Zabawa w słówka #3

25 sierpnia 2015 18:25
michasia

PSUBRAT - psu, psa, past, RAST, as, bus, busa, brat, bratu, par, ar, Pat, bar, but, buta, bura, tras, pas, rat, tar, suta, pa, ta, rut, tura, tur, pras, PSTBR, PS, SB, tar, tu, sra, usra, tabu, bat, BR, -  KARTON

Michasiu, powiedz, co to za tajemne skróty (RAST i PSTBR), bo zasnąć dziś nie będę mogła :D ;).

KARTON: kart, karto, ar, aro, Art, aron, tron, ton, tona, on, ona, to, tok, ta, kto, kra, kro, kar, karo, arko, not, nota, Oran, orka, orna, ornat, krat, krato, ok, oka, okna, knot, knota, nor, nora, norka, tka, tkano, kan, kano, kant, kantor, aktor, Anko, kor, kora, konar, nart, narto, rok, rant, okra, okr, rak, ranko, Ron, Rona, rot, rota, tak, tan, tank, trak, tao, na, nar, oktan, Ra, akt, or, ora, Arno, kot, kota, kotna, kont, konta, kran, tran, Aton, koran, tora, tor, tako, kat, Katon.
INTRYGA
26 sierpnia 2015 18:36
INTRYGA: intryg, gra, Ryga, Rygi, gar, gary, gir, gira, giry, irga, irg, gai, tai, nit, nity, gin, Gina, Giny, nagi, Nagy, ag, agi, grat, graty, git, gity, ty, tran, trany, ran, rany, rani, rant, ranty, targ, targi, gani, gan, gany, anty, ryt, Ryn, nar, nary, Art, Arni, tyra, tyran, tyrani, rang, rangi, nart, narty, Anit, Anity, gnat, gnaty, grani, grant, granty, granit, granity, tragi, trag, rat, raty, Ryan, Ry, rag, ragi, Ina, Iny, Inga, Iga, Agni, tan, tany, tani, tang, tangi.
PRZECINEK
26 sierpnia 2015 23:16
salazar

INTRYGA: intryg, gra, Ryga, Rygi, gar, gary, gir, gira, giry, irga, irg, gai, tai, nit, nity, gin, Gina, Giny, nagi, Nagy, ag, agi, grat, graty, git, gity, ty, tran, trany, ran, rany, rani, rant, ranty, targ, targi, gani, gan, gany, anty, ryt, Ryn, nar, nary, Art, Arni, tyra, tyran, tyrani, rang, rangi, nart, narty, Anit, Anity, gnat, gnaty, grani, grant, granty, granit, granity, tragi, trag, rat, raty, Ryan, Ry, rag, ragi, Ina, Iny, Inga, Iga, Agni, tan, tany, tani, tang, tangi.
PRZECINEK

Rast to sklep/ nazwa, a PSTBR to przedsiębiorstwo transportu sprzętu budowniczo rolniczego/ mój Tata pracował/ mam nadzieję że nockę przespałas
PRZECINEK - prze, ci, NIK, nie, paki, pak, pace, pac, packi, kic, kin, cekin, cep, cin, nic, ner, nerki, nerek, Rek, rekin, Reni, Eni, kir, czek, czepi, czepek, czepki, Pekin, PEC, Ecik, ciek, kiec, kiece, cipek, cip, pi, IPN, NK, krep, rzeki, rzek, rzepki, rzep, perz, perze, perzek, pik, Zenek, Zenki, Zeni, Zenie, krecik, krecie, kiep, piec, Piecek, pen, cen, ceni, cenki, cenek, czeki, czek, ze, krzepi, krzep, Irek, PR, ZNP, Keni, NIP, PIN, er, erze, erki, rzepek, - BELZEBUB
26 sierpnia 2015 23:36
michasia

Rast to sklep/ nazwa, a PSTBR to przedsiębiorstwo transportu sprzętu budowniczo rolniczego/ mój Tata pracował/ mam nadzieję że nockę przespałas:-)
PRZECINEK - prze, ci, NIK, nie, paki, pak, pace, pac, packi, kic, kin, cekin, cep, cin, nic, ner, nerki, nerek, Rek, rekin, Reni, Eni, kir, czek, czepi, czepek, czepki, Pekin, PEC, Ecik, ciek, kiec, kiece, cipek, cip, pi, IPN, NK, krep, rzeki, rzek, rzepki, rzep, perz, perze, perzek, pik, Zenek, Zenki, Zeni, Zenie, krecik, krecie, kiep, piec, Piecek, pen, cen, ceni, cenki, cenek, czeki, czek, ze, krzepi, krzep, Irek, PR, ZNP, Keni, NIP, PIN, er, erze, erki, rzepek, - BELZEBUB

Dałam radę, bo nocka była krótka. Salsowałam w mieście, a potem poszło jak z płatka :D.
PS. Mój tata "tylko" w POM-ie pracował, gdzie mu tam do PSTBR :D!

BELZEBUB: be, bel, bele, lub, luz, UB, bubel, buble, EB, ble, El, Elu, Ele, ul, ule, bez, bzu, blue, Lee, ze, Liz.
SŁUŻĄCY
26 sierpnia 2015 23:47
salazar

Dałam radę, bo nocka była krótka. Salsowałam w mieście, a potem poszło jak z płatka :D.
PS. Mój tata "tylko" w POM-ie pracował, gdzie mu tam do PSTBR :D!

BELZEBUB: be, bel, bele, lub, luz, UB, bubel, buble, EB, ble, El, Elu, Ele, ul, ule, bez, bzu, blue, Lee, ze, Liz.
SŁUŻĄCY

Mój w POMie też a pózniej sie przeniósł do PSTBR / tam było więcej kolegów do kielicha
SŁUŻĄCY - służ, służy, żuł, , żył, USC, - ojjjjjjjjj - FASADA
26 sierpnia 2015 23:47 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Dałam radę, bo nocka była krótka. Salsowałam w mieście, a potem poszło jak z płatka :D.
PS. Mój tata "tylko" w POM-ie pracował, gdzie mu tam do PSTBR :D!

BELZEBUB: be, bel, bele, lub, luz, UB, bubel, buble, EB, ble, El, Elu, Ele, ul, ule, bez, bzu, blue, Lee, ze, Liz.
SŁUŻĄCY

Mój w POMie też a pózniej sie przeniósł do PSTBR / tam było więcej kolegów do kielicha
SŁUŻĄCY - służ, służy, żuł, , żył, USC, - ojjjjjjjjj - FASADA
27 sierpnia 2015 12:23
michasia

Mój w POMie też a pózniej sie przeniósł do PSTBR / tam było więcej kolegów do kielicha:dwa piwa:
SŁUŻĄCY - służ, służy, żuł, , żył, USC, - ojjjjjjjjj - FASADA

Sorry Michasiu, nie zastanowiłam się nad tym słowem :(.

FASADA: da, Ada, Ad, Asad, Asada, sad, fas, fasa, fa.
No, fasada też niewiele lepsza ;)!
PIJALNIA
28 sierpnia 2015 17:30
Michasiu, gdzie jesteś :)?!?

PIJALNIA: pij, pijana, pinia, jap, japa, ani, Ania, Alin, Alina, pan, pani, pani, pana, pal, palna, palni, pali, pala, paja, Jan, Jana, Al, Ala, Ali, nip, nipa, pin, pina, Alan, plan, lin, lina, linia, Ina, Ilia, Ian, anal, Ana, ipla, lani, lana, pilna, pilni, pili.
MŁODZIK
28 sierpnia 2015 17:37
MŁODZIK dzik,dom,Modi:),Idzi,zło,ok,złom,Kim,dok,kod, ps.zauważyłam,że ułatwiacie sobie :)kiedyś były tylko rzeczowniki:):):):)hi hi hi
 
FEDERACJA
 
 
 
28 sierpnia 2015 17:53 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

MŁODZIK dzik,dom,Modi:),Idzi,zło,ok,złom,Kim,dok,kod, ps.zauważyłam,że ułatwiacie sobie :)kiedyś były tylko rzeczowniki:):):):)hi hi hi
 
FEDERACJA
 
 
 

W sensie: rzeczowniki w układanych, czy zadawanych słówkach, czy o to, że tylko w mianowniku l. poj?
Skłaniałabym się do tego, żeby zasady były takie, jak w krzyżówkach, ale wtedy byłoby chyba zbyt nudno, bo to jednak inna zabawa.
Poza tym dziewczyny wzorowały się chyba na literakach, a ja kompletnie nie znam się na zasadach tam panujących. Ja tylko jolki tłukę w ilościach hurtowych :D.

Kasiu, powinnaś częściej tu zaglądać, ale nie przesadzaj z "długasami", bo cierpliwości mi brak ;(.
Pozdrawiam :).


28 sierpnia 2015 23:57
FEDERACJA: Fred, Freda, raca, rac, race, racja, racje, ja, je, jad, da, daj, raj, raje, fa, Ra, car, cara, ar, ara, fe, der, dera, jar, jara, er, era, ar, ara, red, reda, Ad, Ada, Ed, Eda, Frac, Jafa, far, fara, raf, rafa, jer, jera, dar, rad, Ad, Rea, Re, rej, reja, reje.
STORCZYK
29 sierpnia 2015 21:00
STORCZYK: sto, styk, czort, czorty, czy, co, koc, kot, koty, Korcz, kocz, koczy, oczy, ok, okr, okry, kryto, ryt, ryto, srok, sroczy, rok, rycz, rot, roty, or, ot, to, tok, osty, sycz, SOR, kor, kory, kos, kosy, kozy, Oz, trok, stok, zysk, czysto, cyk, syk, sok, syt, syto, kosz, koszy, tocz, toczy, szok, szyk, Szyc, szorty, szot, szkot, tycz, krost, krosty, skory, trosk, zrost, zrosty, tryk, krocz, kroczy, kryto, skryto, korzy, korz, ostry, kry, kro, orczyk, sort, sorty, stor, story, tor, tory, tors, torsy, trzy, trzos, trzosy, os, osy, Oksy.
CHORĄGIEW
29 sierpnia 2015 21:31
salazar

STORCZYK: sto, styk, czort, czorty, czy, co, koc, kot, koty, Korcz, kocz, koczy, oczy, ok, okr, okry, kryto, ryt, ryto, srok, sroczy, rok, rycz, rot, roty, or, ot, to, tok, osty, sycz, SOR, kor, kory, kos, kosy, kozy, Oz, trok, stok, zysk, czysto, cyk, syk, sok, syt, syto, kosz, koszy, tocz, toczy, szok, szyk, Szyc, szorty, szot, szkot, tycz, krost, krosty, skory, trosk, zrost, zrosty, tryk, krocz, kroczy, kryto, skryto, korzy, korz, ostry, kry, kro, orczyk, sort, sorty, stor, story, tor, tory, tors, torsy, trzy, trzos, trzosy, os, osy, Oksy.
CHORĄGIEW


CHORĄGIEW - chore, wie, wiec, WIG, grą, gore, Iwo, goi, roi, ową, wrogi, wroge, rogi, girą, Iro, Ewo, gier, er, erą, ciąg, wrogą, Roch, och, WC, Igor, co, OC, wiercą, wiech, wiechą, wiochą, wice, cer, cerą, cech, cechą,hec, hecą,ci, wągier,Wierą, groch, ORH, RH, chorągwie, orgie, GIW, IGW, = ŚMIECHY 
29 sierpnia 2015 22:01
michasia

:brawo1:
CHORĄGIEW - chore, wie, wiec, WIG, grą, gore, Iwo, goi, roi, ową, wrogi, wroge, rogi, girą, Iro, Ewo, gier, er, erą, ciąg, wrogą, Roch, och, WC, Igor, co, OC, wiercą, wiech, wiechą, wiochą, wice, cer, cerą, cech, cechą,hec, hecą,ci, wągier,Wierą, groch, ORH, RH, chorągwie, orgie, GIW, IGW, = ŚMIECHY 

ŚMIECHY: śmiech, miech, miechy, mi, mich, michy, miś, hem, hemy, ciem, hyś, em, Mec, ci, mieś, śmie, ech, hec, hecy, HIM, EMI, mech, mchy, myc, myce, myci, mycie, mych, my, me, im, Iś, ich.
WYKUSZ
29 sierpnia 2015 22:01
michasia

:brawo1:
CHORĄGIEW - chore, wie, wiec, WIG, grą, gore, Iwo, goi, roi, ową, wrogi, wroge, rogi, girą, Iro, Ewo, gier, er, erą, ciąg, wrogą, Roch, och, WC, Igor, co, OC, wiercą, wiech, wiechą, wiochą, wice, cer, cerą, cech, cechą,hec, hecą,ci, wągier,Wierą, groch, ORH, RH, chorągwie, orgie, GIW, IGW, = ŚMIECHY 

ŚMIECHY: śmiech, miech, miechy, mi, mich, michy, miś, hem, hemy, ciem, hyś, em, Mec, ci, mieś, śmie, ech, hec, hecy, HIM, EMI, mech, mchy, myc, myce, myci, mycie, mych, my, me, im, Iś, ich.
WYKUSZ