Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #5

30 października 2015 20:43 / 1 osobie podoba się ten post
Diarana

naszla mnie ochota na golabki kocham je ..moze ktos robi?:P

No Marta ma przecież cały gar,
jedziemy do niej .
a jeszcze trochę podsmażymy i będą super
30 października 2015 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
darekr

No Marta ma przecież cały gar,
jedziemy do niej .
a jeszcze trochę podsmażymy i będą super

skad wiedziales ze takie lubie? jedziemy:))
30 października 2015 20:46 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Moje gołąbki

Martaaaaaa  kocham Twoje golabki  jeju a ja napisalam przed chwila ze bym sobie zjadla .....
30 października 2015 21:09 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Taaaa i obwiązać nitką co nie....? :-)
Pozostanę przy swojej wersji

Kawałek sznurka zawsze się przyda :)
30 października 2015 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

Po zawinięciu, mocno podsmażam na patelni na maśle z obu stron,
 
Patelnia musi być bardzo mocno rozgrzana
, dopiero potem wkładam do sosu pomidorowego i gotuje godzine,
do sosu pod gołąbki wkładam 2 - 3 liście z kapusty, które mi zostały,
bo wiadomo, że gołąbki przywarły by do dna.
Ta kapusta z dna , oczywiście potem jest przypalona od dna, ale wygotowana w sosie
jest przepyszna.

Właśnie zrobiłam gołąbki,bo pozazdrościłam Marcie.Moje siedzą w piekarniku ,dojdą jeszcze z godzinę i jutro dosmaczą się w sosie pomidorowym.Resztę zamrożę ,bo wyszła mi iloßć hurtowa.
30 października 2015 21:36 / 3 osobom podoba się ten post
nadzieja

To ja poprosze o przepis na te placuszki

Ciasto:mąka,2-3 jaja całe,trochę mleka albo piwa,przyprawy wg uznania-ja daję sól czosnkową i zwykłą  po troszku i pieprz-ciasto rozbełtać w misce,jak  za gęste dodac mleka czy piwa- konsystencja jak gęsta śmietana.Do ciasta dodałam dziś kukurydzę i groszek z puszki dobrze odsączone na sicie,kawałek papryki w kostkę,miałam jeszcze  miseczke podsmażonych pieczarek,kawałek wędliny w kostkę i starłam kawałeczek żółtego sera.Wymieszac łyżką i kłaść małe racuszki na rozgrzany olej i smażyć na srednim ogniu.Do tego można podac sos czosnkowy albo keczup i jakąś surowkę.Dodatki sa dowolne ,co kto lubi.Są smaczne i na zimno i na ciepło.
30 października 2015 22:08
Marta

Trudno uwierzyć że z jednej kapusty wyszedł taki gar gołąbków:-) Ale była piękna kapusta,liście się zdjęły prawie wszystkie:-) A sos pomidorowy wg mojego autorskiego pomysłu ...jakby kto pytał...no ale nikt nie pyta....:-)

Marta jestem ciekawa jak robisz ten sos,moze i ja wypraktykuje w przyszlym tugodniu:)
31 października 2015 10:34 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie pizza dzisiaj . Babcia chciala :):)
31 października 2015 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
Rosół z wołowiny,całkiem insza inszość niż ten identyczny z naturalnym czyli z kurczaka:)
31 października 2015 10:50 / 3 osobom podoba się ten post
Umnie dzis racuszki z przepisu Kasi63,
31 października 2015 11:11 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Marta jestem ciekawa jak robisz ten sos,moze i ja wypraktykuje w przyszlym tugodniu:)

Trzeba zlać z gołąbków ten rosołowo - gołąbkowy wywar bo będzie potrzebny do sosu i ostudzić go.Na patelni rozpuścić pół kostki masła rozprowadzić w nim kilka łyżek mąki,następnie dodać dobry koncentrat pomidorowy i wymieszać,powstanie gęsta masa.Następnie zalać to gołąbkowym wywarem,stale mieszać,na średnim ogniu.Ma mieć jedwabistą konsystencję nie może być za gęsty i za rzadki.Dodać łyżeczkę cukru i pieprz świeżo zmielony.  Na koniec wmieszać kilka łyżek dobrej śmietany tu w D odpowiedni jest Schmand czyli taka gęsta śmietana.Podgrzewać jeszcze minutę.No i zalać tym sosem gołąbki na talerzu.Smacznego
31 października 2015 12:08
A ja mam chwilo już dość i boczku i kiełbasy,
bo ostatnio a to żurek, a to fasolka z bardzo wielką ilością tych składników,
a przyszła mi ochota na bigos i tak myśle zrobić z żołądkami drobiowymi, (które bardzo lubię)
robił ktoś kiedyś takie eksperymenty?
31 października 2015 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

A ja mam chwilo już dość i boczku i kiełbasy,
bo ostatnio a to żurek, a to fasolka z bardzo wielką ilością tych składników,
a przyszła mi ochota na bigos i tak myśle zrobić z żołądkami drobiowymi, (które bardzo lubię)
robił ktoś kiedyś takie eksperymenty?

Drób w bigosie???Profanacja!!!
31 października 2015 12:27 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Drób w bigosie???Profanacja!!!

Ale na kiełbasę i boczek przez dwa tygodnie nie spojżę,
więc tak myślałem żeby tylko żeberka i żołądki.
Zaryzykuję, zrobię z pół kilo kapusty.
31 października 2015 12:32 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

Ale na kiełbasę i boczek przez dwa tygodnie nie spojżę,
więc tak myślałem żeby tylko żeberka i żołądki.
Zaryzykuję, zrobię z pół kilo kapusty.

Na żołądkach zrób krupnik - podroby wrzucone do kapusty uczynią z niej kapustę z podrobami  tylko ,żaden bigos:( Z Twoich postów kulinarnych wynika ,że nieźle pichcisz-nie grzesz więc:):):):)