Wypieki

06 października 2015 21:50 / 3 osobom podoba się ten post
Mnie też przerasta;).Ale ktos tu wrzucił przepis że wszystko się wrzuca do miski a po paru godz.miksuje i gotowe.Musze spróbować.Miksować umiem.Mikser tu jest.
06 października 2015 21:55
Ja też :D
Jak Ci nie wyjdzie, to mam przepis na łatwe ciasto udające drożdżowe, tylko trzeba się na koniec w nim trochę pobabrać, tzn. wylepić nim blachę, a tak, to tylko mikser w użyciu. Na górę śliwki i Zwetschgendatschi jak się patrzy ;) :D.
06 października 2015 21:59 / 1 osobie podoba się ten post
Dawaj ten przepis
06 października 2015 22:00
Marta

Dawaj ten przepis

Jutro, bo mam go w miejscu pracy ;).
06 października 2015 22:02
Ok.Tylko nie zapomnij;)
06 października 2015 22:10 / 2 osobom podoba się ten post
moge podac bardzo prosty przepis na ciasto z mielonymi orzechami
06 października 2015 22:13
Dawaj, nie krepuj sie Uwielbiam bardzo proste przepisy
06 października 2015 22:14 / 1 osobie podoba się ten post
Nie piszcie że możecie podać tylko podawajcie;).Zawsze cos sie wybierze;)
Po mojemu- proste ciasto to takie które nie wymaga zagniatania.Bo zagniatać nie umiem i już.Z tego powodu nie umiem tez zrobić pierogów,kopytek,klusek śląskich itp.No niestety.
06 października 2015 22:19
nadzieja

moge podac bardzo prosty przepis na ciasto z mielonymi orzechami:-)

Czekam z niecierpliwoscia,mam orzechy mielone i nie wiem co z nich zrobic:)
06 października 2015 22:21
Na sernik już dawałam, ale przepadł w czeluściach forum. Wszystko mikserem się robi, a spód ciasteczkowy ;).

Mam zeszyt z przepisami, same najłatwiejsze zbieram, a najważniejsze, żeby nie mieć kontaktu z maką, bo niezbyt dobrze to znoszę :D.
06 października 2015 22:21
Ciasto na maslance
06 października 2015 22:22 / 1 osobie podoba się ten post
Znowu zdjęcie bez przepisu.Mam którąś zabić?;)
06 października 2015 22:26 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ciasto na maslance

Składniki:
 
Ciasto:
- 1 szklanka maślanki (lub jogurtu naturalnego)
- 2,5 szklanki mąki pszennej
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia (1 małe opakowanie – 15 g.)
- 1 pełna szklanka cukru
- 1 cukier waniliowy (1 duże opakowanie – 30 g.)
- 3 jajka
- 1/2 szklanki oleju
 
Dodatkowo:
- ulubione owoce – świeże lub mrożone
 
Kruszonka:
- 180 g. mąki pszennej
- 100 g. rozpuszczonego masła
- 140 g. cukru
- 1 mały cukier waniliowy (15g.)
 
Przygotowanie:
Ciasto:
Prościej być nie może: wszystkie składniki wkładamy do garnka i przez krótką chwilę ubijamy je mikserem, aż wszystkie składniki się dokładnie połączą (można wymieszać wszystkie składniki również łyżką, ale wygodniej jest mikserem, ponieważ masa jest dość gęsta). Gotową masę przelewamy do blaszki o wymiarach 25 x 35 cm. (u mnie tortownica 26 cm.) wyłożonej papierem do pieczenia, na ciasto układamy w małych odstępach owoce (jeśli używamy owoce mrożone nie rozmrażamy ich wcześniej, układamy owoce zamrożone lekko obtoczone w mące ziemniaczanej), a na wierzch posypujemy kruszonkę.
Gotowe ciasto wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni i pieczemy ok. 35 minut. Ja piekłam je dłużej, ok. 1,5 godziny w tortownicy 23 cm, ok. 1 godzinę w tortownicy 26 cm. – czas pieczenia zależy od wymiaru blaszki jaką użyjemy, ale generalnie zawsze pieczemy ciasto do tzw. suchego patyczka i na pewno się uda :) Jeśli wierzch zacznie się za szybko przyrumieniać można w trakcie pieczenia przykryć wierzch ciasta folią aluminiową.
Kruszonka:
W małej misce łączymy mąkę, cukier i cukier waniliowy, dodajemy do nich rozpuszczone masło i ugniatamy wszystkie składniki razem, aż powstanie nam kruszonka.
06 października 2015 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
Proszę Cię bardzo .200 gram margaryny,200 gr.cukru,5 jajek.1 cukier waniliowy,200 gram mąki,półtorejłyżeczki proszku do pieczenia.200 gram orzechów mielonych.Margarynę z cukrem ucierasz do białości(Mikser)Dodajesz jajka i miksujedz dalej,potem mąkę z proszkiem do pieczenia.Na koniec dodaj orzechy delikatnie wymieszaj.Ja piekę w małej tortownicy.180 st. Piec około 60 mniut.Smacznego
06 października 2015 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
Dziękuję