Zabawa w słówka #3

29 sierpnia 2015 22:05 / 2 osobom podoba się ten post
Nie ukrywam,że fascynuje mnie ten topik i jego popularność ( zwłaszcza to ostatnie). Jedno jest pewne, jego uczestniczki raczej nie mają szans zachorować na demencję. Morderczy trening dla mózgu. :)
No, spadam, nie przeszkadzam.
29 sierpnia 2015 22:22 / 3 osobom podoba się ten post
Lawenda

Nie ukrywam,że fascynuje mnie ten topik i jego popularność ( zwłaszcza to ostatnie). Jedno jest pewne, jego uczestniczki raczej nie mają szans zachorować na demencję. Morderczy trening dla mózgu. :)
No, spadam, nie przeszkadzam.

Nie spadaj, a zacznij układać z nami :).

Morderczy na pewno nie, ale to genialny sposób na nudę i długie samotne wieczory.

Pozdrawiam z upalnej podmonachijskiej wsi :).
29 sierpnia 2015 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

ŚMIECHY: śmiech, miech, miechy, mi, mich, michy, miś, hem, hemy, ciem, hyś, em, Mec, ci, mieś, śmie, ech, hec, hecy, HIM, EMI, mech, mchy, myc, myce, myci, mycie, mych, my, me, im, Iś, ich.
WYKUSZ

Uprzejmie prosze o objaśnienia ,co tez oznaczaja następujace wyrazy:
mich
hem
hemy
em
mieś
HIM
myc
myci

Jakoś mam wrażenie ,że nie ma ich w naszym ojczystym języku:):):):):):)
29 sierpnia 2015 22:46 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Uprzejmie prosze o objaśnienia ,co tez oznaczaja następujace wyrazy:
mich
hem
hemy
em
mieś
HIM
myc
myci

Jakoś mam wrażenie ,że nie ma ich w naszym ojczystym języku:):):):):):)

Są Kasiu, są :):

mich - dopełniacz od micha. Micha to duża miska
hem - połączenie żelaza z czymś tam, składnik hemoglobiny
hemy - liczba mnoga od powyższego
em - nazwa litery em (takie skróty są dopuszczalne w grach)
mieś - rozkaźnik od miesić, co znaczy gnieść, wyrabiać ciasto
HIM - nazwa fińskiego zespołu (grają coś, co nazywa się love metal ;))
myc - dopełniacz od myca ( w gwarze poznańskiej to czapka, myślę, że Alinka potwierdzi ;))
myci - chyba imiesłów jakiś tam od czasownika myć (np. chłopcy byli myci)
Iś - dopełniacz liczby mnogiej od imienia Isia

29 sierpnia 2015 23:02 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Są Kasiu, są :):

mich - dopełniacz od micha. Micha to duża miska
hem - połączenie żelaza z czymś tam, składnik hemoglobiny
hemy - liczba mnoga od powyższego
em - nazwa litery em (takie skróty są dopuszczalne w grach)
mieś - rozkaźnik od miesić, co znaczy gnieść, wyrabiać ciasto
HIM - nazwa fińskiego zespołu (grają coś, co nazywa się love metal ;))
myc - dopełniacz od myca ( w gwarze poznańskiej to czapka, myślę, że Alinka potwierdzi ;))
myci - chyba imiesłów jakiś tam od czasownika myć (np. chłopcy byli myci)
Iś - dopełniacz liczby mnogiej od imienia Isia

Kasiu uprzejmnie wyjaśnione nasza Koleżanka Salaazar jest najlepsza w te klocki
WYKUSZ-  wy, WKU, UK, kusy, kusz, kuszy, suk, suw, wszy, szwy, szyk, ZUS, skuz, skuzy, Szu, uszy, usz, syk, WSZ, ZSW,- LAWETA
29 sierpnia 2015 23:24 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Nie spadaj, a zacznij układać z nami :).

Morderczy na pewno nie, ale to genialny sposób na nudę i długie samotne wieczory.

Pozdrawiam z upalnej podmonachijskiej wsi :).

A w życiu! Nie dla mnie. Tym niemniej też pozdrawiam z nieco chłodniejszego Pomorza. :)))))
29 sierpnia 2015 23:26 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Kasiu uprzejmnie wyjaśnione:cheerleaderka2: nasza Koleżanka Salaazar jest najlepsza w te klocki:brawo1:
WYKUSZ-  wy, WKU, UK, kusy, kusz, kuszy, suk, suw, wszy, szwy, szyk, ZUS, skuz, skuzy, Szu, uszy, usz, syk, WSZ, ZSW,- LAWETA

Dzięki Michasiu, spłoniłam się rumieńcem :).

LAWETA: la, law, lawa, lew, lewa, lwa, lat, lata, wat, wata, wet, weta, ta, te, we, Al, Ala, El, Ela, Ew, Ewa, twe, twa, walet, waleta, tal, tala, LET, ET, ETA, Lea, wal.
SŁODYCZ
30 sierpnia 2015 12:57 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Dzięki Michasiu, spłoniłam się rumieńcem :).

LAWETA: la, law, lawa, lew, lewa, lwa, lat, lata, wat, wata, wet, weta, ta, te, we, Al, Ala, El, Ela, Ew, Ewa, twe, twa, walet, waleta, tal, tala, LET, ET, ETA, Lea, wal.
SŁODYCZ


SŁODYCZ- od, do, co, OC, czy, szył, szyło, łyso, soły, słodcy, szydło, cło,zło, zły, Ody,doły, łoz, łozy, Oz, SD,doz, dozy, sycz, Szyc, dyszo, dysz, sody, osły, szło,szły,doszły- NIEJADEK 
30 sierpnia 2015 14:25
michasia

:yeah::piatka:
SŁODYCZ- od, do, co, OC, czy, szył, szyło, łyso, soły, słodcy, szydło, cło,zło, zły, Ody,doły, łoz, łozy, Oz, SD,doz, dozy, sycz, Szyc, dyszo, dysz, sody, osły, szło,szły,doszły- NIEJADEK 

NIEJADEK: nie, da, dek, deka, deki, Ad, Ed, Edek, Edka, Edki, Edi, Kaj, Kaje, daj, daje, Nida, kan, kanie, kani, KEN, je, jen, jena, Jan, Janie, Janki, Anki, ani, Anie, dna, denka, dni, dnie, dnieje, knieja, knieje, jedni, jedna, jednak, jednaki, kij, kije, kija, dan, dani, danie, Dean, ej, jad, jak, jaki, jakie, kej, keja, kei, Ida, id, aj, Eneida, idea, Idek, Idka, Kane, Jedi, jednia, Jean, Jane, Kenia, naje.
WŁODARZ
30 sierpnia 2015 16:33
salazar

NIEJADEK: nie, da, dek, deka, deki, Ad, Ed, Edek, Edka, Edki, Edi, Kaj, Kaje, daj, daje, Nida, kan, kanie, kani, KEN, je, jen, jena, Jan, Janie, Janki, Anki, ani, Anie, dna, denka, dni, dnie, dnieje, knieja, knieje, jedni, jedna, jednak, jednaki, kij, kije, kija, dan, dani, danie, Dean, ej, jad, jak, jaki, jakie, kej, keja, kei, Ida, id, aj, Eneida, idea, Idek, Idka, Kane, Jedi, jednia, Jean, Jane, Kenia, naje.
WŁODARZ

WŁODARZ - woda, Wda, dwa, wad, dar, rad, ar, rwa, war, waz, wazo, zad, raz, radło, ław, wał, woła,wraz, drwa, doła, ład, Azo, za, ora, zadro, Oda, Odra, doza, doz, zdał, zdało, dał, dało, Raw, Rawo, wado, od, do, WDR, ODR, WZ, Ado, Dora, - ŚPIOCHY
30 sierpnia 2015 19:01
michasia

WŁODARZ - woda, Wda, dwa, wad, dar, rad, ar, rwa, war, waz, wazo, zad, raz, radło, ław, wał, woła,wraz, drwa, doła, ład, Azo, za, ora, zadro, Oda, Odra, doza, doz, zdał, zdało, dał, dało, Raw, Rawo, wado, od, do, WDR, ODR, WZ, Ado, Dora, - ŚPIOCHY

ŚPIOCHY: śpi, śpioch, Pio, co, ci, hyś, hyc, hop, ochy, pi, piś, Iś, cip, cipo, cipy, po, pych, pycho, poi, coś, oś, hoi, pic, poci.
NIECHLUJ
30 sierpnia 2015 21:09
salazar

ŚPIOCHY: śpi, śpioch, Pio, co, ci, hyś, hyc, hop, ochy, pi, piś, Iś, cip, cipo, cipy, po, pych, pycho, poi, coś, oś, hoi, pic, poci.
NIECHLUJ

NIECHLUJ - nie, nic,niech, nich, Nil, Nilu, ul, Uli, ech, Hel, Helu, Heli, Elu, Eli, EL, luj, luje, ule, ulice, ulic, lic, unie, Lechu, Lech, leni, lej, lei, Julie, Juli, Chin, cel, celi, cli, liche, ich, Jeni, Eni, Heni, Heniu, niuch, ciel, leci, chlej,ilu, ile, lin, lunie, lun, hej, ci, ej, ciul, ciule,uch, Heli, Elci, Elciu, Ulci, Ulcie, Helci, Helciu,  Ince, Nice, Julci, Julcie, cni, cnie, nuci, Lichen, - GUMISIE 
31 sierpnia 2015 00:28
michasia

NIECHLUJ - nie, nic,niech, nich, Nil, Nilu, ul, Uli, ech, Hel, Helu, Heli, Elu, Eli, EL, luj, luje, ule, ulice, ulic, lic, unie, Lechu, Lech, leni, lej, lei, Julie, Juli, Chin, cel, celi, cli, liche, ich, Jeni, Eni, Heni, Heniu, niuch, ciel, leci, chlej,ilu, ile, lin, lunie, lun, hej, ci, ej, ciul, ciule,uch, Heli, Elci, Elciu, Ulci, Ulcie, Helci, Helciu,  Ince, Nice, Julci, Julcie, cni, cnie, nuci, Lichen, - GUMISIE 

GUMISIE: gum, gumie, mi, mu, misie, misi, Isi, Isie, mig, migi, migu, GUS, US, Ig, Igi, sum, sumie, umie, gem, em, EMI, sigmie, SIM.
ZŁOCZYŃCY

Michasiu, co to Lichen?
31 sierpnia 2015 14:42
salazar

GUMISIE: gum, gumie, mi, mu, misie, misi, Isi, Isie, mig, migi, migu, GUS, US, Ig, Igi, sum, sumie, umie, gem, em, EMI, sigmie, SIM.
ZŁOCZYŃCY

Michasiu, co to Lichen?

Powinno być Licheń - tam jest bodajże największa/najdroższa/bazylika
ZŁOCZYŃCY - zło, zły, oczy, czy, co, OC, ZOZ, Oz, łzy, łzo, cyc, łozy, łoz,(; - FISZKA
31 sierpnia 2015 19:16
michasia

Powinno być Licheń - tam jest bodajże największa/najdroższa/bazylika:zaklopotanie:
ZŁOCZYŃCY - zło, zły, oczy, czy, co, OC, ZOZ, Oz, łzy, łzo, cyc, łozy, łoz,(; - FISZKA

FISZKA: Fisz, fik, fika, sza, kas, Kasi, fa, fas, faski, ski, ska, ka, szaf, szafki, Az, fi, Kai, sak, saki, kasz, Iz, Iza, Izka, Fazi, fiza, Asi, as, sik, sika.
STRAGAN