Powitajki przy kawie 75

04 lipca 2023 05:59 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Witam już z Polski :radosc:,pogoda piękna a już się martwiłam że całą drogę będzie lało. O 13tej Hamburg żegnał mnie drobnym deszczem a trochę później jak lunęło,to lało przez 2 godziny drogi. Żeby się nie bać i nie pilnować kierowcy ?,zapodałam sobie na iPadzie komedię "Moja babcia jest lesbijką" i tak spokojnie,na wesolo w deszczu przejechałam. Firma z którą jadę to nie wielka GTV,tylko nieduża, czego dowiedziałam się od kierowcy,a busy takie same, nawet w tym samym kolorze,West Serwice. Fajnie bo już przed Berlinem, jeszcze w Niemczech, przesiadka i teraz już do końca w tym samym składzie . Tylko kierowca się zmieni. Wsiadałam jako  ostatnia,był już komplet, i nie musiałam jeździć od drzwi do drzwi. A w drugim busie już tylko jest nas 5, od Torunia zostanę sama więc pewnie pośpię. Albo kierowcę będę zagadywać żeby nie zasnął ?. Zmienniczka była już parę minut po 7ej, fajna dziewczyna to i kawkę,fusiastą,jak chciala,jej zaparzyłam:pije kawe: . Babcia się obudziła, wyjaśniłam kto to i po co,i oprócz "schade,schade" i "oh,Gott,oh Gott,was mache ich jetzt ":lol1:,to była wyjątkowo grzeczna i miła, nawet przedstawiła się z imienia i nazwiska,oraz wyuczyła poprawnie wymawiać łatwe imię i bardzo trudne,bo i z "sz"i "cz" nazwisko nowej opiekunki. Po prezentacjach A. pobiegła pod prysznic i do łóżeczka,a ja wzięłam się za śniadanie, przygotowanie obiadu,sama szybki prysznic i już wyszykowana, zdążyłam jeszcze wspólnie z dziewczynami zjeść. Nie wiem o której będę w domu,pewnie nad ranem, jesteśmy dopiero ok 20km od Poznania 
Dziękuję wszystkim❤️ za życzenia przed podróżą i urlopem, miło jest mieć świadomość, że inni o nas myślą. Jeszcze raz ❤️deczne dzięki.
Przyjemnego wieczoru życzę :angel3:

Gusiu, super urlopu Ci życzę 
04 lipca 2023 06:14 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dzień dobry. :chaplin: Dziś jestem pierwszą bo sprawę do załatwienia mam. :-)i wybieram się w podróż. Wszystkim życzę spokojnego i pogodnego dnia a Damesie spokojnej drogi do :flaga Polski:i super pełnego wrażeń urlopu. :moje_wakacje:. 

Bardzo dziękuję Dusiu Powodzenia,pozdrawiam
04 lipca 2023 06:18 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Doberek wtorkowo przy kawie naturliś.Wczoraj pyknęły mi dwa tygodnie pod tym adresem...Mozna powiedzieć,że różnie jest,mal so,mal so ale narazie jakoś to ogarniam.Od jutra podobno znowu afrykańskie upały,matko boska!Nic, lecę poczytać wiadomości z kraju i ze świata.Damessa szczęsliwej drogi Ci życzę i super urlopu 

Dziekuje Maluda,trzym się
04 lipca 2023 06:26 / 6 osobom podoba się ten post
Witam w moj ostatni dzień na zlceniu. Wszystko  dopięte na ostatni guzik Sprwdziło się powiedzenie - zrób dzisiaj co masz zrobić jutro.O 12 g. wychodzę na pauzę, zmienniczka przybywa Sindbadem ok.16 g.
04 lipca 2023 07:12 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Bardzo dziękuję Dusiu:buziaki2: Powodzenia,pozdrawiam:bravo:

Dziękuję 
04 lipca 2023 08:31 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo dzisiaj Margaretki goście odlatują
04 lipca 2023 08:35 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień doberek opiekunkowo dawno mnie nie było jestem w drodze do pracy miłego dzionka wszystkim 
04 lipca 2023 09:20 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Witam w moj ostatni dzień na zlceniu. Wszystko  dopięte na ostatni guzik:super: Sprwdziło się powiedzenie - zrób dzisiaj co masz zrobić jutro.O 12 g. wychodzę na pauzę, zmienniczka przybywa Sindbadem ok.16 g.

Pożegnam sie  już z Wami , bo  laptop  idzie do kofra:-Dzięki za wspólny czas...raz fajny,a nie raz nie fajny Urlop mam  rozplanowny na max. w tym tydzień z wnusiami.  ,,Niewiele rzeczy jest przyjemniejszych niż  wnuki walczące o kolana ''..Doug Larson.  Pozdrawiam Wszystkich,pa
04 lipca 2023 09:36 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry opiekunkowo 
04 lipca 2023 10:58 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Pożegnam sie  już z Wami , bo  laptop  idzie do kofra:-Dzięki za wspólny czas...raz fajny,a nie raz nie fajny:-( Urlop mam  rozplanowny na max. w tym tydzień z wnusiami.  ,,Niewiele rzeczy jest przyjemniejszych niż  wnuki walczące o kolana ''..Doug Larson.  Pozdrawiam Wszystkich,pa:najlepszego3:

Demesso,dojedź do domu szybko,ale bezpiecznie i przyjemnie. Cudnego urlopu życzę 
04 lipca 2023 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Gusiu, super urlopu Ci życzę :flaga Polski:

Maluda,bardzo dziękuję . Tobie życzę powodzenia ?
04 lipca 2023 12:04 / 4 osobom podoba się ten post
Halo,halo,tu Polska wita . Dojechałam bardzo szybko,nawet ...za szybko,bo ostatni kierowca popindalał jakby się z kimś ścigał. W domu byłam już o 0:30,po 11,5 godz jazdy!!!.
Fajnie że szybko,ale niefajnie,że w wyniku zbyt brawurowej jazdy. Najważniejsze że dojechałam w całości i nie poobijana ?. Oczywiście nie mogłam szybko zasnąć,ale nie martwiło mnie to,zawsze tak mam przed podróżą i po niej. Cieszyłam się tym,że w końcu na swoich włościach. Rano pierwsza myśl po przebudzeniu,co robi Pedepcia bo mocno zaspałam . I ulga ,bo jestem u siebie. Szybko musiałam wrócić do "realitet",woda w kibelku cały czas leci,trzeba pewnie pływak wymienić. Czekam na hydraulika , ma przyjść dzisiaj,ale nie powiedział o której,bo nie wie ?. Dobrze że skrzynka z zaworami zaraz za drzwiami mieszkania,bo biegam i odkręcam i zakręcam wodę. Dopiero piję kawkę,taką jak lubię,z włoskiej zaparzarki. Trochę się ogarnę i trzeba coś do jedzenia kupić. Do Lidla mam pięć minut a teraz duży sklep Lewiatana,tuż po drugiej stronie ulicy,minutę od wyjścia przed dom. Otwarto go ,kiedy mnie nie było i już słyszałam,że super zaopatrzenie.
Wczoraj,jak już pisałam,poznałam zmienniczkę. Bardzo fajna,doświadczona opiekunka,tak ok 10 lat młodsza ode mnie. No i przede wszystkim "normalna",nie prychała ani nie krzywiła się na warunki,na Giselę w pakiecie,na ciągle nadawanie nakręconej podopiecznej i bezustanne korygowanie,przez babcię,jej niemieckiego. To chyba jedyny minus,słaby niemiecki . Jakoś się dogadają,nie mają przecież innego wyjścia . Dobrze że tylko na miesiąc przyjechała,jakoś przetrwa. Szkoda że trafiła akurat na znaczne pogorszenie się stanu podopiecznej. Umysłowe i,przede wszystkim,emocjonalne. Już ma za sobą pierwszą,ciężką noc. Przygotowałam ją na taką ewentualność. Nowa ,obca osoba w domu,dużo zmian,dwie gadają po polsku,Gisela tłumaczy jej dlaczego, później obca śpi,Gusia ma jechać a jeszcze przy garach się kręci,No za dużo się dzieje naraz. Mam nadzieję że szybko się A.zaaklimatyzuje i wejdzie w stały rytm.
Musiałam przerwać pisanie,bo pan hydraulik się pojawił, 10 minut,wymiana pływaka i wszystko działa,tylko portfel o 150zł lżejszy. Teraz już na spokojnie mogę się brać za rozpakowywanie i pranie. Też tak macie,że chociaż w walizce wszystko czyste,to wrzucacie na szybkie do pralki,żeby swojsko pachniało? Ja tak mam,pewnie głupota ale zawsze tak robię. Wieje dość mocno,wszystko szybko wyschnie. To tyle by było na początek. Życzę wszystkim dobrego dnia,Demessie bezpiecznej podróży ,Maludzie spokoju i wytrwałości a reszcie tego,czego sami chcą 
04 lipca 2023 18:16 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry 
Już myślałam, że mnie stąd wyrzucili ??
Jestem już w pracy, po 2 miesiącach urlopu przerwanego na 18 dniowy wyjazd do sympatycznego dziadka, pochodzącego z Polski i mówiącego po polsku, tak wyraźnie, że nie jeden Polak mógłby mu pozazdrościć
Szczególnie wymowa liczb  cztery i sześć w jego wykonaniu mnie urzekła (jak w planszówki graliśmy).
Super było, tylko, że przez pierwszy tydzień miałam zajęcie, w postaci  doprowadzenia dziadkowej chałupy do użytku. Brudno było bardzo. Nie popisały się panie opiekunki tam pracujące, ale ja przynajmniej w czystym miejscu pracowałam, no może nie tak całkiem, bo pewnie trochę więcej mogłam zrobić, ale przecież ja tam do sprzątania po zmienniczkach nie przyjechałam, miałam też inne obowiązki. 
Za to sprzątanie to jeszcze mi się dostało, że pdp zestresowałam tym moim sprzątaniem ?
Dobrze, że u Józka wszystko w miarę w porządku, ogórki i pomidory na tarasie rosną, jakiaś zielenina też. 
Mam nadzieję, że uda mi się przepracować te 3 miesiące i kolejny wyjazd za rok czyli już w następnym roku. 
Miłego wieczoru  życzę 
05 lipca 2023 06:03 / 4 osobom podoba się ten post
Doberek środowo.Niewyspana,ale już po kawie.Wszystkim miłego dnia życzę.
05 lipca 2023 06:37 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.   Za oknem ☀️ słońce i bażanty spacerują.  Dziś mialam mieć fizgo ale pani odwołała . Lekarz mi receptę przepisał na 10 masaży. Szkoda nie skorzystać. 
Miłego i Spokojnego dnia opiekunkowo.