Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #5

04 października 2015 13:02
Zrazy cielece, ziemniaki I salata
04 października 2015 13:12 / 3 osobom podoba się ten post
Ide do restauracji i zobacze co ugotowali:):)
04 października 2015 13:14 / 1 osobie podoba się ten post
Mazury

Ide do restauracji i zobacze co ugotowali:):)

Zobaczysz, zeby odgapic I ugotowac to samo, czy posuniesz sie dalej I tez posmakujesz?
04 października 2015 13:25
Juz po obiedzie,dzis byl indyk pieczony,kapusta czerwona i knödel.Jeszcze tylko ciasto ( sernik) i goscie pojada do domu i troche odpoczne,bo siedza od 9tej rano,dla mnie za dlugo juz
04 października 2015 13:33 / 2 osobom podoba się ten post
marinea

Zobaczysz, zeby odgapic I ugotowac to samo, czy posuniesz sie dalej I tez posmakujesz?

Oczywiscie ze posune sie do samego konca:):):)
04 października 2015 14:25
Marta

Geschnezeltes z dużą ilością warzyw i pieczarkami,ryż,sałata lodowa z moim ukochanym sosem Sylt za którym tęskniłam w Pl;)

Wyguglowałam sobie ten sos, bo nazwy nie znałam. Czym się różni od naszego sosu jogurtowego albo mieszanki jogurtowo-majonezowej?
Czemu za nim w Pl tęskniłaś? W necie znalazłam wiele różnych wersji, ale wszystkie nie są jakoś szczególnie skomplikowane.
04 października 2015 14:33 / 1 osobie podoba się ten post
Nie ma go w Pl.Owszem są różne jogurtowe majonezowe ale sie do niego nie umywają.Tylko oryginalny,jest w Edece.Bo są też podróbki,np.w Aldim ;)Musi byc napisane Sylter,das Orignal".Ten z Aldi to " Sylter art".Ostatecznie,ten z Aldi tez nie jest zły ale moje wrażliwe podniebienie wyczuwa inną nutę smakową;)
04 października 2015 14:49 / 4 osobom podoba się ten post
Poczytałam wasze obiady, zjadłam kanapkę z kabanosem, pomidor do tego i wystarczy. Nie gotuję sobie samej, nie chce mi się.
04 października 2015 14:55
basiaim

Dziś było:
Ziemniaki puree, smażony okoń czerwony, spitzkohl zrobiona jak nasza młoda kapusta.
Budyń waniliowy z mandarynkami.
Różowe wino do tego (to dziadek zapewnił).

Usłyszałam pochwałę obiadu...Ucieszyłam się,bo dziadek pod tym względem grymaśny,jak małe dziecko.

Basiu,
napisz jak zrobiłaś tą spitzkohl, mam jedną w piwnicy, to zabłysnę jutro.
04 października 2015 15:17
Marta

Nie ma go w Pl.Owszem są różne jogurtowe majonezowe ale sie do niego nie umywają.Tylko oryginalny,jest w Edece.Bo są też podróbki,np.w Aldim ;)Musi byc napisane Sylter,das Orignal".Ten z Aldi to " Sylter art".Ostatecznie,ten z Aldi tez nie jest zły ale moje wrażliwe podniebienie wyczuwa inną nutę smakową;)

W Rewe też jest oryginalny- kupuję go, bo też go bardzo lubię, nawet nie muszę mieć sałaty do tego sosu :).

Dziś do obiadu zrobiłam sos czosnkowy na ciepło z przepisu Macieja Kuronia, naprawdę smaczny wyszedł, choć się takiego efektu nie spodziewałam, bo czosnek po zagotowaniu robi się gorzkawy-tu nie powstał taki efekt.Może zasługa przypraw.
04 października 2015 15:41 / 1 osobie podoba się ten post
Czyli też wyżerasz Sylta łyżeczka z butelki prosto? O to dobrze,myślałam ze tylko ja tak robię...jak ten barbarzyńca...
04 października 2015 15:45
Wyżeram :)
04 października 2015 16:15 / 2 osobom podoba się ten post
scarlet

Basiu,
napisz jak zrobiłaś tą spitzkohl, mam jedną w piwnicy, to zabłysnę jutro.:gotowanie:

Proszę bardzo.

Posiekaną oczywiście gotuję prawie do miękkości (w domu lubię taką troszkę chrupącą,tu z powodu dziadka bardziej miękką zrobiłam).

Po odcedzeniu dodaję octu , troszkę soli i pieprzu. Trochę maggi też.

Na oleju podsmażam posiekaną cebulkę,tak by się tylko zeszkliła. Dodaję to do kapusty.
I na koniec dużo posiekanego koperku.

Podaję na ciepło,a gdy wersja "chrupka" można i na zimno- udaje surówkę ;)
04 października 2015 16:33 / 2 osobom podoba się ten post
ja dodaje jeszcze schinken wurfel albo bekon w paseczkach i cebulke podsmazone oczywiscie i nie dodaje octu a vegete i proze z mala iloscia wody do miekkosci potem dodaje reszte
04 października 2015 20:43
Marta

Czyli też wyżerasz Sylta łyżeczka z butelki prosto? O to dobrze,myślałam ze tylko ja tak robię...jak ten barbarzyńca...

A ja myslalam, ze to tylko moj nawyk