Wypieki

22 września 2015 20:39
Barbara48

Składniki:
 
3 - 3,5 szklanki mąki pszennej
40 g drożdży świeżych lub 21 g suchych (3 opakowania po 7 g)
6 żółtek, roztrzepanych
1 jajko, roztrzepane
szczypta soli
1 szklanka mleka, letniego
pół szklanki drobnego cukru do wypieków
125 g masła, roztopionego i przestudzonego
150 g rodzynków
 2 łyżeczki ekstraktu cytrynowego lub 1 łyżeczka aromatu cytrynowego
Mąkę pszenną wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżymi najpierw zrobić rozczyn - tutaj instrukcja), dodać resztę składników i wyrobić, pod koniec dodając rozpuszczony tłuszcz. Wyrobić ciasto, odpowiednio długo, by było miękkie i elastyczne. Uformować z niego kulę, włożyć do oprószonej mąką miski, odstawić w ciepłe miejsce, przykryte ściereczką, do podwojenia objętości (około 1,5 godziny).
 
Po tym czasie ciasto wyjąć, wyrobić raz jeszcze. Dwie formy do babek natłuścić i wysypać bułką tartą lub oprószyć mąką pszenną. Ciasta nałożyć do 1/3 wysokości foremek (u mnie wyszły dwie babki: jedna jak na zdjęciu, druga mniejsza). Przykryć znowu, odłożyć w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (ciasto powinno wyrosnąć po brzegi foremek).
 
Piec w temperaturze 170ºC, aż patyczek wetknięty w babkę będzie suchy - u mnie 30 minut, ale bywa też dłużej). Nie piec dłużej niż potrzeba, bo ciasto będzie zbyt suche. Wyjąć, przestudzić 10 minut w foremce, potem studzić na kratce.     Ja pieke z tej ilosci w duzej tortownicy z kominem

Dzieki za przepis. na pewno wypróbuje. Wygląda super.
22 września 2015 21:40 / 1 osobie podoba się ten post
miriam

Michasiu,Michasiątko---proszę podaj średnicę tortownicy na serniczek,co by nie uciekł i co by nie wyszedł plaskaty :zaklopotanie:

przepraszam,że tak pózno 26cm na 26cm nie wyleci będzie rósł, rósł wysoko ale nie wyleci
23 września 2015 21:56 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj miałam zapęd na drozdzaka rogalika już zjadłam
23 września 2015 22:03
michasia

Dzisiaj miałam zapęd na drozdzaka:gotowanie: rogalika już zjadłam:yeah:

chałkę nie rogalika
25 września 2015 10:39 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

chałkę nie rogalika:zaklopotanie:

Michasiu w koncu zrobilam to ciasto z niemieckiej ksiazki-pycha.Moze nie wyglada jak oryginal,ale jestem z niego b.dumna.
25 września 2015 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Michasiu w koncu zrobilam to ciasto z niemieckiej ksiazki-pycha.Moze nie wyglada jak oryginal,ale jestem z niego b.dumna.

Super  wygląda smakowicie i napewno takie jest
04 października 2015 09:17 / 4 osobom podoba się ten post
Wczorajsze, juz prawie nie ma.
04 października 2015 13:11
michasia

:gotowanie:Wczorajsze, juz prawie nie ma.

Tu wspaniale wypieki, gdzie indziej smaczne kopytka..... chyba chcialabym byc twoja podopieczna
04 października 2015 13:18 / 1 osobie podoba się ten post
marinea

Tu wspaniale wypieki, gdzie indziej smaczne kopytka..... chyba chcialabym byc twoja podopieczna

Chętnie bym Cie wzięła pod swoje skrzydła , :) Bardzo lubię gotować ,piec też, jeść lubię też:pomponiara:
04 października 2015 20:40 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Chętnie bym Cie wzięła pod swoje skrzydła , :) Bardzo lubię gotować ,piec też, jeść lubię też:pomponiara:

To wyglada na to, ze obie bylybysmy dobrze ,, zaopiekowane,,. Tylko po takim pysznym jedzonku przydalby sie jeszcze ktos, kto by nas toczyl, bo nie wiem czy dalabym rade jeszcze sama chodzic. A ostrzegam - jestem lakomczuchem. Ciezko mi oprzec sie takim pysznosciom
06 października 2015 12:54 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj drożdzowe z jabłkami
06 października 2015 14:46
Bardzo apetycznie wygląda.I te rogaliki u góry też...Upiekłabym coś takiego ale nie umiem:((
06 października 2015 20:55
Marta

Bardzo apetycznie wygląda.I te rogaliki u góry też...Upiekłabym coś takiego ale nie umiem:((

Przyjadę, upiekę tylko gdzie
06 października 2015 21:41
Kielce.Zapraszam,mam dużą kuchnię:)
06 października 2015 21:47
michasia

Dzisiaj drożdzowe z jabłkami:aniolki:

Michasiu, drożdżowe mnie przerasta, ale wrzuć przepis na kruszonkę, bo wyglada tak, jak moja nie wygląda nigdy ;(..