Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

29 kwietnia 2024 22:46 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak na leniucha , naleśniki z serem, dżemem co kto woli :chaplin:
Tamara seniorzy często nie jedzą dużo mięsa , wola jajka czy nabiał.  Bądź strączkowe. 

Tak wiem, ale bialko to nie tylko mieso(sama spozywam go niewiele).Sa inne jego zrodla np.m.inn. frisch kasse, soczewica itp. Wszystko rozumiem..niestety w rejonach wiejskich nadal "wieje ciemnota"  A potem placz bo zdrowie siada(wazne ze wino I inne jest).Nam zapisuja w umowach o zakazach, Pdp.sami je lamia narazajac na uszczerbek siebie.A na stes innych. Na starosc sie dziecinnieje..w Niemczech starosc przychodzi pozno, ale "wczesne dziecinstwo: po 60 juz  Jednak nasi Polscy seniorzy sa bardziej spokojni, ulozeni.Nie baluja tak jak Niemcy.
29 kwietnia 2024 22:58 / 1 osobie podoba się ten post
Tamara

Tak wiem, ale bialko to nie tylko mieso(sama spozywam go niewiele).Sa inne jego zrodla np.m.inn. frisch kasse, soczewica itp. Wszystko rozumiem..niestety w rejonach wiejskich nadal "wieje ciemnota":stres:  A potem placz bo zdrowie siada(wazne ze wino I inne jest).Nam zapisuja w umowach o zakazach, Pdp.sami je lamia narazajac na uszczerbek siebie.A na stes innych. Na starosc sie dziecinnieje..w Niemczech starosc przychodzi pozno, ale "wczesne dziecinstwo: po 60 juz:zaskoczenie:  Jednak nasi Polscy seniorzy sa bardziej spokojni, ulozeni.Nie baluja tak jak Niemcy.

Ale jakaś radość życia też musi być w podeszłym wieku   Mojej sąsiadce tak lekarz powiedział gdy martwiła się o dietę swojego 85 letniego ojca .  W Polsce. 
30 kwietnia 2024 10:40 / 3 osobom podoba się ten post
Dzis chce nie chce gulasz: z piersi indyka(poprzedniczka zamrozila kawal 600g  po co..?).Wykorzystam, bo za 3,5 tyg. Pdp bedzie sobie radzic bez opiekunki wiec potem by wyrzucala, to czego nie zuzyje. A tak "wrzuci" ewent.polprodukt do mikrofali, czy zamowi catering.
30 kwietnia 2024 11:42 / 4 osobom podoba się ten post
Na razie jestem w domu, bo niedawno wróciłam ze zlecenia Przypomniałam sobie coś na obiad, co uwielbiała moja Podopieczna w tamtym roku i zrobiłam dziś leczo na obiad  Za 2 tygodnie jadę na kolejną sztele i spróbuję tam ugotować w swoim stylu 
30 kwietnia 2024 11:50 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Okulary przeciwsłoneczne 🕶️ 👒 kapelusz i klapki 👡 napewno są ok ? 🤔

a jak to zawsze jest ok Na obiad dziś będzie sałatka z tuńczykiem a dla babci rosół z kawałkami mięsa, marchewki, posiekana natka pietruszki. Jutro zrobię coś z ziemniakami, jeszcze nie wiem.
30 kwietnia 2024 13:37 / 2 osobom podoba się ten post
Schab w sosie, ziemniaki i surówką z białej kapusty. 😋😋😋
01 maja 2024 08:32 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaki, szparagi z szynką i sosem holenderskim plus mix sałat z sosem. 
01 maja 2024 09:00 / 2 osobom podoba się ten post
Kopiuj wklej od Dusi 
Ziemniaki, szparagi z sosem holenderskim, sałata , szynka gotowana 
01 maja 2024 09:59 / 2 osobom podoba się ten post
Dzis tez gulasz ale z ziemnikami, do tego salata "na bialo" na deser galaretka borowkowa z truskawkami.
01 maja 2024 20:23 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dziś wspólnie robiłam obiad z podopieczną bo tu powinnam gotować pod jej smaki. Nie mogłam zrozumieć co ona chce zrobić więc razem robiłyśmy. Okazało się że mają być ziemniaki i takie coś do tego - kosteczki wędzone z szynki czyli spek podsmażyć na patelni osobno zrobić mleko roztrzepane z jajkiem sól i pieprz i to wlać do tego smażonego boczku mieszka to taka ale jajecznica i ja jadłam ogórka zielonego z dressingiem a ona pomidora z dressingiem. Nawet dobre to było.
02 maja 2024 07:36 / 1 osobie podoba się ten post
Pulpeci w osie z groszkiem i marchewka od razu. Do tego makaron rurki lub świderki i cos zielonego na talerz. Ogórek ? Sałata? 
02 maja 2024 09:52 / 2 osobom podoba się ten post
Jakiś makaron? Albo kupię u Greka coś?
02 maja 2024 15:34 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Jakiś makaron? Albo kupię u Greka coś?

Ja od wtorku nastawię się na szparagi, jeszcze chyba są? 
02 maja 2024 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ja od wtorku nastawię się na szparagi, jeszcze chyba są? 

Właśnie postawili u mnie budkę że szparagami i truskawkami, cena hoho 14 truskawki 16 szparagi. Ale pyszne 
02 maja 2024 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
Aha. U nas w środy i soboty jest targ... 150 m ode mnie. Zajrzę tam, coś świeże, to świeże. Szparagi, oczywiście, bo truskawka moja pdp nie lubi. Dziwna, co? Haha. Ale serdeczna i miła.