 osobie podoba się ten post
Może się pokłócą? Rozpadną w mak?
21 października 2023 18:18 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Pochodzę ze zwykłej,robotniczej rodziny. Kartki pamiętam. Miałam też już dowód osobisty,bez "kłosa". W czasach kartkowych byłam już nawet młodą mamą i kartki na mleko w proszku też pamiętam. Pamiętam też,że wymieniałam się moimi kartkami na papierosy,kawę,alkohol,na te na mięso czy inne produkty. Nie powiedziałam,że było lekko,łatwo i przyjemnie. Napisałam,że nie cierpiałam z głodu  i nikt w moim otoczeniu nie głodował. Trzeba się było większą kreatywnością w kuchni wykazać,wtedy to powstawały czekolady bez czekolady czy inne wynalazki kulinarne. Nie zapominam o tym,że są ludzie ,którzy głodują. I nie tylko gdzieś tam,w "trzecim świecie", ale w każdym państwie,czy to w Polsce,czy u "bogatych Niemców". I to bez względu na panujący ustrój i czasy.Dlatego nie wyrzucam jedzenia do śmieci,szacunek do jedzenia wpoiła swoim dzieciom,a one teraz uczą tego swoje dzieci.
Przykro mi,szczerze,jeśli chodziłeś(aś) głodny (a).
I na tym temat zakończę. Staram się nie wdawać w dyskusje,polemiki,na drażliwe tematy,z osobami których nie znam osobiście. 

Masz Gusiu rację .Nie ma co dyskutować z kimś kto uważa , że tylko on ma rację .Niech żyje w nieświadomości 
Dużo by pisać o zamierzchłych czasach 
Ja też nie chodziłam głodna i nie widziałam głodnych ludzi .Chyba  tylko tych, którzy  chcieli taki tryb życia prowadzić .
25 października 2023 16:58 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nie jestem aż tak daleko w temacie rolnictwa,by oceniać. Wydaje mi się jednak(słuchałam i czytałam kilku wywiadów z Michałem Kołodziejczakiem), że mógłby się sprawdzić w tej roli. Chociaż rolnictwa nie studiował(chyba niczego nie studiował?), to jest rolnikiem i zna temat "od podstaw". Nie boi się mówić tego co myśli,przyznać się do błędów i do tego,że na wszystkim się nie zna. I nie musi. Ma znać temat,którym chce się zajmować. Możliwe,że ja nie znam tematu na tyle,żeby się wypowiadać,ale "powiedziała,co wiedziała":oczko:

No ja odwrotnie . Pan Sawicki, ma już staż i stateczny człowiek 
Kolodziejczak to huragan , musi jeszcze nabrać ogłady politycznej .Dzięki Bogu że to nie ja kompletuje rząd  bo wyszedłby nierząd 
06 listopada 2023 11:21 / 1 osobie podoba się ten post
To nie z sieci a z telewizorni.Dzisisj Adrian  wygłosi orędzie .Ciekawe czy coś wspomni o paliwie ?
 
Może to i dobrze ,.bo pożaru benzyna nie ugasisz  !!!!
06 listopada 2023 11:24 / 1 osobie podoba się ten post
Ten Borys z Gdańska popełnił samobójstwo . Sie chyba utopił.
Też z telewizorami .
06 listopada 2023 11:38 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj pierwszy krok , potem pierwszy ząbek, potem pierwsze VETO i poleci .Same uroczystości i okazja 
08 listopada 2023 16:58 / 2 osobom podoba się ten post
09 listopada 2023 15:44 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

https://www.onet.pl/informacje/kopalniawiedzypl/inwazja-biedronek-azjatyckich-czy-jest-sie-czego-bac-wyjasniamy/jn4e2wc,30bc1058
 
Uważajcie na nie. Faktycznie gryzą.

U mnie na szczęście się nie pokazały, ale dzięki za ostrzeżenie
09 listopada 2023 22:37 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

https://www.onet.pl/informacje/kopalniawiedzypl/inwazja-biedronek-azjatyckich-czy-jest-sie-czego-bac-wyjasniamy/jn4e2wc,30bc1058
 
Uważajcie na nie. Faktycznie gryzą.

 Ej, nie spotkałam się z nimi wcześniej a już nie mówiąc nic o takich ilościach. Dzięki za ostrzeżenie ;)