Na wyjeździe #27

05 sierpnia 2015 14:50
http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_pl.htm
05 sierpnia 2015 14:56
Michalinka

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_pl.htm

Znalazłam to już wcześniej, tylko nie bardzo wiem czy jak sama zrobi i luzem będzie wiozła to czy jej nie dupną.
05 sierpnia 2015 15:29
Gocha1981

Hej.Potrzebuję szybkiej podpowiedzi moja mama będzie wyjeżdżała niedługo do DE czy może zabrać ze sobą papierosy własnoręcznie robione, jeżeli tak to ile?

Przepisy sa w tej sprawie jasne : można zabrać z sobą : 800 szt papierosów lub 1 kg tytoniu papierosowego , papierosy zrobione - są traktowane jako papierosy bez akcyzy - nie dość , że zabiorą  / oczywiście jak bedzie się miało pecha i sprawdzą celnicy , niekoniecznie na granicy i niekoniecznie niemieccy celnicy , polscy też / to jeszcze dostanie się duża karę za wprowadzanie do obrotu papierosów bez akcyzy . Wniosek : wziąść 1 kg tytoniu oczywiście zapakowany fabycznie i oznakowany akcyzą ,maszynkę także wziąść z sobą a bibułki czy tam coś innego można kupić na miejscu - tanie .
05 sierpnia 2015 15:47
Aniak

Przepisy sa w tej sprawie jasne : można zabrać z sobą : 800 szt papierosów lub 1 kg tytoniu papierosowego , papierosy zrobione - są traktowane jako papierosy bez akcyzy - nie dość , że zabiorą  / oczywiście jak bedzie się miało pecha i sprawdzą celnicy , niekoniecznie na granicy i niekoniecznie niemieccy celnicy , polscy też / to jeszcze dostanie się duża karę za wprowadzanie do obrotu papierosów bez akcyzy . Wniosek : wziąść 1 kg tytoniu oczywiście zapakowany fabycznie i oznakowany akcyzą ,maszynkę także wziąść z sobą a bibułki czy tam coś innego można kupić na miejscu - tanie .

Dziękuję, jasno i czytelnie, teraz już wszystko wiem.
05 sierpnia 2015 18:17 / 3 osobom podoba się ten post
Hej dziewczynki i chłopcy!
Poniewaz juz cała moja rodzina wie o moim wzburzeniu,to teraz opowiem Wam.
W ubiegłym tygodniu rozmawiałam z pania z firmy, z którą dosć długo współpracowałam-dostałam propozycję powrotu do dawnegoPdp.Wszystko pieknie ale:
-stawka zmniejsza sie z powodu wysokości odprowadzanych składek:(
-internetu nie ma nadal
-jedzenie-jak pani do tej pory sobie radziła to teraz też da radę :(
Oczywiste-przynajmniej dla mnie,że skorzystam z bardziej intratnej oferty.
Mało tego.Wczoraj zadzwoniłam ''na przeszpiegi''-niby warto wracać-zdanie obecnej opiekunki.
Pytanie:czemu za mniejsze pieniadze,kiedy ofert z dużo większa kasą mam w tym momencie duzoooo?
Z jednej strony szkoda dobrego miejsca a z drugiej-zawsze moze być lepiej
05 sierpnia 2015 19:52 / 4 osobom podoba się ten post
agama

Hej dziewczynki i chłopcy!
Poniewaz juz cała moja rodzina wie o moim wzburzeniu,to teraz opowiem Wam.
W ubiegłym tygodniu rozmawiałam z pania z firmy, z którą dosć długo współpracowałam-dostałam propozycję powrotu do dawnegoPdp.Wszystko pieknie ale:
-stawka zmniejsza sie z powodu wysokości odprowadzanych składek:(
-internetu nie ma nadal
-jedzenie-jak pani do tej pory sobie radziła to teraz też da radę :(
Oczywiste-przynajmniej dla mnie,że skorzystam z bardziej intratnej oferty.
Mało tego.Wczoraj zadzwoniłam ''na przeszpiegi''-niby warto wracać-zdanie obecnej opiekunki.
Pytanie:czemu za mniejsze pieniadze,kiedy ofert z dużo większa kasą mam w tym momencie duzoooo?
Z jednej strony szkoda dobrego miejsca a z drugiej-zawsze moze być lepiej :-)

Z jakiej strony dobre miejsce Aga? jak nie bedziesz zmieniała sztel "bele jakich" to doczekasz sie szybciej emerytury ja poprawy warunków.Bywa na szteli  jakiś mankament ale nie moze być tak Agnieszko,że wszystko jest do bani.Czy warto wracać na poprzednie miejsce pracy to tylko wie ta osoba,ktora tam pracowała.Agencje pisza ,ślą meile, bo pewnie deficyt wystapił ,ale własnie w takim okresie jest szansa na poprawę warunków płacowych.Ty "stara opiekunka" nie dasz się wrobić.Trzym się

A tak wogóle to starych opiekunek nie ma do kiedy botoksu nie zabraknie
05 sierpnia 2015 22:09 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Z jakiej strony dobre miejsce Aga? jak nie bedziesz zmieniała sztel "bele jakich" to doczekasz sie szybciej emerytury ja poprawy warunków.Bywa na szteli  jakiś mankament ale nie moze być tak Agnieszko,że wszystko jest do bani.Czy warto wracać na poprzednie miejsce pracy to tylko wie ta osoba,ktora tam pracowała.Agencje pisza ,ślą meile, bo pewnie deficyt wystapił ,ale własnie w takim okresie jest szansa na poprawę warunków płacowych.Ty "stara opiekunka" nie dasz się wrobić.Trzym się:-)

A tak wogóle to starych opiekunek nie ma do kiedy botoksu nie zabraknie:brawo1::brawo1:

A w gazecie napisali, że nigdy nie zabraknie.
05 sierpnia 2015 22:12 / 3 osobom podoba się ten post
Aniak

Przepisy sa w tej sprawie jasne : można zabrać z sobą : 800 szt papierosów lub 1 kg tytoniu papierosowego , papierosy zrobione - są traktowane jako papierosy bez akcyzy - nie dość , że zabiorą  / oczywiście jak bedzie się miało pecha i sprawdzą celnicy , niekoniecznie na granicy i niekoniecznie niemieccy celnicy , polscy też / to jeszcze dostanie się duża karę za wprowadzanie do obrotu papierosów bez akcyzy . Wniosek : wziąść 1 kg tytoniu oczywiście zapakowany fabycznie i oznakowany akcyzą ,maszynkę także wziąść z sobą a bibułki czy tam coś innego można kupić na miejscu - tanie .

Najlepiej rzucic palenie, a miejsce w walizce wypelnic kielbasa
Kasa ta sama.
05 sierpnia 2015 22:33
amelka

Najlepiej rzucic palenie, a miejsce w walizce wypelnic kielbasa:-)
Kasa ta sama.

Amelko - wszyscy wiedzą od czasów prehistorycznych , że "uwędzone"  mięso dłużej "nadaje się do konsumpcji "  
05 sierpnia 2015 22:33 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Najlepiej rzucic palenie, a miejsce w walizce wypelnic kielbasa:-)
Kasa ta sama.

Amelka i jak bym wygladala z ta podpalona kielbasa????? Jak sie chce palic, to kielbasa nie ma nic do tego. Pewnie, ze kielbase zje sie , kiedy zoladek przyrasta do kregoslupa. :)))) Na nalogowego palacza nie ma sposobu ni rady.
06 sierpnia 2015 10:47
Nie wiem gdzie mam pytać, więc pytam tutaj:)
Wie ktoś może, gdzie w dolnośląskim robią operację przegrody nosa ale w narkozie?
W moim mieście tylko w znieczuleniu, a tak to ja się boję.
Chyba muszę się zdecydować na ten zabieg w końcu?
Może być też prywatnie oby w znieczuleniu ogólnym robili.
06 sierpnia 2015 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
Renie

Nie wiem gdzie mam pytać, więc pytam tutaj:)
Wie ktoś może, gdzie w dolnośląskim robią operację przegrody nosa ale w narkozie?
W moim mieście tylko w znieczuleniu, a tak to ja się boję.
Chyba muszę się zdecydować na ten zabieg w końcu?
Może być też prywatnie oby w znieczuleniu ogólnym robili.

W Polanicy się dowiadywałaś?Możesz też zadzwonić do NFZ,albo sama poszukać na ich dolnośląskiej stronie.
06 sierpnia 2015 20:58 / 3 osobom podoba się ten post
leni

Amelka i jak bym wygladala z ta podpalona kielbasa????? Jak sie chce palic, to kielbasa nie ma nic do tego. Pewnie, ze kielbase zje sie , kiedy zoladek przyrasta do kregoslupa. :)))) Na nalogowego palacza nie ma sposobu ni rady.

Jest. Ale o tym juz wczesniej napisalam.
Sama bylam kiedys nalogowym palaczem. Teraz kielbasy tylko zostaly ))
06 sierpnia 2015 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Jest. Ale o tym juz wczesniej napisalam.
Sama bylam kiedys nalogowym palaczem. Teraz kielbasy tylko zostaly :-)))

Lub lody na patyku hiii
06 sierpnia 2015 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Jest. Ale o tym juz wczesniej napisalam.
Sama bylam kiedys nalogowym palaczem. Teraz kielbasy tylko zostaly :-)))

Amelko, tez sprobowalam 4 lata przezyc bez papierosa , ale te kielbasy w pierwszym roku niepalenia, dodaly mi 20 kg wiecej do mojej osoby. Nawet sie nie spostrzeglam, jak wszystkie moje ciuchy staly sie duzo mniejsze niz moje zacne cialo. Wtedy zaczela sie glodowa. Nastepne pol roku pozwolilo mi wrocic do sylwetki , jaka mial nalogowy palacz. Wlasnie tak 2 razy musialam ustawiac swoja psychike do pionu, raz rzucajac palenie, drugi raz odchudzajac sie. Teraz nie mam zamiaru walczyc z wiatrakami, poczekam co los przyniesie, moze bedzie tak, jak przed 12 laty- jeden dzien i papierosy przestaly mnie interesowac. Swoja droga to bardzo glupi nalog!!!!