Co robimy z zarobioną gotówką po przyjeździe do domu?

23 listopada 2015 12:51 / 10 osobom podoba się ten post
Co robię z zarobioną kasą?To bardzo proste.Wreszcie stać mnie na to żeby nie mieć żadnych ograniczeń.Kupuję to na co mam ochotę nie przyglądając się każdej złotówce ze wszystkich stron.To jest naprawdę wielki luksus.Nie kupuję już na raty tylko za gotówkę.Oczywiście liczę "siły na zamiary" a nie odwrotnie i zawsze dużo jeszcze na koncie zostaje.Muszę mieć również zabezpieczenie, ponieważ być może już niedługo syn będzie chciał zmienić stan kawalerski a na to kasy sporo potrzeba.Tak więc mam co tylko zechcę w miarę rozsądku.
23 listopada 2015 13:07 / 7 osobom podoba się ten post
Ostatni miesiąc przed zjazdem rozszalałam się (jak na mnie) z zakupami dla siebie. Wszystko przez internet na adres domowy. Jak wrócę do domu będę miała osobistą gwiazdkę. Zakupione rzeczy widziałam tylko na ekranie komputera.
Kupiłam mały mikser kielichowy - taki do siekania warzyw, kalendarz Pawlikowskiej i 3 x BH. Sobie też należy sprawiać drobne przyjemności.
Ok. 4 tysiące kosztować będzie korekcja wzroku mojego Syna. Obiecałam mu to od dziecka - musieliśmy poczekać, aż dorośnie.
23 listopada 2015 13:49 / 11 osobom podoba się ten post
Benita

Ostatni miesiąc przed zjazdem rozszalałam się (jak na mnie) z zakupami dla siebie. Wszystko przez internet na adres domowy. Jak wrócę do domu będę miała osobistą gwiazdkę. Zakupione rzeczy widziałam tylko na ekranie komputera.
Kupiłam mały mikser kielichowy - taki do siekania warzyw, kalendarz Pawlikowskiej i 3 x BH. Sobie też należy sprawiać drobne przyjemności.
Ok. 4 tysiące kosztować będzie korekcja wzroku mojego Syna. Obiecałam mu to od dziecka - musieliśmy poczekać, aż dorośnie.

Takie koszty jak pomoc dziecku nie liczę. Bo to poniekąd mój obowiązek. Gdybym nie miała to rozumiem, ale przeciez nie moge oszczędzac a dziecko musi sobie jakos radzic . Wnuczka ma ruchomy aparat na zębach, ponoc to wystarczy nosi 4 godziny dziennie. Ale jesli bedzie potrzeba ja sfinansuje ten wydatek. Bo komu mam pomoc jak nie swoim w pierwszej kolejności.

Teraz tez pojadę do DOMU SAMOTNEJ MATKI juz jedna paka poszła do domu, dzisiaj drugą wysyłam. A i art. spożywcze też dodaję.Dziele się jeśli tylko mogę. Ktos mi tez kiedys pomogł
23 listopada 2015 17:18 / 4 osobom podoba się ten post
Jak macie jakies nadwyzki kasy to zgloscie sie do dody !
Zostancie mikolajem !!!!
Swoja droga to nie wiem dlaczego jeszcze nie ma takiego topiku
23 listopada 2015 18:02 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

Takie koszty jak pomoc dziecku nie liczę. Bo to poniekąd mój obowiązek. Gdybym nie miała to rozumiem, ale przeciez nie moge oszczędzac a dziecko musi sobie jakos radzic . Wnuczka ma ruchomy aparat na zębach, ponoc to wystarczy nosi 4 godziny dziennie. Ale jesli bedzie potrzeba ja sfinansuje ten wydatek. Bo komu mam pomoc jak nie swoim w pierwszej kolejności.

Teraz tez pojadę do DOMU SAMOTNEJ MATKI juz jedna paka poszła do domu, dzisiaj drugą wysyłam. A i art. spożywcze też dodaję.Dziele się jeśli tylko mogę. Ktos mi tez kiedys pomogł :-)

No, cóż, może mi sie znowu oberwie:( Ale musze napisac, tak, jak już kiedys pisałam, Ty jestes tak jakby podwójna( bliźniak), z "cietym" jezykiem,  czasami "szorstka", ale o złotym sercu:). Tak trzymaj:) Czasami jest trudno, bo ludzie lubią pozory....ale, sama wiesz, jaka jesteś, co robisz dobrego.
23 listopada 2015 18:20 / 7 osobom podoba się ten post
W tym roku....mój syn kupuje mieszkanie...więc oczywiście trzeba było dołożyć się...choć nawet nie prosił.....niestety od bogatych dziadków ze strony b. męza nic nie dostał...woleli synkowi kupić już 3ci samochód.....
Remont kuchni był planowany..........i to się obecnie dzieje.....zakupiłam już nową płytę indukcyjo gazową, zlew, zmywarkę, okap. Meble są robione na wymiar dziś zamawiam uchwyty......
Jęsli chodzi o datki...to w tym roku też będą, ale skromniejsze...........
23 listopada 2015 18:55 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Jak macie jakies nadwyzki kasy to zgloscie sie do dody !
Zostancie mikolajem !!!!
Swoja droga to nie wiem dlaczego jeszcze nie ma takiego topiku

A dlaczego zakladac temat ? każda z nas wspomaga ( tak myslę, w miare mozliwości ) kto chciał to juz uzupelnił swoje zapiski o  nr konta jesli takowe jest.

Ja wpłacam na konto schroniska dla  piesków i kotów. Od wielu lat nawet wtedy jak nie miałam dochodu z opieki.
23 listopada 2015 18:59
O wlasnie jak juz jestesmy przy wydawani kasy na remonty domow,mieszkan.
Szukam inspiracji na sypialnie !!! Moze cos podpowiecie koledze.Zaszalejcie sobie w projektach - nie za wasze Tak wyglada pomieszczenie w duzym uproszczeniu.Inne kolory niz bialy to miejsca zaplanowane na nowe meble.Juz kupione.Dziury to okna i drzwi
23 listopada 2015 18:59 / 7 osobom podoba się ten post
anerik

W tym roku....mój syn kupuje mieszkanie...więc oczywiście trzeba było dołożyć się...choć nawet nie prosił.....niestety od bogatych dziadków ze strony b. męza nic nie dostał...woleli synkowi kupić już 3ci samochód.....
Remont kuchni był planowany..........i to się obecnie dzieje.....zakupiłam już nową płytę indukcyjo gazową, zlew, zmywarkę, okap. Meble są robione na wymiar dziś zamawiam uchwyty......
Jęsli chodzi o datki...to w tym roku też będą, ale skromniejsze...........

Na ogół na ulepszanie, remontowanie naszych mieszkan, domów przeznaczamy zarobione pieniądze- u mnie teraz mała przerwa- czekamy na następnego "flachowca". Z płyty indukcyjnej będziesz zadowolona, sama taką użytkuję od kilku lat, zużycie energii jest niższe.

Ja jeszcze oprócz tych przyziemnych wydatków, będę się pozbywać pieniędzy w sposób bardziej wzniosły, aczkolwiek nie tak spetkakularny jak przy remontach:) Wczoraj zostałam członkiem nowopowstałego stowarzyszenia mającego pomagać osobom ubogim, starszym, dzieciom z patologicznych rodzin i będę płacić składki członkowskie- symboliczne :). Jednak trudniejsze bez dwóch zdan będzie zdobywanie funduszy, które jako stowarzyszenie zamierzamy wydrzeć gminie ze środków unijnych, pozyskiwanie sponsorów no i za te fundusze organizowanie warsztatów zajęciowych i innych form aktywizacji takich osób, aby własnie , oprócz srodków pieniężnych dac im "wędkę" w postaci wiary w siebie i umiejetności znalezienia się w rzeczywistości i normalnym funkcjonowaniu. Cieszę się , że u nas znależli się ludzie potrafiący wprowadzić w życie taką inicjatywę, ludzie młodzi , energiczni, ze świeżym spojrzeniem na świat, niezblazowani- trzeba trochę porządkować te ich "nieuczesane" myśli, ale też nie za bardzo, bo własnie cały urok w nich :)
23 listopada 2015 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

A dlaczego zakladac temat ? każda z nas wspomaga ( tak myslę, w miare mozliwości ) kto chciał to juz uzupelnił swoje zapiski o  nr konta jesli takowe jest.

Ja wpłacam na konto schroniska dla  piesków i kotów. Od wielu lat nawet wtedy jak nie miałam dochodu z opieki.

Brawo Ty !!!!!
23 listopada 2015 19:11 / 3 osobom podoba się ten post
anerik

W tym roku....mój syn kupuje mieszkanie...więc oczywiście trzeba było dołożyć się...choć nawet nie prosił.....niestety od bogatych dziadków ze strony b. męza nic nie dostał...woleli synkowi kupić już 3ci samochód.....
Remont kuchni był planowany..........i to się obecnie dzieje.....zakupiłam już nową płytę indukcyjo gazową, zlew, zmywarkę, okap. Meble są robione na wymiar dziś zamawiam uchwyty......
Jęsli chodzi o datki...to w tym roku też będą, ale skromniejsze...........

Anerik to nie chodzi o jakies wystawne prezenty . I nie koniecznie musi to być prezent - fizycznie. Czasem dobra rozmowa, poswięcenie komus odrobiny czasu,podzielenie sie czymś  jest więcej niz prezent. Tak od serca. A dziecko ? zawsze zostaje dzieckiem bez względu na to czy dajemy mu na lizaka, czy dokladamy sie do mieszkania.Jak rodzic kocha to pomaga
23 listopada 2015 19:32
ORIM

O wlasnie jak juz jestesmy przy wydawani kasy na remonty domow,mieszkan.
Szukam inspiracji na sypialnie !!! Moze cos podpowiecie koledze.Zaszalejcie sobie w projektach - nie za wasze :-) Tak wyglada pomieszczenie w duzym uproszczeniu.Inne kolory niz bialy to miejsca zaplanowane na nowe meble.Juz kupione.Dziury to okna i drzwi

Napisz coz bliższego czy łóżko podwójne zaraz tak rozpalnujemy z zazdrości że sam bedziesz sypiał
23 listopada 2015 19:43
mleczko1

Napisz coz bliższego:-) czy łóżko podwójne :-) zaraz tak rozpalnujemy z zazdrości :-) że sam bedziesz sypiał :-)

obym mial tylko gdzie spac
23 listopada 2015 20:02 / 3 osobom podoba się ten post
W mojej miejscowości powstało. Inicjatorami są kuzynka moich dzieciątków- studentka socjologii, razem z ze znajomymi ze studiów- to nie pierwsza jej taka akcja, młody chłopak od nas z miejscowości, prezesem został stowarszyszenia- świetny organizator sama energia. Już wcześniej organizowali festyny, wieczorki, warsztaty dla okolicznej ludności- wsio było na ostatni guzik zapięte, no i nowa pani swietlicowa, z zawodu technik weterynarii, fajna babka. Tak , że blisko miałam, zaprosili mnie na zebranie, kawy zrobili, dali ciastków, pożyczyłam im drukarkę, bo im się popsuła , no i tak to się zaczęło :)).

Mój men też zaoferował pomoc, jakby z niesforną młodziezą kłopot był ;)).
23 listopada 2015 20:06
tina 100%

W mojej miejscowości powstało. Inicjatorami są kuzynka moich dzieciątków- studentka socjologii, razem z ze znajomymi ze studiów- to nie pierwsza jej taka akcja, młody chłopak od nas z miejscowości, prezesem został stowarszyszenia- świetny organizator sama energia. Już wcześniej organizowali festyny, wieczorki, warsztaty dla okolicznej ludności- wsio było na ostatni guzik zapięte, no i nowa pani swietlicowa, z zawodu technik weterynarii, fajna babka. Tak , że blisko miałam, zaprosili mnie na zebranie, kawy zrobili, dali ciastków, pożyczyłam im drukarkę, bo im się popsuła , no i tak to się zaczęło :)).

Mój men też zaoferował pomoc, jakby z niesforną młodziezą kłopot był ;)).

Wspieraj ich Tina warto. Młodzi potrzebuja się wykazac i szukaja okazji. Fajna inicjatywa. To mi sie podoba, bardzo podoba.