Czy dla facetów też są zlecenia?

28 kwietnia 2024 17:28 / 2 osobom podoba się ten post
Hej, jestem nowy na tym forum. Ponad 10 lat temu przymierzałem się do wyjazdu do DE jako opiekun osób starszych. Nie miałem większego doświadczenia ale język był na poziomie komunikatywnym. Niestety przeszedłem operacje, która trochę pokrzyżowała mi plany. Obecnie pracuję w PL w papierkowej robocie. Pomagam rodzicom (70 i 86l), którzy są dosyć sprawni. Radzę sobie z prowadzeniem domu, a język jeszcze pamiętam. W parę miesięcy jestem w stanie go podszlifować. Myślę znów nad pracą w tym charakterze. Jak to wygląda obecnie jeśli chodzi o zatrudnienie facetów ? Czy obecnie jest więcej czy mniej zleceń dla Polaków niż 10 l temu? Jak z tymi agencjami? Nadal robią ludzi w balona i nie odprowadzają składek lub odprowadzają minimalne, czy coś się w tej kwestii zmieniło na lepsze? Jaka miesieczna stawka jest waszym zdaniem minimalna do zaakceptowania ? Czy teraz trzeba mieć jakieś wyksztalcenie/kurs by pracować jako opiekun? Będę wdzięczny za pomoc.
29 kwietnia 2024 07:07 / 1 osobie podoba się ten post
Powiem Ci tak.. Jezeli chodzi o Agencje to radze unikac tych nowych(zmieniaja nazwy celowo, bo kombunuja).Stale placa stednio zwalajac na to ze oplacaja skladki..jakby laske robili, a to ich obowiazek. Kursy I szkolenia daja tylko wiedze, natomiast nie przeklada sie to na wynagrodzenie. Jedynie co przestrzegane to 40h tyg.wiec.ok5,5-6 h pracy na dzien, reszta to pauza, odpoczynek nocny i tzw.gotowosc do pracy. Coraz wiecej wyrozumialosci jezeli chodzi o wolne popolunia.Taka wiedze posidam.Reszta to samodzielne wyczolenie na oferty(unikanie pakietow rodzinnych!, malzenstw a takze tych tzw.b.mobilnych bo sa meczacy: tak mam teraz..). Powodzenia Ci zycze.
08 maja 2024 00:53 / 2 osobom podoba się ten post
Tez sie podpinam do oytania. Podobna sytuacja jak koekga. Rozwazam wyjazd. 
 
Co znaczy ze nazwy zmieniaja? To jak to sprawdzić? 
08 maja 2024 07:52 / 1 osobie podoba się ten post
Krzysiek15

Tez sie podpinam do oytania. Podobna sytuacja jak koekga. Rozwazam wyjazd. 
 
Co znaczy ze nazwy zmieniaja? To jak to sprawdzić? 

Zapisuj KRS bo ten nadawany jest tylko raz.
08 maja 2024 10:34
Masz już taką listę firm?
08 maja 2024 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
Powiem tak kto ma siłę zdrowie i możliwość zarobku w pl to bym do opieki do  pracy nikogo nie wyslaka. Niewdzięczność rodzin, umowy śmieciowe z których emerytury nie będzie, zero prywaty, 24/24 zamknięty w cudzym domu , bez rodziny, zerwane wuexi z rodziną, niski kurs euro . Facet zawsze może pójść do pracy na budowę w pl i zarobić spoko kasę i mieć przynajmniej pol etatu a nie śmieciowka. Jak znasz robotę i język to na budowę do Niemiec nie do opieki. Pensje niskie w opiece jakbym się cofnęła parę lat wstecz razy niski kurs euro i niewiele zostaje bo musisz za tę kasę żyć w Polsce. 
Do tego agencje często nas wysyłają bez druku A1 i karty EKUZ a bez tego nie dostaniesz pomocy medycznej w DE. Ja radzę wykupi sobie polisę tzw turystyczba na cały rok żeby w razie NNW nie płacić za rachunek wystawiony w szpitalu za leczenie. Agencja za Wami nie stanie. Jesteś zdrowy pracujesz, chory wypad do domu na swój koszt często. Pomyśl czy to wszystko jest tego warte. ? Jakbym zarobiła w Pl z 6 tys siedzę na dupie w domu. Może rozwinie mi się firma i tak będzie. 
 
Ps. Jestem agentem ubezpieczeniowym i mam w ofercie takie polisy . Koszt niski na rok i śpisz spokojnie w razie NW
08 maja 2024 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Powiem tak kto ma siłę zdrowie i możliwość zarobku w pl to bym do opieki do  pracy nikogo nie wyslaka. Niewdzięczność rodzin, umowy śmieciowe z których emerytury nie będzie, zero prywaty, 24/24 zamknięty w cudzym domu , bez rodziny, zerwane wuexi z rodziną, niski kurs euro . Facet zawsze może pójść do pracy na budowę w pl i zarobić spoko kasę i mieć przynajmniej pol etatu a nie śmieciowka. Jak znasz robotę i język to na budowę do Niemiec nie do opieki. Pensje niskie w opiece jakbym się cofnęła parę lat wstecz razy niski kurs euro i niewiele zostaje bo musisz za tę kasę żyć w Polsce. 
Do tego agencje często nas wysyłają bez druku A1 i karty EKUZ a bez tego nie dostaniesz pomocy medycznej w DE. Ja radzę wykupi sobie polisę tzw turystyczba na cały rok żeby w razie NNW nie płacić za rachunek wystawiony w szpitalu za leczenie. Agencja za Wami nie stanie. Jesteś zdrowy pracujesz, chory wypad do domu na swój koszt często. Pomyśl czy to wszystko jest tego warte. ? Jakbym zarobiła w Pl z 6 tys siedzę na dupie w domu. Może rozwinie mi się firma i tak będzie. :modlitwa:
 
Ps. Jestem agentem ubezpieczeniowym i mam w ofercie takie polisy . Koszt niski na rok i śpisz spokojnie w razie NW

Dusiu czy będąc w pracy możemy wykupić ubezpieczenie turystyczne? 
Ja akurat mam i EKUZ i prywatne ubezpieczenie z firmy. Nie potrzebuję więc . 
08 maja 2024 14:23 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Dusiu czy będąc w pracy możemy wykupić ubezpieczenie turystyczne? 
Ja akurat mam i EKUZ i prywatne ubezpieczenie z firmy. Nie potrzebuję więc . 

Ale na co masz prywatne ubezpieczenie? Działa ono np gdy będziesz mieć operację w DE i trzeba będzie za nią zapłacić ? Czy masz typowe ubezpieczenie na życie ? 
08 maja 2024 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ale na co masz prywatne ubezpieczenie? Działa ono np gdy będziesz mieć operację w DE i trzeba będzie za nią zapłacić ? Czy masz typowe ubezpieczenie na życie ? 

Do stomatologa na nagły przypadek , wizyta na pogotowiu. Takie obejmuje zdarzenia . Laryngolog. 
08 maja 2024 18:21 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Powiem tak kto ma siłę zdrowie i możliwość zarobku w pl to bym do opieki do  pracy nikogo nie wyslaka. Niewdzięczność rodzin, umowy śmieciowe z których emerytury nie będzie, zero prywaty, 24/24 zamknięty w cudzym domu , bez rodziny, zerwane wuexi z rodziną, niski kurs euro . Facet zawsze może pójść do pracy na budowę w pl i zarobić spoko kasę i mieć przynajmniej pol etatu a nie śmieciowka. Jak znasz robotę i język to na budowę do Niemiec nie do opieki. Pensje niskie w opiece jakbym się cofnęła parę lat wstecz razy niski kurs euro i niewiele zostaje bo musisz za tę kasę żyć w Polsce. 
Do tego agencje często nas wysyłają bez druku A1 i karty EKUZ a bez tego nie dostaniesz pomocy medycznej w DE. Ja radzę wykupi sobie polisę tzw turystyczba na cały rok żeby w razie NNW nie płacić za rachunek wystawiony w szpitalu za leczenie. Agencja za Wami nie stanie. Jesteś zdrowy pracujesz, chory wypad do domu na swój koszt często. Pomyśl czy to wszystko jest tego warte. ? Jakbym zarobiła w Pl z 6 tys siedzę na dupie w domu. Może rozwinie mi się firma i tak będzie. :modlitwa:
 
Ps. Jestem agentem ubezpieczeniowym i mam w ofercie takie polisy . Koszt niski na rok i śpisz spokojnie w razie NW

Sama  Dusiu jeździsz juz sporo czasu  i mimo, że masz pracę i możliwości zatrudnienia w kraju oprócz pracy jako ubezpieczyciel jeździsz dalej . Nie zniechęcaj innych . Wynagrodzenie za pracę w opiece ( na wyjeździe ) zostaje w całości w kieszeni czy na koncie . Krótka rozłąka nie jest zła, często po powrocie bywa jak po ślubie , chociaż  niestety jest stresująca .  Można sobie z nią poradzic gdy ma się jakiś cel do osiągnięcia . 
Pewnie większość z nas wybrałaby pracę w kraju , alle ........  . Ja jestem zadowolona z decyzji jaką podjęłam , w dodatku odkryłam w sobie pewne cechy charakteru, których uważałam, że nie mam . 
08 maja 2024 18:28
pietre

Hej, jestem nowy na tym forum. Ponad 10 lat temu przymierzałem się do wyjazdu do DE jako opiekun osób starszych. Nie miałem większego doświadczenia ale język był na poziomie komunikatywnym. Niestety przeszedłem operacje, która trochę pokrzyżowała mi plany. Obecnie pracuję w PL w papierkowej robocie. Pomagam rodzicom (70 i 86l), którzy są dosyć sprawni. Radzę sobie z prowadzeniem domu, a język jeszcze pamiętam. W parę miesięcy jestem w stanie go podszlifować. Myślę znów nad pracą w tym charakterze. Jak to wygląda obecnie jeśli chodzi o zatrudnienie facetów ? Czy obecnie jest więcej czy mniej zleceń dla Polaków niż 10 l temu? Jak z tymi agencjami? Nadal robią ludzi w balona i nie odprowadzają składek lub odprowadzają minimalne, czy coś się w tej kwestii zmieniło na lepsze? Jaka miesieczna stawka jest waszym zdaniem minimalna do zaakceptowania ? Czy teraz trzeba mieć jakieś wyksztalcenie/kurs by pracować jako opiekun? Będę wdzięczny za pomoc.

Jeżeli możesz i chcesz jechać , to jedz .Są różne oferty i dla takich że słabym językiem też .  Odnośnie stawki przy pierwszym wyjeździe to ciężko coś pewnego napisać .Pierwszy wyjazd to taki, za który płaci się frycowe  bo nie wiesz czego chcesz , nie wiesz jak rozmawiać z agencją i z rodziną pdp. Wszyscy chcą na tobie zarobić i to jest to frycowe . Raz pojedziesz i będziesz wiedział o co i jak się bić . Powodzenia .
08 maja 2024 19:23 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Sama  Dusiu jeździsz juz sporo czasu  i mimo, że masz pracę i możliwości zatrudnienia w kraju oprócz pracy jako ubezpieczyciel jeździsz dalej . Nie zniechęcaj innych . Wynagrodzenie za pracę w opiece ( na wyjeździe ) zostaje w całości w kieszeni czy na koncie . Krótka rozłąka nie jest zła, często po powrocie bywa jak po ślubie , chociaż  niestety jest stresująca .  Można sobie z nią poradzic gdy ma się jakiś cel do osiągnięcia . 
Pewnie większość z nas wybrałaby pracę w kraju , alle ........  . Ja jestem zadowolona z decyzji jaką podjęłam , w dodatku odkryłam w sobie pewne cechy charakteru, których uważałam, że nie mam . 

Po pierwsze w ubezpieczeniach dzialam od niedawna i trzeba duuuzo czasu by mieć portfel klientów i zacząć zarabiać normalna kasę. Po drugie w Pl pracy nie znajdę . W moim wiejskim rejonie poprostu jej nie ma a po trzecie ja nikogo nie zniechęcam tylko mówię jakie są realia pracy i zarobków w opiece. Teraz to jest ok dla emerytek lub rencistek ę, które chcą dorobić bo osoba, która musi za tą kasę utrzymac w Pl wszystko to szału nie ma i dupy nie ukrywa. Miłego wieczoru. 
08 maja 2024 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Do stomatologa na nagły przypadek , wizyta na pogotowiu. Takie obejmuje zdarzenia . Laryngolog. 

To ok 👍
08 maja 2024 22:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Powiem tak kto ma siłę zdrowie i możliwość zarobku w pl to bym do opieki do  pracy nikogo nie wyslaka. Niewdzięczność rodzin, umowy śmieciowe z których emerytury nie będzie, zero prywaty, 24/24 zamknięty w cudzym domu , bez rodziny, zerwane wuexi z rodziną, niski kurs euro . Facet zawsze może pójść do pracy na budowę w pl i zarobić spoko kasę i mieć przynajmniej pol etatu a nie śmieciowka. Jak znasz robotę i język to na budowę do Niemiec nie do opieki. Pensje niskie w opiece jakbym się cofnęła parę lat wstecz razy niski kurs euro i niewiele zostaje bo musisz za tę kasę żyć w Polsce. 
Do tego agencje często nas wysyłają bez druku A1 i karty EKUZ a bez tego nie dostaniesz pomocy medycznej w DE. Ja radzę wykupi sobie polisę tzw turystyczba na cały rok żeby w razie NNW nie płacić za rachunek wystawiony w szpitalu za leczenie. Agencja za Wami nie stanie. Jesteś zdrowy pracujesz, chory wypad do domu na swój koszt często. Pomyśl czy to wszystko jest tego warte. ? Jakbym zarobiła w Pl z 6 tys siedzę na dupie w domu. Może rozwinie mi się firma i tak będzie. :modlitwa:
 
Ps. Jestem agentem ubezpieczeniowym i mam w ofercie takie polisy . Koszt niski na rok i śpisz spokojnie w razie NW

Budowa więcej wymaga od organizmu i juz nie wchodzac w szczegóły nie kazdy da rade podjac sie pracy na budowie..
 
24/24 zamknięty w domu - ale mozna isc z tym podooiecznym, czy do sklepu zakupy zrobic.. sa jakies opcje. Na pewno latwoej w cieple miesiące?
 
W kwestii umow w budowlance tez roznie bywa
08 maja 2024 22:55 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Jeżeli możesz i chcesz jechać , to jedz .Są różne oferty i dla takich że słabym językiem też .  Odnośnie stawki przy pierwszym wyjeździe to ciężko coś pewnego napisać .Pierwszy wyjazd to taki, za który płaci się frycowe :-) bo nie wiesz czego chcesz , nie wiesz jak rozmawiać z agencją i z rodziną pdp. Wszyscy chcą na tobie zarobić i to jest to frycowe . Raz pojedziesz i będziesz wiedział o co i jak się bić . Powodzenia .

No wlasnie dobrze byloby wiedziec mimo wszystko jak najwiecej aby juz ten pierwszy wyjazd byl dobry.