Opiekunkowe szkło kontaktowe

15 maja 2013 23:07
Do postu Emilii,moj przyjaciel ,to znaczy jego rodzice,mieszkaja w malutkiej wsi kolo mojego miasteczka.Historia bardzo podobna.Zaczynali od hodowli cielakow,potem kozy,potem strusie,na koncu boczniaki.Smutny koniec,ojciec mojego przyjaciela wyjechal do Anglii,zarabiac na splate dlugow.Przepracowal rok i........Rozlegly zawal serca,przezyl.To jest ten nasz kraj absurdu:(
15 maja 2013 23:12 / 1 osobie podoba się ten post
Asik

male sprostowanie :) jak musisz i nie masz wyjscia. Ale przyznaje ze w trudnych sytuacjach czesto ogarnia niemoc, apatia, depresja...a wtedy o krok do katastrofy. O jedna juz sie prawie otarlam...wiec nie chcialam powtorki z rozrywki :D

Asiula! Ale dalas rade i nadal dajesz! I powinnas byc z siebie dumna! A niemoc ogarnia kazdego z nas i zycie daje kopa, ale jak juz ktos napisal... co nas nie zabije to nas wzmocni... jestes teraz silniejsza i wiesz czego chcesz! Wiec tego sie trzymaj! 
Powodzenia!
A w razie dolkow juz my cosik tu zaradzimy!
16 maja 2013 10:53
No ja nie moge gazet czytac bez nerwa. jak ma byc dobrze skoro takie rzeczy sie dzieja. To nie zart ten facet mowi powaznie i to jest przerazajace.
Cytat:"Prawdziwa równość zapanuje w szkołach wtedy, kiedy na studniówce w pierwszej parze pójdą pan dyrektor z mężem, pani profesor z żoną, a za nimi Jasiek z Franiem i Ola z Jolą."
Zainteresowanych odsyłam do "Rzeczpospolitej"
16 maja 2013 11:55 / 1 osobie podoba się ten post
Asik- czy masz coś przeciwko homoseksualistom?To też ludzie,jak inni.Chyba ,że ja źle Cię rozumiem .
16 maja 2013 12:11 / 1 osobie podoba się ten post
Asik nie nerwujsa to dobrze ze Oni sie kochaja.Mnie to jest wsio ryba,jak sa szczesliwi i nie robia nikomu krzywdy nie sobie zyja razem.
To tez ludzie.
16 maja 2013 12:24
kasia63

Asik- czy masz coś przeciwko homoseksualistom?To też ludzie,jak inni.Chyba ,że ja źle Cię rozumiem .

Nie mam nic przeciwko tym ludziom. Osobiscie znam paru - wspaniali ludzie.Ale nie moge sie zgodzic na traktowanie tego co jest niezgodne z natura jako cos normalnego. To jest moje zdanie. A w ogole to ton tego tekstu mnie wkurzyl.
16 maja 2013 13:17 / 6 osobom podoba się ten post
Sorry, Asik, a jak widzisz czlowieka, ktory sie urodzil bez reki, nogi, albo slepy, albo gluchy - to juz jest OK? Czy to jest, Twoim zdaniem zgodne z natura? Ludzie, ktorzy maja inna orientacje seksualna sa tacy, a nie inni - bo tacy sie urodzili. Dlaczego wiec maja miec ograniczone prawa? Dlaczego nie nalezy ich traktowac normalnie? Pamietaj, ze odmienne traktowanie tych "innych" nie prowadzi do niczego dobrego, poza tym, ze ukrywajac swoje preferencje sa nieszczesliwi, albo rodzi sie patologia. Ale to tylko, jak zwykle, moje zdanie.
16 maja 2013 13:20
I moje , Emilia
16 maja 2013 13:38
Moje też.
16 maja 2013 13:38
Moje też.
16 maja 2013 14:28
emilia

Sorry, Asik, a jak widzisz czlowieka, ktory sie urodzil bez reki, nogi, albo slepy, albo gluchy - to juz jest OK? Czy to jest, Twoim zdaniem zgodne z natura? Ludzie, ktorzy maja inna orientacje seksualna sa tacy, a nie inni - bo tacy sie urodzili. Dlaczego wiec maja miec ograniczone prawa? Dlaczego nie nalezy ich traktowac normalnie? Pamietaj, ze odmienne traktowanie tych "innych" nie prowadzi do niczego dobrego, poza tym, ze ukrywajac swoje preferencje sa nieszczesliwi, albo rodzi sie patologia. Ale to tylko, jak zwykle, moje zdanie.

...jestem podobnego zdania:)
16 maja 2013 14:29
efka66

Moje też.

...zeby bylo dobitniej... dwa razy potwierdzilas swoje zdanie:)))))))
16 maja 2013 14:33
Ha, ha, znowu "samo się",:)))
16 maja 2013 15:19 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Sorry, Asik, a jak widzisz czlowieka, ktory sie urodzil bez reki, nogi, albo slepy, albo gluchy - to juz jest OK? Czy to jest, Twoim zdaniem zgodne z natura? Ludzie, ktorzy maja inna orientacje seksualna sa tacy, a nie inni - bo tacy sie urodzili. Dlaczego wiec maja miec ograniczone prawa? Dlaczego nie nalezy ich traktowac normalnie? Pamietaj, ze odmienne traktowanie tych "innych" nie prowadzi do niczego dobrego, poza tym, ze ukrywajac swoje preferencje sa nieszczesliwi, albo rodzi sie patologia. Ale to tylko, jak zwykle, moje zdanie.

Ha... teraz wyszlo ze Asik jestes Inkwizyja i wszystkich odmiennych rzucasz na stos. To nie tak. Emilia masz racje. Czlowiek gluchy, ślepy czy kaleka to nie jest normalne. To jest chore. I homoseksualizm tez jest chorobą. Nie jest udowodnione naukowo ze homoseksualizm to sprawa genow.Ja ich traktuje normalnie nie osądzam, nie potępiam. Poruszylo mnie w tym artykule że coś znowu sie narzuca szkole. Wprowadzono nowy podrecznik "lekcja równości." pewnych rzeczy nie rozumiem. Dlaczego np nauczyciel przy omawianiu postaci Konopnickiej ma: cyt."Nauczyciele powinni podczas lekcji akcentować, że Maria Konopnicka była lesbijką(..), A przepraszam bardzo. po co mi to potzrbne? Konopnickiej tak nawiasem mowiac nie lubilam, ale nie dlatego że miala odmienna orientacje seksualna. Zreszta nie wiedzialam o tym.
znowu cytuję:
(..)Oprócz Konopnickiej autorzy wymieniają m.in. Witolda Gombrowicza, Marię Dąbrowską, a nawet Władysława Warneńczyka i Juliusza Cezara. Zalecają też zaprosić na lekcje „gościa będącego osobą homoseksualną, biseksualną lub transpłciową", jednak raczej nie konfrontować go z księdzem z powodu  ryzyka „sytuacji replikującej opresje społeczne"(..)
No to ostatnie zdanie to poprostu mnie rozśmieszylo. Doprawdy. W Katechizmie wyraźnie czytamy, ze gejow nalezy traktować z szcunkiem, współczuciem i delikatnościa.
dalej
(...)Radzą, by przykładowo zamiast „książę William był obiektem westchnień nastolatek" mówić „był obiektem westchnień wielu nastolatek i nastolatków"(...)
Oczywiście nakoniec jest uwaga że (...)publikacja jest jedynie „materiałem wspomagającym nauczycieli". – To od nich zależy, w jaki sposób ją wykorzystają(...). No bardzo chcialabym w to wierzyc, ale jakos nie moge.
16 maja 2013 15:42 / 1 osobie podoba się ten post
Asik

Nie mam nic przeciwko tym ludziom. Osobiscie znam paru - wspaniali ludzie.Ale nie moge sie zgodzic na traktowanie tego co jest niezgodne z natura jako cos normalnego. To jest moje zdanie. A w ogole to ton tego tekstu mnie wkurzyl.

Asik - albo nie masz nic przeciwko albo nie możesz się zgodzić bo to niezgodne z naturą.Sorry ale sama sobie zaprzeczasz mówiąc w ten sposób.Dlaczego niby homoseksualizm ma byc wg Ciebie niezgodny z naturą?Skoro rodzą się tacy ludzie to widać jest zgodny.Gdyby Matka Natura chciała ,żeby było inaczej homoseksualizm by nie istnial w ogóle. I jeszcze jedno bo dopiero doczytałam- homoseksualizm to nie jest choroba!!!!!!to jest jedna z orientacji seksualnych.Chorobę jak sama nazwa wskazuje sie leczy a homoseksualizm nie wymaga zadnego leczenia!!!!!!