Język polski z Salazar

13 marca 2015 22:07 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No mnie sie rozchodzi wlasnie o takiego jak w/w :-))))

aha no to jednak żałuj że nie masz:)
ale nic straconego....
13 marca 2015 23:38 / 6 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mialam Cie cytowac a przez pomylke dalam Ci plusa :-)..... Kasiu , bardzo dobrze , ze zwracasz uwage na " omijania " , bardzo fajny watek zalozyla Salazar , ale nawet nie wiem jak dobrze , bezblednie bedziemy pisac to i tak jestesmy opiekunkami . Pisze we wlasnym imieniu , nikogo nie chce urazic , czy to takie wazne , ze ktos pisze z bledami ? .......ja wiem jedno : wazne , ze bezblednie Pusiny tylek podcieram :-).......Niestety pisze bez ogonkow , kreseczek i innych diablow , ale temat fajny , bede zagladac ....

Jakaś frustracja przez Ciebie przemawia? 
Przyznaję, irytuje mnie trochę udawane albo prawdziwe nierozumienie problemu. Ile razy można pisać, że nie chodzi o ogonki i kreseczki? Czytanie ze zrozumieniem się kłania :).
Nie, absolutnie nie jest ważne, czy ktoś pisze z błędami, ale to dużo mówi o tym, kto pisze :). 
 
Chciałabym, aby w wątku były tylko informacje, wyłapane błędy, a nie dyskusja o naszych kompetencjach językowych. 
Dziękuję za uwagę :D.
14 marca 2015 06:07 / 4 osobom podoba się ten post
salazar

Jakaś frustracja przez Ciebie przemawia? 
Przyznaję, irytuje mnie trochę udawane albo prawdziwe nierozumienie problemu. Ile razy można pisać, że nie chodzi o ogonki i kreseczki? Czytanie ze zrozumieniem się kłania :).
Nie, absolutnie nie jest ważne, czy ktoś pisze z błędami, ale to dużo mówi o tym, kto pisze :). 
 
Chciałabym, aby w wątku były tylko informacje, wyłapane błędy, a nie dyskusja o naszych kompetencjach językowych. 
Dziękuję za uwagę :D.

Nie , nie przemawia przeze mnie frustracja - to tylko tak dla Twojej wiadomosci .....Spadam , nie zasmiecam
14 marca 2015 07:09 / 4 osobom podoba się ten post
Drażnią mnie ,zwłaszcza gdy słyszę to w mediach,zwroty: TU PISZE zamiast JEST NAPISANE i ŻEŚMY ZROBILI np. zamiast ZROBILIŚMY.Z tym nieszczęsnym ŻEŚMY pogodził sie sam prof.Miodek ,ja jednak sie nie godzę.
14 marca 2015 09:30
Z tego co pamietam z TU PISZE tez sie juz godzic zaczal:(:(:(
14 marca 2015 12:46 / 2 osobom podoba się ten post
Piszemy znikąd i donikąd. Pisownia rozłączna to błąd ortograficzny.
14 marca 2015 13:00 / 7 osobom podoba się ten post
Dyslektycy piszą z błędami.
A to bardzo inteligentni ludzie mogą być
Tak więc błędy nie świadczą o człowieku,bez przesady.
14 marca 2015 13:05 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie , nie przemawia przeze mnie frustracja - to tylko tak dla Twojej wiadomosci .....Spadam , nie zasmiecam :-)

Wroc Barbara wroc:)))) nie spadaj bo sobie ogonek polamiesz i tylko kreseczka zostanie:)))
15 marca 2015 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Z takich popularnych błędów dodam jeszcze "w ogóle", często pisane łącznie.

15 marca 2015 13:23 / 2 osobom podoba się ten post
agrafka

Z takich popularnych błędów dodam jeszcze "w ogóle", często pisane łącznie.

Oraz "na pewno".
 
Por (warzywo) jest rodzaju męskiego, a więc ten por i do potrawy dodajemy tego pora, a nie tę porę :).
15 marca 2015 13:29 / 4 osobom podoba się ten post
Marta

Dyslektycy piszą z błędami.
A to bardzo inteligentni ludzie mogą być
Tak więc błędy nie świadczą o człowieku,bez przesady.

Nie świadczą:) Mój starszy syn jest dysgrafikiem i dysortografikiem.Maturę z polskiego zdawał na preferencyjnych warunkach, za to z matematyki nie musiał.Ukończył trudny kierunek na uczelni technicznej, pracuje jako programista w dobrej firmie, robi magisterkę jednocześnie i do opieki póki co się nie wybiera;)))
15 marca 2015 15:53 / 2 osobom podoba się ten post
...Oj tam zaraz w krzakach ,pisz odwaznie tak jak ja  : ).Kto chce to zrozumie co pisze, a kto ma "trudnosci" to juz nie moja sprawa ,po prostu ma "pecha".:) :) .Patrz tylko do przodu ,nie ogladaj sie za siebie .
15 marca 2015 16:04 / 5 osobom podoba się ten post
Napisze, jak ja to widze (bez ogonkow).
Powstal temat, w ktorym kto chce, ma pisac po niemiecku. Teraz powstal temat o pisaniu w jezyku polskim. W obydwu tematach ja osobiscie odczuwam zdecydowana niechec do korygowania bledow. Tylko po co w takim razie te tematy? Wcale nie chodzi mi (osobiscie zreszta) o wytykanie komukolwiek bledow, raczej jesli juz, to na zyczenie osoby zainteresowanej.
Jesli chodzi tylko o to, zeby pisac cokolwiek, to pytam: po co?
W mojej glowie zalegla sie mysl, ze jest chec do podnoszenia posiadanej przez nas wiedzy, umiejetnosci, ale widac, ta mysl jest bledna. Sa ludzie, ktorzy maja wrodzone wady, tak, sa i sa osobami wrazliwymi, inteligentnymi, ale sa rowniez ludzie, ktorzy zupelnie nie przykladaja wagi do tego jak mowia i jak pisza. O ile w obcym jezyku mozna to przyjac za pewna "norme", to jezyk polski jest naszym jezykiem, uczymy sie pisac i mowic tyle lat, iz pewne zasady powinny byc przestrzegane automatycznie. A niestety, tak nie jest, nad czym ja osobiscie, czesto sie zastanawiam i szukam przyczyn, ale tylko dla siebie.
15 marca 2015 16:27 / 1 osobie podoba się ten post
Tak, wlasnie o to tez mi chodzilo, moze niezbyt jasno napisalam. Ale zauwaz, ze juz sa protesty, chociaz nie odnosza sie absolutnie do nikogo personalnie.
A moze ja nie zrozumialam Twojego zamyslu, spytam wprost, czy myslisz o czyms w rodzaju slownika (oczywiscie skrot myslowy) ? 
Pozwolilam sobie na napisanie tego, co mysle i na tym koniec.
15 marca 2015 16:32 / 1 osobie podoba się ten post
Sorry, usunęłam swój post, bo chyba lepiej układać słówka ;), choć, jak się okazuje, i ta forma forumowej aktywności może u niektórych budzić emocje :I.
 
Tak, chodziło mi o formę słownika, luźny zbiór naszych językowych grzechów codziennych :).