Jak minął dzień 14

25 października 2023 15:41 / 5 osobom podoba się ten post
Zachciało mi się i już są 
25 października 2023 15:54 / 4 osobom podoba się ten post
Jabłka w cieście francuskim pychotki . Seniorka już przed telewizornią,popijamy  gorącą herbatę z imbirem,cytryną i miodem,podjadamy ciepłe jeszcze pychotki.Otuliłam ją kocem i niech dochodzi do siebie.
Ja to jednak potrafię postawić na swoim,w imię dobra podopiecznej,oczywiście. Ma się tę siłę przekonywania. Zostajemy w domu,żadnych restoranów,nie będzie zasmarkana po knajpach się szwendała . Pozwoliła sobie dać się przekonać do moich racji. Tylko ja teraz w deszczu do sklepu muszę skoczyć. Zupę mamy od wczoraj,grzanek dorobię,ale to za mało,muszę coś jeszcze wymyślić. Może jakiś makaron z cukinią i kurczakiem,sypnę jakichś przypraw rozgrzewających dla zdrowotności 
25 października 2023 16:50 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jabłka w cieście francuskim pychotki :mniam::-). Seniorka już przed telewizornią,popijamy  gorącą herbatę z imbirem,cytryną i miodem,podjadamy ciepłe jeszcze pychotki.Otuliłam ją kocem i niech dochodzi do siebie.
Ja to jednak potrafię postawić na swoim,w imię dobra podopiecznej,oczywiście:oczko1:. Ma się tę siłę przekonywania:lol1:. Zostajemy w domu,żadnych restoranów,nie będzie zasmarkana po knajpach się szwendała :-). Pozwoliła sobie dać się przekonać do moich racji. Tylko ja teraz w deszczu do sklepu muszę skoczyć. Zupę mamy od wczoraj,grzanek dorobię,ale to za mało,muszę coś jeszcze wymyślić. Może jakiś makaron z cukinią i kurczakiem,sypnę jakichś przypraw rozgrzewających dla zdrowotności :oczko1:

Ja jak jestem podziebiona to tylko w knajpie siedzę 
25 października 2023 16:58 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja jak jestem podziebiona to tylko w knajpie siedzę :-)

Ło matko,jak to dobrze że moja podopieczna do mojego tableta nie zagląda 
Na pewno poszłaby za Twoim przykładem 
25 października 2023 18:44 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zachciało mi się i już są :-)

Gusia,podrzuć przepis,plisss ?
25 października 2023 19:42 / 4 osobom podoba się ten post
Gusiu, krążki jabłka posypujemy cynamonem , zawijamy w paski ciasta francuskiego , po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem 
25 października 2023 19:52 / 4 osobom podoba się ten post
Tu napisze Dobranoc  
 
Spokojnej, dlugiej nocy i pięknych snów. .
25 października 2023 20:33 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Mija.Do południa trochę ordnung gemacht w mieszkaniu,obiad,krótka konwersacja z Córką Seniorki a potem zalogowałam się na test,przesłany mi przez firmę V.Uzyskałam już on-line certyfikat ukończenia j.niemieckiego dla średnio zaawansowanych plus zertyfikat z opieki nad osobą starszą.Jeszcze kilka przede mną,bo z gramatyką jest najtrudniej,a w teście odpowiedzi nie mozna poprawić.Pobrałam te cuda i przesłałam firmie.Przykleili mi ♥️, ? a myślałam, że odzwierciedli się to w podwyżce wynagrodzenia.Cóz, człowiek całe życie się uczy i... głupi umiera.Tylko, że ja mam takie zboczenie, że... lubię jezyki obce?.Popoludniu dalsze wyszywanie ??

Brawo! Ale chyba to tylko rozgrzewka i będzie ciąg dalszy co? 
25 października 2023 21:03 / 4 osobom podoba się ten post
Tutaj się przywitam juz od jakiegos czasu po urlopie. Po pracy byłam na miescie aby obcykać: wiekowego grata a raczej gratkę-bo to ma być komoda do poprawek kosmetycznych. Niestety tam gdzie spodziewałam się kupic, niczego odpowiedniego nie było, ale, że było ciepło choć juz jesiennie zrobiłam sobie spacer do Limmatquai . Po drodze nie mogłam nie zwrócić uwagi na architekture na starówce ( jak zwykle zresztą), po drodze z placu przed katedrą też zrobiłam parę fotek. Starówka jesienią prezentuje się klimatycznie i urzekająco :)
 
 










 

25 października 2023 21:05 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zachciało mi się i już są :-)

Aż zapachniało :)
25 października 2023 21:08 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Gusiu, krążki jabłka posypujemy cynamonem , zawijamy w paski ciasta francuskiego , po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem :-)

Dokładnie tak robiłam 
25 października 2023 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tutaj się przywitam juz od jakiegos czasu po urlopie. Po pracy byłam na miescie aby obcykać: wiekowego grata a raczej gratkę-bo to ma być komoda do poprawek kosmetycznych. Niestety tam gdzie spodziewałam się kupic, niczego odpowiedniego nie było, ale, że było ciepło choć juz jesiennie zrobiłam sobie spacer do Limmatquai . Po drodze nie mogłam nie zwrócić uwagi na architekture na starówce ( jak zwykle zresztą), po drodze z placu przed katedrą też zrobiłam parę fotek. Starówka jesienią prezentuje się klimatycznie i urzekająco :)
 
 










 

Pięknie . A apteka tak samo zachęca do  wejścia,jak inne kafejki i knajpki,czy hiszpańska "winoteka"
25 października 2023 21:19 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Gusia,podrzuć przepis,plisss ?

Już Dorotee podrzuciła . Ja dodam,że piekłam w 190st ok 20 min. Dziurki w krążkach jabłek wykrawałam małym kieliszkiem,bo te specjalne ustrojstwo,za małe dziurki robiło 
25 października 2023 21:35 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Pięknie :-). A apteka tak samo zachęca do  wejścia,jak inne kafejki i knajpki,czy hiszpańska "winoteka":oczko1:

Tu, tu czy tam-najważniejsze aby nie przedawkować  ale ja byłam na zupełnie innym rauszu 
25 października 2023 22:12 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Brawo! Ale chyba to tylko rozgrzewka i będzie ciąg dalszy co? 

Tinuś,ale c.d.czego ?Certyfikatów czy haftów??