Co robimy z zarobioną gotówką po przyjeździe do domu?

23 listopada 2015 21:13
wichurra2

Jak kupowałam dla siebie i się tematem interesowałam, to wyczytałam, że prąd do indukcji kosztuje mniej więcej tyle samo, co gaz z sieci. 

Butla 11kg kg za 55 zł wystarcza na nas dwoje na 7-8 tygodni,jak jestem w domu, a jak mnie  nie ma to na prawie 3 miesiące.To bardzo tani koszt,chyba jednak najtańszy jak się tak poprzelicza.Ale nic to:)Policzymy,pomyŚlimy -prĘdzej czy później jakieś decyzje ostateczne trzeba będzie podjąć:)
23 listopada 2015 21:22 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Odradzałabym płytę ceramiczną na gaz. Mam też taką, bo kupiłam płytę indukcyjną i ceramiczną na 2 paliniki gazowe i to razem połączyłam. I mnie ch... strzela, jak mam czyścić tą płytę gazową. Indukcję to przejadę szmatką mokrą, później suchą i jest błysk, a to gówno to zajmuje mi tyle czasu, że szok. Trzeba te kulki gazowe objechać, przedtem jeszcze zdjąć raszkę, później na sucho, ale to zostają ślady po tym objeżdżaniu. No nie polecam. Moja znajoma też ma taką i chce wymienić na indukcję, bo też z czyszczeniem nie wyrabia. 

Te gazowe z płytą,o których piszę to zupełna nowośc na rynku, polskiej firmy SOL-GAZ.Opinie  dośc pozytywne  choć nt.  czyszczenia płyty nic nie wyczytałam.
 
 
https://www.facebook.com/solgaz/?fref=ts
23 listopada 2015 21:42
kasia63

Te gazowe z płytą,o których piszę to zupełna nowośc na rynku, polskiej firmy SOL-GAZ.Opinie  dośc pozytywne  choć nt.  czyszczenia płyty nic nie wyczytałam.
 
 
https://www.facebook.com/solgaz/?fref=ts

A to nie - to ja mam coś innego. Pewnie źle to nazwałam. Po prostu palniki na szkle.
Tej Twojej nowości nigdy nie widziałam, więc nic nie wiem:)
23 listopada 2015 21:49 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Anerik to nie chodzi o jakies wystawne prezenty . I nie koniecznie musi to być prezent - fizycznie. Czasem dobra rozmowa, poswięcenie komus odrobiny czasu,podzielenie sie czymś  jest więcej niz prezent. Tak od serca. A dziecko ? zawsze zostaje dzieckiem bez względu na to czy dajemy mu na lizaka, czy dokladamy sie do mieszkania.Jak rodzic kocha to pomaga :-)

Wiem o co Ci chodzi, pamiętam zawsze o odwiedzinach np. chrzestną w domu opieki....odwiedzm zawsze i inne moje ciocie i znajome....są szczęśliwe, skromnie jakaś czekoladka, coś upichcę,...dostałam tu telefon kom. od dziadka więc podarowałam chrzestnej i teraz z nią rozmawiam....zawsze podkreśla,że z 11 chrześniaków tylko ja ją odwiedzam.......może wygląda że się tym chwalę....ale to dla mnie nic szczgólnego......
Staram się wspomagać dzieci z Afryki....czy schroniska ...itp.

Jeśli chodzi o indukcję to jescze nie miałam , ale do tej pory miałam płytę ceramiczną z Amiki.....ok 18 lat  wyglada jak prawie nowa...wszystko działa jak w zegarku piekarnik też....odsprzedam ją za parę złoty........mam w domu też założoną siłę.......jak były w domu małe dzieci to nie chciałam butli gazowej.

Wziełam gaz, bo na gazie niektóre potrawy bardziej smakują, bo jest żywy ogień.......piekarnika na dole nie będzie , a w tym miejscu bedzie butla gazowa, piekarnik jeszcze kupię i bedzie stał na półce.....nie będzie aż tak duży bo i po co....z termoobiegem, grilem, można upiec ciasto i chleb....... wielkości kuchenki mikrofalowej.

Tina, suuuuper  to wielkie wyzwanie.....życzę powodzenia.........musisz być silna, bo znajdą się osoby.....które wszystko skrytykują.
23 listopada 2015 22:00 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Czy do tej kuchenki indukcyjnej potrzebna jest tzw."siła" czy wystarczy normalne gniazdko,żeby podłaczyć?Zastanawiamy sie pomiedzy indukcją a kuchenka gazową z płyta ceramiczną-to polska nowowść,dośc droga sprawa bo kuchenka i piekarnik razem to prawie 5 tys zł ,ale w eksploatacji tańsze.A indukcja to jednak prąd.

Kasiu, ja mam siłę już od początku, ale jak zajadę do domu to się dowiem od elektryka czy koniecznie jest siła.....do samej indukcjii to napewno, ale może do 2 krążków to może nie koniecznie.....  kup indukcję z gazem, świetny ma wygląd widziałam, bo  byłam jeszcze w domu w przeddzien wyjazdu.....tj. wydatek do końca mojego życia ......
23 listopada 2015 22:37
wichurra2

A to nie - to ja mam coś innego. Pewnie źle to nazwałam. Po prostu palniki na szkle.
Tej Twojej nowości nigdy nie widziałam, więc nic nie wiem:)

To są tez palniki gazowe ,ale pod szkłem - nie wyszło na zielono ale spróbuj zajrzeć w tego linka.
23 listopada 2015 23:34
kasia63

Te gazowe z płytą,o których piszę to zupełna nowośc na rynku, polskiej firmy SOL-GAZ.Opinie  dośc pozytywne  choć nt.  czyszczenia płyty nic nie wyczytałam.
 
 
https://www.facebook.com/solgaz/?fref=ts

Już jakiś czas temu je obejrzałam w internecie i zakochałam się. Własnie taką zaplanowałam do kuchni - tylko jeszcze nie wiem kiedy. Nowo zakupione sprzęty w domu nie są pielęgnowane przez męża. On po prostu je użwa. Po kilkumiesięcznym wyjeździe wracam do domu - i serce mnie boli. Ale gdy zdecyduję się na kilka krótkich wyjazdów w roku - to właśnie taką kuchenkę sobie kupię.
23 listopada 2015 23:53 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

To są tez palniki gazowe ,ale pod szkłem - nie wyszło na zielono ale spróbuj zajrzeć w tego linka.

Sol gaz weszłam na stronę.Podobają mi się i zapamiętania.
24 listopada 2015 09:48 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Te gazowe z płytą,o których piszę to zupełna nowośc na rynku, polskiej firmy SOL-GAZ.Opinie  dośc pozytywne  choć nt.  czyszczenia płyty nic nie wyczytałam.
 
 
https://www.facebook.com/solgaz/?fref=ts

Fajne kuchenki, a to rozwiązanie z gazem pod szkłem interesujące. Na ich stronie internetowej są płyty indukcyjne, specyfikacja techniczna i informacja, że taką płytę można podłączyć pod siłę jak i pod 230 V, czyli pod normalne gniazdko.
24 listopada 2015 10:34 / 9 osobom podoba się ten post
No dobra , kolej na mnie : nowiutka pralka zakupiona , remont pomalutku się kończy , jak pojadę na urlop to już będzie " po ",pokoik wnuka umeblowany , wersalka i fotele wyrzucone ( wydane ) , kanapa z pokoju córki też ! Dziś przyjeżdża " rogówka " , miała być już zakupiona zmywarka , ale poprosiłam o " rozwalanie " kuchni jak mnie nie będzie , po świętach , bo niestety kuchnia maleńka , meble były robione na wymiar, więc je trzeba na nowo przebudowywać , żeby maszyna się zmieściła i to wszystko za moje , moje , moje !!!!......no i niech mi ktoś powie , zarzuci , że ja w jednym ( prawie ) zdaniu nie potrafię czegoś opisać ? Ludzieeeeee , mój man nauczył się kupowania przez internet ( zaraza córka go nauczyła ) , wydzwania na skype i tylko o zgodę pyta , czy może z " mojego konta " uszczknąć ? a ja się zgadzam na wszystko i się cieszę , że mnie wreszcie stać na coś ! olewam kupowanie na raty ......wreszcie !
24 listopada 2015 10:44 / 3 osobom podoba się ten post
Ja zainwestowałam około 3000tyś złotych na Dom Dziecka. To Dobra inwestycja. około 600złotych dałam prywatnie na USG tarczycy,i piersi., oraz na Laserowe 'wypalanie' pieprzyków! Kupiłam nowy materac . Teraz jeszcze nie wiem na co wydam zarobione pieniądze, ale muszę oszczędzac teraz.
24 listopada 2015 10:52 / 2 osobom podoba się ten post
Ja kupuję dla wnuczki lizaki i podróżujemy razem po Polsce.
Teraz mam plan podróży zagranicznej ale to mój plan,
nie wiem co rodzice mojej wnuczki na to, powiem w święta,
dobry nastrój, może się zgodzą???
Mój facet się wścieknie bo jest nie zaplanowany...
24 listopada 2015 11:07 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Ja zainwestowałam około 3000tyś złotych na Dom Dziecka. To Dobra inwestycja. około 600złotych dałam prywatnie na USG tarczycy,i piersi., oraz na Laserowe 'wypalanie' pieprzyków! Kupiłam nowy materac . Teraz jeszcze nie wiem na co wydam zarobione pieniądze, ale muszę oszczędzac teraz. :-)

ooo, to muszę zrobić. Chyba lasera potrzebuje
Pod piersiami porobiły mi się takie dziwaczne malusieńkie, nie wiem jak to nazwać - odrosty jak kaszka???? .....
24 listopada 2015 11:09
Gosiap

ooo, to muszę zrobić. Chyba lasera potrzebuje
Pod piersiami porobiły mi się takie dziwaczne malusieńkie, nie wiem jak to nazwać - odrosty jak kaszka???? .....

Brak masazu
24 listopada 2015 11:11 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Brak masazu :-)

słuszna uwaga.......