50 euro na tydzień - zakupy dla opiekunki i podopiecznego

11 sierpnia 2015 06:03 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Dla 3 osób?
Nieduzo. 

A co z soba zrobilas?
U kosmetyczki bylas?
Tak jakos inaczej.. he hee
:))
11 sierpnia 2015 07:01 / 9 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ja ma 150 euro na tydzien, a jezeli by mi zabraklo to nie ma problemu.
Dadza ile chce. Tym razem mam pod tym wzgledem dobrze.

Masz fajne pieniądze . Ja mam na tydzień 100 euro i też gdyby mi zabrakło to dołożą , ale mi 100 śmiało wystarcza , bo PDP-na lubi proste , niezbyt wyszukane  potrawy co mi odpowiada . Gotować lubię to i z kartofla , ryżu , czy klusek wymyślę jakąś atrakcyjną potrawę , krewetek nie lubię ( jeszcze nie jadłam , ale wiem ! ) , ryby nie najdroższe ( aby nie panga , choć smaczna ) , raz w tygodniu obowiązkowo naleśniki , placki kartoflane albo jakieś pierogi ....i na co mi więcej ? dupsko i tak mi się upasło , bo słodycze lubię i ciut za dużo ich jadam .Nie narzekam na jedzenie , wolno mi kupić co chcę . Możliwe , że gdyby PDP-na przesmrodna w  jedzeniu była to nie byłoby to za dużo , ale nie jest a mi się zwyczajnie nie chce gotować dwóch obiadów i jem to co ona . Śniadania i kolacje jem inne , bo ona ma swoje " zestawy obowiązkowe " i to z tych niedrogich ( dżem , serek ) a ja se pozwalam na to na co mam ochotę .
Na choinkę mi wymyślać jakieś sałatki , pasty ? ona dźgnie , pchnie a ja się będę dopasać , ale u siebie w domu to sobie pozwalam , bo rodzina jest i zawsze ktoś , coś podpowie co by tu dobrego zjeść i lecimy z tym koksem równiutko . Nadchodzi czas powrotu do pracy i się okazuje , że portki na chama dopinać trzeba ! 
11 sierpnia 2015 08:29 / 2 osobom podoba się ten post
Barbarko widzę że w DE uczę się języka nowe słówka a tutaj na forum poznaje nowe słówka PL np "przesmrodna " coś od wybredna chyba ?
11 sierpnia 2015 17:24 / 1 osobie podoba się ten post
takaja

Barbarko widzę że w DE uczę się języka nowe słówka a tutaj na forum poznaje nowe słówka PL np "przesmrodna " coś od wybredna chyba ?

Oczywiscie .....jeszcze nie jedno ode mnie się nauczysz ......oby tylko nie bluźnierstw , bo i takie mi " letko " idą , wymawiam je płynnie , wyraźnie
11 sierpnia 2015 23:16 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

A co z soba zrobilas?
U kosmetyczki bylas?
Tak jakos inaczej.. he hee
:))

To wczoraj. Dzisiaj na siłowni byłam. Cały dzień. No i efekty, jak widać."-)))
11 sierpnia 2015 23:19 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Wlasciwie, tak
To nie jest duzo bo trzy Osoby
Ale malo tez nie jest.
:))

50 EUR na osobę na tydzień to jak na polskie warunki też nie jest zbyt dużo.
Do tego woda, chemia, kosmetyki też?
Szampony, mydła itd? 
12 sierpnia 2015 10:05 / 2 osobom podoba się ten post
No efekty widac Amelka fiu fiu:):)
12 sierpnia 2015 10:54 / 3 osobom podoba się ten post
Mazury

No efekty widac Amelka fiu fiu:):)


A tak na marginesie, nie wykluczam,że cię polubię, setnie mnie rozbawiłeś swoim wejściem jako opiekunka z kucykami w awatarze a teraz jeszcze zachwyciłeś mnie swoja kreatywnością geograficzną, ale tez popieram,żeby Duesseldorf przenieśc do województwa warmińsko-mazurskiego. Niech pradawne polskie ziemie w okolicach Duesseldorf wróca wreszcie do Macierzy.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
12 sierpnia 2015 13:00 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Oczywiscie :-).....jeszcze nie jedno ode mnie się nauczysz ......oby tylko nie bluźnierstw , bo i takie mi " letko " idą , wymawiam je płynnie , wyraźnie :-):-):-)

Basiu, możesz napisać, gdzie używa się słowa "przesmrodna"? I czy tylko w Twojej rodzinie, czy jest to w Twojej okolicy słowo powszechnie znane?

Moja przyjaciólka jest językoznawczynią i prosiła mnie o wyłapywanie w necie takich perełek :).
12 sierpnia 2015 13:58 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Basiu, możesz napisać, gdzie używa się słowa "przesmrodna"? I czy tylko w Twojej rodzinie, czy jest to w Twojej okolicy słowo powszechnie znane?

Moja przyjaciólka jest językoznawczynią i prosiła mnie o wyłapywanie w necie takich perełek :).

A choinka jasna nie wiem ! Nie mam pojęcia , czy to tyko w mojej rodzinie było to slowo używane ? ale chyba nie , bo " u nasz " to słowo często spotykam i zapewne moi rodzice nie byli tymi , którzy w ten rejon je przynieśli . Mieszkam w łódzkim .
12 sierpnia 2015 17:57 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Basiu, możesz napisać, gdzie używa się słowa "przesmrodna"? I czy tylko w Twojej rodzinie, czy jest to w Twojej okolicy słowo powszechnie znane?

Moja przyjaciólka jest językoznawczynią i prosiła mnie o wyłapywanie w necie takich perełek :).

Słowa przesmrodny bądź przesmrodna używa się , a może używało także w Poznaniu. Znam je z ust mojej babci, która urodzona była w 1902 roku pod zaborem pruskim.
12 sierpnia 2015 18:00 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Basiu, możesz napisać, gdzie używa się słowa "przesmrodna"? I czy tylko w Twojej rodzinie, czy jest to w Twojej okolicy słowo powszechnie znane?

Moja przyjaciólka jest językoznawczynią i prosiła mnie o wyłapywanie w necie takich perełek :).

Przekaż swojej koleżance wielkopolskie słowo "pyprusić"
." Pyprus jesteś", to nader często od pochodzącego z tego regionu mojego taty słyszalam w dzieciństwie.
12 sierpnia 2015 18:40 / 2 osobom podoba się ten post
"upyprał się" - pobrudzil:D jestem stara "Pyra" od pokoleń :)
12 sierpnia 2015 18:45 / 1 osobie podoba się ten post
Alfiva

"upyprał się" - pobrudzil:D jestem stara "Pyra" od pokoleń :)

Brawo. Napyprusić - nabrudzić.
:)
A pyprus to bałaganiarz raczej niż brudas ( no, ja brudasem nie byłam, ale u mnie w pokoju zawsze był tajfun).
12 sierpnia 2015 18:47
A szkalować? skąd pochodzi?